x تبلیغات
نتیران

آنچه باید در مورد عینک آفتابی بدانید

 

شیشه کریستال

عینک آفتابی نوعی عینک است که برای محافظت از چشم در برابر اشعه های مضر خورشید و اشعه های مرئی مضر استفاده می شود. البته جدا از این، عینک آفتابی نیز جزو اکسسوری هایی محسوب می شود که به جذابیت ظاهر کمک می کند و می تواند استایل فرد را معرفی کند. عینک آفتابی یکی از ضروری ترین چیزهایی است که باید داشته باشیم.

چه چیزی عینک را اینقدر مهم می کند؟

عینک آفتابی در درجه اول از رسیدن نور قوی به چشم جلوگیری می کند و از رسیدن اشعه ماوراء بنفش به چشم جلوگیری می کند. انتخاب لنزهای تیره هیچ تاثیری بر ایمنی عینک آفتابی ندارد و تنها نور کمتری را به چشم وارد می کند. در مقاله ویژگی های عینک آفتابی می توانید در مورد این موضوع بیشتر بخوانید.

عملکرد عینک آفتابی چیست؟

عینک آفتابی فقط از چشمان شما در برابر نور شدید محافظت نمی کند تا بتوانید به راحتی ببینید. این یک ابزار مهم در جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش به چشم است. انواع مختلف عینک آفتابی بسته به نیازهای فردی شما مزایای متفاوتی دارند.

عینک آفتابی را چگونه توصیف می کنید؟

عینک با لنزهای رنگی که از چشم در برابر نور خورشید محافظت می کند.

آیا عینک به اصلاح بینایی کمک می کند؟

به طور کلی از عینک آفتابی برای محافظت از چشم در برابر اشعه های مضر خورشید استفاده می شود. آنها برای خواندن یا مشاهده از راه دور در نظر گرفته نشده اند. بنابراین توان آنها صفر است. اما با سفارش عینک آفتابی، عینک آفتابی مطابق با نظر شما و اصلاح دید شما به دست می آید. به این نوع عینک آفتابی، عینک طبی گفته می شود. شما می توانید در مقاله معرفی کامل ما در مورد لنزهای خورشیدی و طبی خورشیدی درباره این دسته اطلاعات بیشتری کسب کنید.

عینک آفتابی چگونه از چشمان شما محافظت می کند؟

پوشش شیشه ای: پوشش شیشه ای روی عینک آفتابی اولین خط دفاعی در مبارزه برای محافظت از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش است. این پوشش در جلوی لنز شما اعمال می شود و نور را از چشمان شما منعکس می کند - مانند یک آینه.

عینک آفتابی از چه چیزی ساخته شده است؟

عینک آفتابی ساخته شده از شیشه، پلاستیک یا SR-91. پلاستیک ها معمولاً از اکریلیک، پلی کربنات، CR-39 یا پلی اورتان ساخته می شوند. لنزهای شیشه ای از نظر نوری شفاف و مقاوم در برابر خش هستند، اما از لنزها سنگین تر هستند. آنها همچنین می توانند در اثر ضربه ترک بخورند یا بشکنند.

آیا استفاده از عینک آفتابی اشکالی ندارد؟

عینک آفتابی از برخی بیماری های چشمی مرتبط با آفتاب جلوگیری می کند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و ناخنک شود.

کدام عینک آفتابی بی خطر است؟

امروزه، بیشتر عینک‌های آفتابی دارای محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند و بسیاری از برندهای معروف، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را در لیست خود ذکر می‌کنند. به دنبال برچسبی باشید که روی آن نوشته شده باشد: "100% محافظت در برابر UVA & UVB" یا "100% محافظت در برابر UV400".

البته استفاده از عینک های آفتابی مختلف و عینک های تقلبی نه تنها کمکی به سلامت چشم نمی کند، بلکه باعث آسیب به چشم می شود.

چه کسی عینک آفتابی ساخته است؟

اولین عینک برای عموم در قرن هجدهم زمانی که طراح و مخترع انگلیسی جیمز ایسکو شیشه های آبی یا سبز را ساخت. ایسکو معتقد بود که این رنگ می تواند بینایی را بهبود بخشد

از چه شیشه ای در عینک آفتابی استفاده می شود؟

شیشه کروکوس عمدتاً از اکسید سریم تشکیل شده است که پرتوهای فرابنفش خورشید را جذب می کند. به همین دلیل از شیشه کروکس در عینک آفتابی استفاده می شود. شیشه پیرکس از سیلیکات سدیم و سیلیکات باریم تشکیل شده است و در تجهیزات آزمایشگاهی یا دارویی، ظروف و ظروف استفاده می شود.

آیا عینک آفتابی تاریخ انقضا دارد؟

از آنجایی که هر فرد زمان های متفاوتی را زیر نور خورشید می گذراند، تاریخ انقضای مشخصی برای زمانی که عینک آفتابی شروع به از دست دادن کارایی خود می کند وجود ندارد. این بستگی به شخص دارد. برای عینک های روزمره فقط یک یا دو سال می توانید از آنها استفاده کنید. به عینک آفتابی به عنوان محافظ در برابر آفتاب فکر کنید.

چه زمانی باید عینک آفتابی بزنم؟

بیرون عینک آفتابی بزنید. عینک آفتابی نیز هنگام رانندگی بسیار مهم است.

آیا استفاده از عینک آفتابی همیشه بی خطر است؟

اگر همیشه از عینک استفاده می کنید، برخی از 1500 طول موجی که به سلامت چشمان شما کمک می کند را از دست خواهید داد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید بر کل بدن تأثیر می گذارد: محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید نه تنها بر سلامت چشم ها تأثیر می گذارد، بلکه کل بدن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

آیا عینک آفتابی می تواند به چشم شما آسیب برساند؟

عینک اصلی و استاندارد به چشم آسیب نمی رساند اما استفاده از عینک های ارزان قیمت که فیلتر نور خوبی ندارند به مرور زمان به چشمان شما آسیب می رساند قرار گرفتن در معرض طول موج های خاصی از نور می تواند به بخش هایی از چشم شما آسیب برساند و مشکلات طولانی مدت ایجاد کند.

کدام عینک آفتابی برای چشم بهتر است؟

لنزهای UV از چشمان شما در برابر قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های مضر UV محافظت می کنند. علاوه بر این، لنزهای عکاسی یا عکاسی دید راحت را هم در داخل و هم در فضای باز فراهم می کنند.

امتیاز UV برای عینک آفتابی چیست؟

UV 400

همیشه به دنبال نشان CE، UV 400 یا استاندارد بریتانیا باشید. این تضمین می کند که عینک آفتابی شما محافظت کافی در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه می دهد. استاندارد بریتانیا سطوح عملکردی را برای کیفیت، استحکام، دوام، طراحی و ساخت و همچنین میزان اشعه ماوراء بنفش که منتقل می کند تعیین می کند.

کدام مارک برای عینک بهتر است؟

بهترین مارک عینک

جای تعجب نیست که ری بن یکی از بهترین برندهای عینک آفتابی در جهان است

Oakley Oakley یکی دیگر از برندهای معروف است که به دلیل کیفیت بالای عینک خود در سراسر جهان شناخته شده است. ...

تام فورد.

پرسل.

الیور آدامون.

پرادا.

شوپارد.

بولگاری

و...
 

چرا از لنزهای پلاریزه در عینک آفتابی استفاده می شود؟

از آنجایی که تابش خیره کننده معمولاً نور افقی است، لنزهای پلاریزه این نور را مسدود می کنند و فقط نور عمودی را از خود عبور می دهند. با مسدود کردن نور افقی با لنزهای پلاریزه، به از بین بردن تابش نور مستقیم در چشم ها کمک می کند.

محافظت بهتر در برابر اشعه ماوراء بنفش یا قطبش؟

عینک آفتابی پلاریزه قطعا کیفیت بهتری دارد، اما محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه نمی دهد. لنزهای پلاریزه به شما این امکان را می دهند که با فیلتر کردن نوری که به چشمان شما می رسد، چیزها را به وضوح ببینید. به طور کلی، عینک آفتابی باید UV400 باشد و ممکن است دارای پوشش پلاریزه نیز باشد.

عینک کدام رنگ بهتر است؟

رنگ‌های تیره (خاکستری/خاکستری/سبز) برای استفاده روزمره و بسیاری از فعالیت‌های خارج از منزل مناسب هستند.
 

ماخذ: https://sapticstore.ir/sunglasses/

تخت خواب هوشمند چیست؟

 


تخت هوشمند با استفاده از تعدادی سنسور و فناوری اطلاعاتی در مورد کیفیت خواب کاربر دریافت می کند و از این اطلاعات برای تنظیم قابلیت های خود و بهینه سازی خواب شما استفاده می کند. برخی از تخت‌های هوشمند اطلاعات خواب را به کاربران گوشی‌هایشان منتقل می‌کنند، کیفیت خواب را نمایش می‌دهند و راه‌هایی برای بهتر خوابیدن پیشنهاد می‌کنند. دیگران بر روی بهبود خواب تمرکز نمی کنند، بلکه سعی می کنند با ارائه یک سری امکانات عالی، تعطیلات خود را لذت بخش کنند. از جمله این امکانات می توان به تلویزیون، دزدگیر، ورق های هوشمند تنظیم کننده تغییرات دما و اتصال به اینترنت برای کنترل از راه دور سایر وسایل خانه هوشمند اشاره کرد.

اگرچه به نظر می رسد آینده تخت خواب های هوشمند روشن است، اما صنعت ساخت این محصولات هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و محققان به جای ملحفه ها، بالش ها و لوازم مختلف به دنبال بهبود عملکرد تخت های هوشمند هستند. برای توسعه آنها.

اقدامات برای Smart Bad

ردیابی خواب: چیزی که یک تخت هوشمند را از نوع معمولی متمایز می کند این است که نحوه حرکت شما را در هنگام استراحت نظارت می کند. تشک هوشمندی که به همراه تخت تحویل داده می شود، می تواند اطلاعات مختلفی در مورد تنفس، ضربان قلب و راحتی خواب کاربر دریافت کند، چه با استفاده از ملحفه ای که با پارچه هوشمند دوخته شده است و چه با استفاده از تعدادی سنسور تعبیه شده در سراسر تخت. یه استراحت عالی

کنترل دما: برخی از تخت های هوشمند دارای یک کنترل کننده دمای داخلی هستند که می توان از آن برای تنظیم دمای تشک هنگام خواب استفاده کرد.

تنظیم هوا: کانال‌های هوای تعبیه‌شده در محصولات، با تعدادی سنسور فشار نصب شده، به تشک اجازه می‌دهد موقعیت بدن را در هنگام خواب تنظیم کند. کانال های هوا را می توان از راه دور از طریق برنامه هوشمند کنار تخت کنترل کرد.

سازگاری با سایر دستگاه های خانه هوشمند: برخی از تخت های هوشمند می توانند با اتصال به اینترنت، سایر دستگاه های خانه هوشمند را بدون نیاز به بلند شدن کاربر کنترل کنند.

سیستم کنترل موقعیت: یک تخت با این ویژگی تشک دارای دو قسمت کاملا مجزا است که هر کدام به صورت جداگانه قابل تنظیم هستند. به این معنی که فرد می تواند بخشی از تشک هوشمند مانند سر یا پاها را با استفاده از برنامه یا کنترل از راه دور حرکت دهد، در حالی که قسمت دیگر می تواند صاف و بدون تغییر باقی بماند.

تنظیم خودکار: این ویژگی به شما اجازه می دهد تا با استفاده از ریل های فلزی متصل شده، تخت و ملحفه ها را به صورت خودکار تنظیم کنید. این ویژگی در تختخواب های هوشمند کوچکتر موجود است.

محبوب ترین تخت خواب هوشمند

چیزهای هوشمند

مدل 360 درجه خواب : با استفاده از این محصول می توانید بدانید که دو طرف تخت چقدر باید سفت باشد و همچنین می تواند قبل از خواب تخت را گرم کند. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این مدل این است که می تواند تغییر مکان فرد را تشخیص دهد و اطلاعات روزانه در مورد کیفیت خواب کاربر را ارسال کند.

تخت خواب هوشمند برای استراحت: قابلیت تنظیم تخت روی پنج قسمت بدن شامل سر، شانه ها، کمر، مفاصل ران و پاها، علاوه بر پشتیبانی و ذخیره اطلاعات در حافظه، از ویژگی های این تخت می باشد. تنظیم می شود تا بتوانید شب راحت بخوابید.

Eight Smart Bet: این تخت هوشمند محصول شرکت Eight Bed بیش از 15 عامل مرتبط با کیفیت خواب را تجزیه و تحلیل کرده و برای گوشی شما ارسال می کند. حتی می‌تواند شما را در هنگام خواب و سایر دستگاه‌های هوشمند را در هنگام خواب بیدار کند. کنترل شما در دست شماست. این شرکت محصول مشابه دیگری با نام The Pod را نیز معرفی کرده است که قابلیت های متفاوتی دارد.

HiCan: برخلاف سایر تخت‌های هوشمند که بیشتر به تخت هوشمندشان محدود می‌شوند، با HiCan می‌توانید به شکل یک اتاق خواب با امکانات کامل بخوابید که شامل یک پروژکتور 4k با پورت‌های HDMI، نور مطالعه کم‌رنگ و سیستم صوتی است. .، لامپ ها نور و پرده های محیط را فراهم می کنند.

Ohea: تخت خواب هوشمندی است که می تواند در 50 ثانیه خود را به عنوان روز اول تنظیم کند.

آیا تخت خواب هوشمند می خواهید؟

شاید یک تخت معمولی یا نیمه هوشمند که با کنترل از راه دور قابل تنظیم باشد برای اکثر افراد مناسب و کافی باشد، اما با این وجود ممکن است به چیز هوشمندی علاقه داشته باشید یا دلیل خاصی برای خرید چنین تختی داشته باشید. همچنین می توانید با افزودن برخی ویژگی های تخت خواب هوشمند، تخت خود را ارتقا دهید. به عنوان مثال می توانید از یک برنامه خواب استفاده کنید که برنامه ای برای بهبود کیفیت خواب و کنترل حرکات خواب یا گرم کردن پتو است.

مرجع: https://farazandefurniture.com/product-category/beds/تخت-خواب-هوشمند/
 

ریاضی چیست؟

 


ریاضیات به طور کلی مطالعه الگوهای ساختاری، تکاملی و فضایی است. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم، در واقع باید بگوییم که ریاضیات مطالعه اشکال و اعداد است. در ریاضیات اغلب به جای کلمات و علائم نگارشی از اعداد و نمادها استفاده می شود. قبلاً مقاله مفصلی در مورد اینکه هندسه چیست نوشته ایم و در این مقاله به تعریف علم ریاضیات می پردازیم.

در گذشته، اولین انسان ها برای نوشتن اعداد بر روی چوب ها خطوطی می کشیدند که به آن ها چوب خط می گفتند. قبلاً افراد این اعداد را در گروه های دو یا پنج نفره قرار می دادند و می کشیدند. در نهایت به آن دسته بندی ها نمادی به عنوان نام اختصاص داده شد. مثلاً اعدادی مانند 2 و 5 را برای خود نام های خاص می دانستند و بدین ترتیب ماشین حساب متولد شد.

با گذشت زمان، ریاضیدانان نمادهای خاصی به کلماتی مانند مساوی، بعلاوه و غیره دادند. ریاضیدانان اصطلاحات جدیدی را برای مفاهیم ریاضی و عبارات آنها ابداع کردند.

ریاضیات علم اعداد است. مردم باستان، یعنی مردمی که تازه در شهر ساکن شده بودند، با انگشتان خود تعداد گاو، گوسفند و حیوانات دیگر را می شمردند. پس از مدت ها، مردم از چوب یا نمادهای چوبی برای خواندن استفاده می کردند و بنابراین می توانستند هر چیزی را بخوانند. به تدریج از نمادهایی برای نشان دادن هر عدد برای شمارش استفاده کردند.

به بررسی اشکال مختلف و خواص آنها و نیز بررسی روابط بین زوایا، اشکال و فواصل، هندسه می گویند.

اگر بخواهیم علوم پایه به ویژه ریاضیات را که به آن مادر علم می گویند معرفی کنیم، کار بسیار سختی در پیش داریم، زیرا این علم کاربردی و معنوی است. بنابراین، یک تعریف کلی از ریاضیات این است که آن چیزی است که تمام ابعاد دانش آن را در بر می گیرد.

مقدمه ای بر ریاضیات از دیدگاه برخی از ریاضیدانان به شرح زیر است.

"علم ریاضی قانونی کردن تجربیات طبیعی است که در سایر گیاهان و جانوران می بینیم. علم ریاضی این تجربیات را طبقه بندی و مدیریت می کند و همچنین آنها را توسعه می دهد."

نظرات سایر ریاضیدانان در مورد معرفی ریاضیات به شرح زیر است.

«ریاضیات علم الگوسازی برای علوم دیگر است. یعنی در سایر علوم زبان رایج نظریه علمی در واقع ریاضیات است. اگر علم را نتوان به زبان ریاضیات ارائه و توضیح داد، پس علم علم نیست. "

ریاضیات علم ساختار است، به این معنی که ریاضیات الگوهای پنهان را در موقعیت های پیچیده پیدا کرده و توضیح می دهد. این علم دارای ابزارهای مبتنی بر اصول است که به ما امکان توضیح این مجموعه را می دهد.

برخی از مردم فکر می کنند که ریاضیات به معنای قواعد و فرمول هایی است که ما می توانیم آنها را در هر جایی اعمال و استفاده کنیم. در واقع ریاضی به این معناست که انسان مسئله را درست بفهمد و درست و درست فکر کند تا به پاسخ صحیح برسد. این خود نوعی توانایی تلقی می شود که برای رسیدن به این توانایی باید تلاش لازم را به خرج داد و صبور بود. زیرا ممکن است برای یافتن پاسخ یک مشکل و در نهایت با استفاده از خلاقیت و حتی روش های جدید مشکل را حل کنید، ممکن است ساعت ها فکر کنید.

از این توضیحات شاید بخواهید بدانید کاشف ریاضیات کیست؟

توسعه ریاضی

مقدمه ای بر ریاضیات

از زمان های بسیار قدیم ریاضیات جایگاه بزرگی در فعالیت علمی و فکری انسان داشته است. بابلی ها ماهیت انتزاعی اعداد را از 1800 قبل از میلاد کشف کردند. در گذشته جدای از دانش نظری، از ریاضیات برای اندازه گیری مساحت زمین، ساخت ساختمان ها و سازه ها و جهت یابی در دریاها استفاده می شد.

استفاده از ریاضیات امروزه نیز به همین منوال ادامه دارد. در ریاضیات دو سبک وجود دارد (محض و عملی) که این دو را نمی توان از هم جدا کرد. نمی توانیم بگوییم ریاضیات محض فقط یک فعالیت ذهنی است و کاربردی ندارد و برعکس، ریاضی کاربردی در بسیاری از علوم فقط ریاضیات را بررسی می کند. باید بگوییم که این ایده غیرقابل قبول است و ریاضیات را نباید دو فرهنگ ناب و کاربردی مجزا دانست.

ریاضیدانان ریاضیات را بسیار علمی می دانند و در زمینه های بسیار وابسته مانند نظریه اعداد و هندسه و منطق کاربرد دارند.

ویژگی ها پیش نیاز موفقیت در ریاضیات هستند

با توجه به اینکه ریاضی دانان سعی می کنند با ابزاری که در اختیار دارند، مجهولات را بیابند، پس فردی که ریاضی می خواند باید شهامت و شهامت یافتن مجهولات را داشته باشد، به عبارت دیگر، شجاع و بسیار شجاع باشد. همچنین داشتن ابتکار، نوآوری و خلاقیت در حل مسائل و قضایای ریاضی مهم است. فردی که علاقه مند به تحصیل در رشته ریاضی است باید حوصله زیادی داشته باشد.

ریاضیات و زندگی

علم همیشه از طبیعت می آید. ریاضیات در واقع دنیای واقعی است که در مغز ما منعکس شده است. حتی برخی معتقدند که ریاضیات زیباترین زبان برای توصیف رابطه بین طبیعت و پدیده های طبیعی است. اگر دقت کنیم، ریاضیات به معنای مطالعه شباهت ها در تفاوت ها و تفاوت در شباهت ها است. بخشی از زندگی است.

ریاضیات در واقع یک علم عمیق است. اگر بخواهیم در مورد ریاضیات صحبت کنیم، می توانیم از سختی آن بدون هیچ اشتباهی استفاده کنیم. همچنین جاذبه متفاوت و منطقی است، خلاقیت و نوآوری، تخیل، جسارت و جاه طلبی همه جنبه های زندگی و اعداد هستند.

اگر به گوشه و کنار جهان دقت کنیم، نشانه ها و نمادهای صحیح ریاضیات را در جهان خواهیم دید. به عنوان مثال، دانشمندان نوعی حشره را کشف کرده اند که با استفاده از یک روش پیچیده ریاضی روی شاخه های درخت لانه می سازد. این یک واقعیت زیبا از ریاضیات در طبیعت و در زندگی است. وقتی ما ریاضی انجام می دهیم، ذهن ما به روش های مختلف باز می شود و ذهن و تخیلات ما گسترش می یابد.

زیرا مطالعه ریاضی به افراد کمک می کند تا مسائل و مسائل را تجزیه و تحلیل کنند. بر اساس آمار جهانی: در خانواده هایی که یکی از زوجین تحصیلات ریاضی را گذرانده است، طلاق کمتری نسبت به سایر خانواده ها وجود دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله رشد هوش ریاضی در کودکان را مطالعه کنید.

زیبایی ریاضیات

ریاضیات را می توان زیبایی و هنر دانست و زیبایی خاصی دارد. می توان دلایل مختلفی برای زیبایی ریاضیات برشمرد، به عنوان مثال، از آن جمله می توان به نحوه بیان موضوع، نحوه نگارش، نحوه ارائه مطالب، دلایل منطقی، رابطه ریاضیات، زندگی و واقعیت، نحوه بیان آن اشاره کرد. . وی خاطرنشان کرد: توسعه ریاضیات و موضوع ریاضی همه حالات ذکر شده را از دلایل زیبایی ریاضی دانست. اگرچه ریاضیات یک علم انتزاعی است، اما بر همه دانش ها حاکم است. به این ترتیب قوانین ریاضی ابزاری قدرتمند برای تحلیل، ارزیابی و تفسیر تمامی علوم اجتماعی و طبیعی است. آنها را پاک می کند و برای خدمت به انسان آماده می کند.

مرجع: https://lotusmath.ir/product/دوره-جمع-بندی-ریاضی-انسانی/
 

متخصص زنان کیست و چه کار می کند؟

 


آنچه ما به عنوان پزشک یا متخصص زنان و زایمان در ایران می شناسیم ترکیبی از متخصص زنان و زایمان است و در دنیا با نام OB-Gyn شناخته می شود. ما نمی خواهیم در مورد تفاوت های این دو تخصص زیاد وارد جزئیات شویم و با توضیح مسائل فنی پیچیده شما را آزار دهیم. در عوض، ما می خواهیم به اصل مشکل برویم. ما می خواهیم برای شما توضیح دهیم که متخصص زنان چه کسانی هستند و چه کارهایی می توانند انجام دهند. ما سعی می کنیم به طور مفصل برای شما توضیح دهیم که خانم ها چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کنند و دلایل این مراجعه چیست. ضمناً رابطه مراجعه خانم ها به متخصص زنان و موارد مربوط به بارداری را نیز توضیح خواهیم داد. امیدت را بالا ببر زیرا در اینجا در مورد چیزی بسیار مفصل صحبت خواهیم کرد.

متخصص زنان کیست و چه تخصص دارد؟

اینها مهمترین سوالاتی هستند که باید به آنها پاسخ داده شود. دانستن پاسخ این سوال به شما کمک می کند تا بدانید دقیقا چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

متخصص زنان و زایمان فردی است که در مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی زنان و بارداری تخصص دارد. این پزشکان می توانند بیماری ها و مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی زنان را تشخیص و درمان کنند.

وقتی در مورد تخصص زنان صحبت می کنیم، باید توجه داشته باشیم که معمولاً در مورد اندام هایی مانند رحم، لوله های فالوپ، تخمدان ها و سینه ها صحبت می کنیم. بنابراین تمام بیماری ها و مشکلات مربوط به این اندام ها به متخصص زنان و زایمان مراجعه می شود. توجه داشته باشید که برخی از این موارد فقط مربوط به سلامت زنان است و نه مشکلات بارداری. برخی موارد دیگر فقط به مشکل بارداری و زایمان مربوط می شود و متخصص زنان و زایمان می توانند در هر دو مورد به زنان کمک کنند.

بسیاری از متخصصان زنان و زایمان می خواهند فقط در یکی از این زمینه ها کار کنند و به تخصص دیگری روی نیاورند. به عنوان مثال، برخی از پزشکان زن به مسائل بهداشتی زنان توجه دارند و کاری به بارداری و زایمان ندارند. حتی ممکن است بسیاری از متخصصان زنان و زایمان که در زمینه زایمان تخصص دارند، فقط بخواهند برای زایمان طبیعی حضور داشته باشند و در عمل هایی مانند سزارین دخالتی نکنند.

علاوه بر همه اینها، متخصصان ناباروری نیز داریم که سعی می کنند با استفاده از روش های مختلف از جمله IVF به پدر و مادر شدن زوج ها کمک کنند.

متخصصان سرطان زنان، متخصصان زنان و زایمان هستند که در زمینه هماتولوژی (انکولوژی) تخصص دارند و می توانند به جامعه در شناسایی و درمان سرطان های زنان کمک کنند.
 

متخصص زنان و زایمان چه می کند؟

متخصصان زنان و زایمان وظیفه بررسی و درمان سلامت باروری و باروری زنان را بر عهده دارند. البته کارهایی که توسط متخصص زنان و زایمان انجام می شود با شرط اول انجام می شود: آیا مراجعه کننده در حال رابطه جنسی یا احساس درد و ناراحتی است. بنابراین، اگر فردی از نظر جنسی فعال نباشد یا مشکل خاصی نداشته باشد، معمولاً کار متخصص زنان به یک معاینه ساده خلاصه می شود.

کارهایی که پزشکان انجام می دهند شامل معاینه لگن، پاپ اسمیر، آزمایش سرطان، راهنمایی و مشاوره جنسی و بارداری، درمان ناباروری و در نهایت معاینه و درمان انواع عفونت های واژن مانند عفونت مخمری واژن می باشد.

بیشتر مواردی که ذکر کردم واضح و قابل درک است. اما معاینه لگن نیاز به توضیح کمی دارد. در طول معاینات لگنی، پزشک سعی می کند اندام های تناسلی زنانه را به صورت بصری و فیزیکی معاینه کند. در طی این آزمایشات اندام تناسلی زن، دهانه رحم، لوله های فالوپ، کیسه بیضه، تخمدان ها و رحم بررسی می شود.

تشخیص مشکلات دستگاه تناسلی:

متخصصان زنان سعی در تشخیص و درمان اختلالات دستگاه تناسلی دارند. متخصص زنان می تواند به شما در درمان مواردی مانند اندومتریوز (رشد بافت رحم در خارج از رحم)، ناباروری، کیست تخمدان و درد لگن کمک کند.

با تجربه در سرطان های زنان؛

متخصصان زنان همچنین می توانند به زنان مبتلا به انواع خاصی از سرطان مانند سرطان دهانه رحم، سرطان تخمدان و سایر سرطان های مرتبط با دستگاه تناسلی کمک کنند.

تخصص در زایمان:

اما تعدادی از متخصصان زنان در زمینه زنان و زایمان نیز تخصص دارند، به همین دلیل است که در ایران معمولاً از اصطلاح عمومی Gynecologist (معادل انگلیسی OB-Gyn) برای متخصص زنان یا متخصص زنان استفاده می کنیم. پزشکان متخصص زایمان و ناباروری به صورت علمی و بهداشتی به زنان کمک می کنند تا برای قبل از بارداری، آزمایش های مربوط به بارداری، مراقبت های لازم در دوران بارداری و در نهایت مشکلات مربوط به زایمان آماده شوند.

چرا باید پزشک یا متخصصی به نام متخصص زنان داشته باشیم؟

به احتمال زیاد آقایان این سوال را زیاد از خود پرسیده اند و شاید وجود چنین پزشکانی در ذهن خود را عامل تبعیض جنسیتی دانسته باشند. چرا ما متخصص زنان و زایمان داریم نه متخصص مرد؟ واقعیت این است که زنان پزشک بر اساس نیازهای اولیه متولد می شوند و این نیاز ربطی به این ندارد که زنان نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. در عوض، دلیل اصلی، ماهیت حساس و آسیب پذیر دستگاه تناسلی زنان است. قرار گرفتن در زیر دستگاه تناسلی زنان اجازه می دهد تا میکروب ها و باکتری ها وارد بدن شوند. این موضوع از دو نظر اهمیت دارد: از نظر سلامت جسمانی زنان و سلامت دستگاه تناسلی آنها. واژن به طور مستقیم به رحم و تخمدان ها متصل است. آلودگی محیطی که به طور طبیعی یا از طریق تماس جنسی وارد بدن زن می شود، می تواند به رحم و تخمدان ها و در نهایت سلامت زنان آسیب برساند.

از سوی دیگر وجود تخمدان ها و رحم که قسمت های اصلی دستگاه تناسلی و بخشی از بدن زن هستند، اهمیت داشتن پزشک متخصص زنان و زایمان را مورد تاکید قرار می دهد. می‌پرسید چرا این دو اندام زنانه پدیده قاعدگی را انجام می‌دهند. زمان آسان برای برخی از زنان و زمان سخت برای بسیاری. زنان به طور منظم هر ماه و در روزهای خاصی از ماه پریود می شوند. یکی از دلایل نامگذاری دوره ای یا ماهانه است. یعنی مرتب تکرار می شود. اما مشکل زمانی ایجاد می شود که خانم ها دوره های منظمی داشته باشند و سیکل قاعدگی آنها نامنظم باشد. این غیرعادی نیست و به دلایل زیادی برای بسیاری از زنان اتفاق می افتد. در چنین مواقعی زنان باید با پزشک متخصص زنان مشورت کنند و سلامتی خود را بازیابند.

یکی دیگر از دلایل مراجعه به متخصص زنان بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی و تولید مثل زنانه است. بسیاری از بیماری ها سلامت زنان را تهدید می کند و به همین دلیل حضور متخصص زنان و زایمان امری ضروری است. در ادامه به بیماری های زنان می پردازیم.

 

مطالعه بیشتر:  https://pezeshke-shahr.com/زنان-و-زایمان/پزشک-متخصص-زنان-و-زایمان-در-شیراز/
 

مزایای استفاده از سامانه دکتراتب

 

دکتریاب ، محل ملاقات یک پزشک

به گزارش خبرگزاری مهر، پزشکان به عنوان حافظان سلامت مردم شناخته می شوند که به دلیل کار مهم خود باید همیشه در اختیار مردم و بیماران باشند. با توجه به پیشرفت علم و فناوری و استفاده از سیستم های پیشرفته می توان گفت نوبت دهی پزشک را می توان هوشمندانه انجام داد. با قابلیت های سیستم الکترونیکی بیماران می توانند در کمترین زمان ممکن پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند.

با سیستم نوبت دهی آنلاین پزشک، بیماران می توانند در هر زمانی از شبانه روز بدون مراجعه حضوری به بهترین روانپزشک تهران مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. استفاده از سیستم نوبت دهی آنلاین مزایای زیادی دارد، هنگامی که مردم از آن مطلع شوند، به راحتی می توانند نیازهای خود را برآورده کنند. Doctorab یک سیستم رزرو پزشک در سراسر کشور است که همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند. اگر می خواهید در مورد اهمیت استفاده از سیستم رزرو مدرک دکتری بیشتر بدانید، توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از سامانه آنلاین برای پزشکان

پزشک می داند که بیمارانش انتظار دارند خدمات مختلفی در بستر مناسب ارائه شود. بنابراین تمامی پزشکان می توانند با انجام مراحل سفارش آنلاین خدمات جامعی را به بیماران ارائه دهند. برای دسترسی به لیست بهترین پزشکان در کمترین زمان ممکن، بهتر است افراد از سامانه سفارش آنلاین استفاده کنند. سفارش آنلاین پزشک مزایای زیادی دارد، اما مهم ترین آنها صرفه جویی در زمان و دسترسی به پزشکان حرفه ای و با تجربه است.

مانند گذشته، افراد دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مطب ندارند تا از پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرند. و با استفاده از سامانه دکترآب می توانند در مدت زمان کمتری به بیش از 30000 پزشک مجرب دسترسی داشته باشند. وجود سامانه دکترآب به افراد امکان دسترسی 24 ساعته به پزشک مورد علاقه خود را می دهد و می توانند طبق سامانه نوبت دهی پزشک، نوبت بگیرند.

وجود سیستم دکتری موسوم به سیستم ارجاع و نوبت دهی در سراسر کشور باعث قوت قلب بیماران می شود زیرا بیماران به راحتی می توانند در 24 ساعت شبانه روز و در روزهای تعطیل با پزشک مورد علاقه خود نوبت بگیرند. انسان باید نگران و استرس باشد.. استفاده از سیستم هوشمند مزایای زیادی برای بیمار دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

مزایای استفاده از سامانه دکتراتب

نوبت دهی آنلاین پزشک به مردم و بیماران کمک می کند تا بدون سفر اضافی با کمترین قیمت ممکن و سریع ترین زمان ممکن به پزشکان مورد علاقه خود در سراسر کشور دسترسی داشته باشند. وجود سیستم دکتر یاب به این معنی است که افراد برای مراجعه به مطب حواسشان پرت نمی شود و به راحتی می توانند در زمان مناسب به مطب مراجعه کرده و روند بیماری را پیگیری کنند. در واقع تعیین پزشک در سیستم داک تراب به بیمار این امکان را می دهد که بدون اتلاف وقت به پزشک خود مراجعه کند.

علاوه بر مزایای ذکر شده و دسترسی افراد به لیست بهترین پزشکان در حداقل زمان، مزایای دیگری نیز در استفاده از سامانه دکتراب وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در هر زمانی از شبانه روز می توان نوبت را رزرو کرد

شاید یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های استفاده از نوبت‌های پزشک، در دسترس بودن قرار 24 ساعته باشد که سیستم‌های نوبت‌دهی سنتی آن را ندارند. در واقع یک بیمار می تواند در هر ساعت از شبانه روز با بیش از 30000 پزشک مجرب مشورت کند و نوبت بگیرد. اگر می خواهید با یک روانشناس خوب در تهران، یک روانپزشک خوب برای درمان اضطراب در منطقه خود در ساعت 2 صبح ملاقات کنید، باید به وب سایت پزشک و پزشک مناسب مراجعه کنید. از لیست پزشکان و گرفتن نوبت آنلاین.

دریافت پیامک یادآوری

بسیاری از نوبت های بیمار برای چند روز آینده رزرو می شود و باعث فراموشی بیمار می شود. سامانه دریافت نوتیفیکیشن و پیامک این امکان را به افراد می دهد تا در زمان مشخص شده از جلسه خود مطلع شوند. استفاده از سامانه هوشمند دکتراتب که به صورت رایگان طراحی شده است، نوبت پذیرفته شده را در زمان مشخص شده به شما یادآوری می کند.

پزشکان را بر اساس تخصص و شهر جستجو کنید

یکی از مهم ترین مواردی که گرفتن نوبت با پزشک را برای بیماران آسان می کند، جستجوی پزشک بر اساس تخصص و شهر است. در واقع بیمار می تواند با توجه به موقعیت مکانی خود و پزشک متخصص مورد نیاز خود نوبت رزرو کند. این به افراد امکان می دهد تا در اسرع وقت به پزشکان مناسب دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال برای گرفتن نوبت با بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران می توانید اینجا کلیک کنید.

برای جابجایی آدرس دکتر روی نقشه

مانند نوبت دهی سنتی، دیگر نیازی به ذخیره آدرس مطب مورد نظر افراد نیست، زیرا وجود سامانه دکترآب که به سامانه نوبت دهی و معرفی پزشک کشور معروف است، باعث می شود که آدرس پزشک پس از دریافت آن انتخاب شود. قرار ملاقات .روی نقشه ظاهر می شود. این به افراد بیمار این امکان را می دهد که در هنگام مراجعه به پزشک به راحتی مکان پزشک را از روی نقشه تعیین شده پیدا کنند.

نظرات مهمانان را مشاهده و نظارت کنید

می توان گفت با استفاده از نظرات بیماران و مراجعین مختلف می توان بخشی از عملکرد پزشک را به نمایش گذاشت. در واقع افراد قبل از انتخاب و تعیین وقت پزشک می توانند به راحتی با مشاهده نظرات مشتریان از وضعیت رضایت سایر بیماران مطلع شوند. استفاده از بازخورد مشتریان، بیماران را در مورد عملکرد پزشک انتخابی خود آگاه می کند.

در زمان و هزینه صرفه جویی کنید

اگر بخواهید به روش کلاسیک به مطب بروید مطمئنا به دلیل شلوغی شهر و هزینه های اضافی با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. به کمک نوبت دهی آنلاین پزشک می توانید با مدیریت بهتر هزینه های خود در کمترین زمان ممکن و ۲۴ ساعت شبانه روز به پزشک مورد نظر خود برسید.

تمام شده

اگر می خواهید از بهترین سیستم رزرواسیون پزشک در کل کشور استفاده کنید بهتر است دکترآب را مد نظر داشته باشید. دکتر. دکتر. یاب سامانه معرفی و نوبت دهی پزشک کشور است که با داشتن اپلیکیشنی مناسب امکان دسترسی رایگان به پزشکان مورد نظر خود را با مدیریت زمان و هزینه برای افراد فراهم می کند. اگر به دنبال لیستی از بهترین پزشکان هستید و می خواهید ویزیت آنلاین پزشک در منزل را دریافت کنید، بهتر است به وب سایت دکتریاب به آدرس doctor-yab.ir مراجعه کنید.
 

مهمترین خدمات آموزشی استادبانک چیست؟

 مهم‌ترین خدمات تدریس خصوصی استادبانک کدامند؟

هنگام در نظر گرفتن یک معلم خصوصی یا دوره تدریس خصوصی دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید؟ به دنبال چه نوع خدمات تدریس خصوصی هستید؟ چه انتظاراتی از یک دوره تدریس خصوصی داشتید و چه مزایا و مزایایی باعث شد که بخواهید در یک دوره تدریس خصوصی شرکت کنید؟

آیا از معلم خود انتظار بیشتری داشتید تا اینکه نقاط ضعف خود را اصلاح کند و به شما در قبولی در امتحانات کمک کند؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید به سریع ترین و کمترین راه ممکن به پیشرفت تحصیلی برسید؟ برای رسیدن به پیشرفت تحصیلی و موفقیت در تمام آزمون های مهم در دوران مدرسه، مسابقات و دانشگاه به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

پاسخ به همه این سوالات شما را در انتخاب مسیر درست راهنمایی می کند. بستر آموزشی استادبانک بهتر و جامع تر از هر شاخصی می تواند به تمامی این سوالات پاسخ دهد. کافی است 5 دقیقه وقت بگذارید و این مطالب را تا انتها بخوانید و پاسخ تمام این سوالات مهم را خواهید گرفت.

مهمترین خدمات آموزشی استادبانک چیست؟

معلم خصوصی؛ میانبری برای یادگیری

گاهی برای رسیدن به موفقیت تحصیلی راه های پرهزینه ای را انتخاب می کنیم. به عنوان مثال، برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر، رفتن به مدرسه را به روش های دیگر ترجیح می دهیم. اما ما فکر نمی کنیم که این یک راه سریع برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. این انتخاب اشتباه می تواند برای ما گران تمام شود زیرا در طول دوره تحصیلی طولانی صورت می گیرد و ما باید در طول سالیان متمادی هزینه این نوع تحصیل را بپردازیم.

اما به محض اینکه میانبری برای نام معلم خصوصی وجود دارد، چرا باید آموزش های پرهزینه (از نظر زمان، انرژی و هزینه) را طی کنیم تا با کمک معلم خصوصی در جایی به نتیجه برسیم؟ یک راه کوتاه با همان هزینه های مدرسه و کلاس تدریس خصوصی استادبانک یک راه کوتاه و راحت برای یادگیری است.

برای سهولت یادگیری و موفقیت تحصیلی شما، وب سایت استادبانک برای هر موضوع و مهارتی که ممکن است با آن مشکل داشته باشید، یک معلم متخصص را به عنوان مدرس ریاضی استخدام کرده است. اگر روند استخدام معلم خصوصی از این پلتفرم قابل اعتماد را برای شما توضیح دهیم یا تعداد دوره ها و مهارت های موجود در خدمات تدریس خصوصی این مجموعه را به شما بگوییم، مطمئناً شگفت زده خواهید شد.

استخدام معلمان توانمند

دسترسی به آموزگاران حرفه ای بسیار دشوار است مگر اینکه در یک پلت فرم تدریس خصوصی معتبر باشید. پلتفرم هایی مانند استادبانک یافتن معلم مورد نظر خود را از بین بیش از 2000 معلم باتجربه و فعال در زمینه تدریس آسان می کند. استادبانک برای تسهیل در این گزینش کلیه اساتید راهنما را در یک فیلتر ویژه حذف کرده است. به عنوان مثال، او تمام سوابق یادگیری را اندازه گیری کرد و تعداد دانش آموزان موفق را در مراکز آموزشی مختلف زیر نظر گرفت. وی سالها تجربه تدریس دروس مرتبط با حوزه موضوعی خود و تدریس و تدریس آن دروس را با روشهای مختلف دارد.

همه این ارزیابی ها و نظارت ها با نمرات و ستاره های مشخصات هر معلم نشان داده شده است. بخش‌های پیشرفت تحصیلی و اطلاعات عملکرد معلم گواهی بر صحت این بررسی‌ها و رتبه‌بندی‌ها است، بنابراین شما می‌توانید بخش اطلاعات این معلم را به راحتی در پروفایل آنها مشاهده کنید.

برای یادگیری با یک معلم خصوصی آشنا شوید

شناخت کامل و اعتماد کامل به یک معلم خاص کار آسانی نیست. دانش و آموزش حرفه ای معلمان خصوصی تحت هیچ شرایطی در دسترس شما نیست. هیچ موسسه یا مدرسه ای این اطلاعات را با جزئیات در اختیار شما قرار نمی دهد. اما در استادبانک می توانید قبل از اولین جلسه کلاس با استاد خود به خوبی آشنا شوید.

با استفاده از بخش نظرسنجی از دانش آموزان سابق معلم و میزان رضایت آنها از تدریس معلم می توانید کیفیت تدریس معلم را بسنجید. با کمک رزومه و سوابق تدریس می توانید سطح تجربه و سطح تحصیلی معلم را بررسی کنید و در جلسات خصوصی خصوصی با رتبه و ستاره استاد ببینید. در واقع استادبانک تمامی اطلاعاتی را که برای شناخت استاد خصوصی مورد نظر خود نیاز دارید در اختیار شما قرار داده است که نکته مثبت این بستر تدریس خصوصی است.

مهمترین خدمات شهریه استادبانک چیست؟

قیمت تدریس خصوصی متناسب با بودجه دانشجو می باشد

بسیاری از والدین می خواهند بدانند که آیا هزینه تدریس خصوصی متناسب با توانایی معلم است یا خیر. آیا ارزش پرداخت این هزینه برای درس های معلم برگزیده را دارد یا خیر؟ این امکان وجود دارد که با کمک استادبانک مطمئن شوید که فقط برای توانایی های تدریس استاد هزینه می کنید. زیرا این گروه بر اساس مهارت و توانایی تدریس معلمان را جذب می کند و بر اساس آن مهارت ها سمینار را قیمت گذاری می کند.

همچنین اگر هزینه و شهریه کلاس خصوصی به عنوان کیفیت تدریس استاد برای شما مهم است، می توانید با مراجعه به قسمت استاد بانک که از یک ستاره شروع می شود، با توجه به بودجه خود استاد شخصی مورد نظر خود را انتخاب کنید. پنج ستاره و VIP برای سابقه آموزشی آنها وجود دارد

تمامی مهارت های کاری و تحصیلی آموزش داده می شود

چه دروس و مهارت هایی را نیاز دارید که یک معلم خوب به شما آموزش دهد؟ استادبانک در نزدیکی شماست می تواند به معلم حرفه ای در مقطع ابتدایی و تمامی دروس آن تا سطح اول، دروس دوم متوسطه مانند تدریس فیزیک و امتحانات را آموزش دهد. این سایت دارای اساتید متخصص برای بسیاری از موضوعات دانشگاهی است. استادبانک با آموزش مهارت های مختلف مانند زبان های برنامه نویسی و انواع نرم افزارها می تواند به شما در یافتن شغلی سودمند کمک کند.

همچنین استادبانک می تواند برای انتقال شغل و کسب نمرات بالا در آزمون های آیلتس و FEL، موفقیت در مصاحبه های شغلی و یا قوی بودن، اساتید متخصص زبان را در اختیار شما قرار دهد. برقراری ارتباط به زبان های بین المللی در سراسر جهان با این مجموعه خدمات تدریس خصوصی بی نظیری را برای تمامی دوره های تحصیلی پایه و تمامی مهارت های کاربردی مانند نرم افزار، زبان های خارجی، برنامه نویسی و موسیقی ارائه می دهد.

خدمات اصلی تدریس خصوصی استادبانک چیست؟

مسیر موفقیت تحصیلی را با استادبانک دنبال کنید

در صورت پیوستن به مجموعه اساتید خصوصی استادبانک می توانید علاوه بر درخواست کلاس معلم خصوصی، از سایر خدمات این مجموعه مانند دسترسی به مجله آموزشی استادبانک، مطالعه مقالات علمی و بحث در زمینه های مختلف و انتخاب مدرس خصوصی مگ استفاده نمایید. . یک معلم خصوصی یا کلاس تدریس خصوصی. این برنامه استادبانک برای دسترسی به منابع مطالعاتی و نمونه سوالات امتحانی در دسترس شماست.

هیچ بهانه ای برای موفقیت و ارتقای تحصیلی وجود ندارد. زیرا پلتفرم های مورد اعتمادی مانند استادبانک آمده اند تا همه این بهانه ها را از ذهن شما بیرون کنند و بجای آن بذر امید را در دل شما بکارند. در استادبانک نمی توان از فعل نبودن استفاده کرد و برعکس خواستن و توانستن هدف اصلی برنامه است. برای کسب نتایج عالی اکنون به آموزش استادبانک مراجعه کنید یا با شماره 02191005343 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک همیشه یک گزینه آسان را به شما پیشنهاد می کند.
 

افزودن عکس پروفایل در وردپرس

 

افزودن عکس پروفایل در وردپرس حتما بارها برای شما اتفاق افتاده است. در زیر هر مقاله، نام، متن و عکسی در مورد نویسنده وجود دارد و اگر در مورد نحوه انجام این کار سؤالی دارید. بیایید در مورد مقاله اضافه کردن تصویر پروفایل یا تغییر جاذبه وردپرس صحبت کنیم. در ادامه این مطلب با محمد سلحشوری همراه باشید.

مننه گاراباتار؟

گراواتار یکی از مجموعه وب سایت های وردپرسی است که پس از ورود و ثبت نام در این وب سایت می توانید نام، ایمیل شخصی، وب سایت و موارد دیگر را وارد کنید، سپس برای ایمیل های ثبت شده خود در gravatar.com یک عکس اضافه کنید. شما می خواهید

باید بدانید که سایت گراواتار سانسور شده است و باید از فیلتر سوییچ استفاده کنید

اکنون برای اضافه کردن موارد فوق، می توانید با آدرس ایمیل خود در سایت پشتیبانی شده توسط گراواتار ثبت نام کنید تا مشخصات شما بر روی عکس ثبت شده در سایت گراواتار نمایش داده شود و هر بازدید کننده ای از مشخصات کامل شما مطلع شود.

وب سایت Gravatar متعلق به Automatik است که شرکت مادر وردپرس است

نحوه قرار دادن عکس در پروفایل وردپرس

خوب، همانطور که گفته شد، برای این کار باید یک حساب کاربری در وب سایت Gravatar ایجاد کنید. ابتدا وارد gravatar.com می شوید و مراحل ثبت نام را طی می کنید. به بخش با آرم Gravatar بروید.

اکنون که یک حساب وب سایت Gravatar با عکس و برخی از اطلاعات خود دارید، اکنون باید آن را در وردپرس و در سایت خود فعال کنید. و تجزیه و تحلیل برای نشان دادن تصاویر و اطلاعات در مورد جاده، باید برویم، در قسمت بعدی این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

ارسال آواتار در وردپرس

پس از ایجاد اکانت گراواتار در هر وب سایتی که می تواند از گراواتار استفاده کند، در صورت ثبت نام با همان آدرس ایمیل، نام شما به همراه تصویر، متن و توضیحات شما به پروفایل کاربری شما اضافه می شود. و همچنین می توانید از آن در سایت وردپرس خود استفاده کنید. شما می توانید از آن در سایت وردپرس خود استفاده کنید، می توانید موارد را با توجه به نیاز خود از قسمت تنظیمات وردپرس> گفتگوها انتخاب کنید.
 

اگر چندین نویسنده در سایت خود دارید، این گزینه را برای آنها نیز اضافه کنید. حالا سوال اینجاست که چرا در گراواتار ثبت نام کردم، پروفایل و عکسم را ذکر کردم، مراحل بالا را انجام دادم اما عکس من در وردپرس نمایش داده می شود. این امکان پذیر نیست، پاسخ به این سوال بسیار ساده است، دلیل این مشکل فیلترینگ است و پس از افزودن این گزینه حتی سرعت سایت شما ممکن است در پنل وردپرس و یا هنگام بارگذاری سایت دچار مشکل شود.

برای این کار استفاده از افزونه WP First Letter Avatar را توصیه می کنیم در این مقاله نحوه استفاده و پیکربندی این افزونه را به شما نشان می دهیم. آن را به ما بسپارید.

افزونه WP First Letter Avatar

این افزونه وردپرس گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا نمایه خود را در زیر مقالات به روش های مختلف نمایش دهید. یکی از این گزینه ها نمایش آواتار بر اساس نام شما یا نام اختصاری نام کاربری مانند MOOSIO5nd است. در آواتار MD نمایش داده می شود و با توجه به رنگ بندی تعریف شده در پروفایل و سایر امکانات ایجاد شده برای کاربر یک پس زمینه رنگارنگ اضافه می کند و می توانید عکس خود را آپلود و ویرایش کنید.

نصب و سفارشی سازی WP First Letter Avatar Add-on

پس از نصب و فعال سازی افزونه، می توانید آن را در قسمت تنظیمات داشبورد وردپرس خود سفارشی کنید

پس از ورود به صفحه افزونه، می توانید تنظیمات را مطابق با شخصی سازی مورد نظر خود تغییر دهید.

شاخص کاراکتر که به طور پیش فرض 0 است، تعیین می کند که چند قسمت از نام نمایه انتخاب و نمایش داده شود.

فرمت پیش فرض فایل PNG است که به شما و کاربر اجازه می دهد آواتار را در PNG یا فرمت دیگری ذخیره کنید.

لازم به ذکر است که فرمت PNG نسبت به فرمت های دیگر کیفیت خوبی دارد.

شما می توانید با تغییر این نام، فایل عکس و آواتار خود را نامگذاری کنید و با استفاده از آن نام آن را در بین فایل های عکس مشاهده خواهید کرد و زمانی که حالت پیش فرض فعال است می توانید فایل ها و تصاویر بدون عنوان را نیز انتخاب کنید. برای آواتار استفاده می شود

توصیه ما این است که اقلام را به عنوان مکمل تهیه کنید.

اگر این گزینه فعال باشد، عکسی که در گراواتار آپلود می کنید نمایش داده می شود، اما اگر این گزینه را بدون علامت بگذارید، همانطور که اشاره کردیم، نام کاربری به صورت مخفف نمایش داده می شود.

در این مقاله سعی کرده ایم نحوه افزودن تصاویر به پروفایل وردپرس را برای شما توضیح دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.
 

ادامه مطلب: https://blogten.ir/profile-pic-worfdpress/

آهنگ جدید اشوان به نام «دلواپسم جز تو به چشمم نمیاد اصلا»

 متن آهنگ دلواپسم جز تو به چشمم نمیاد اصلا اشوان

 

دلواپسم جز تو به چشمم نمیاد اصن هرکسی رو که میبینم باز یاد تو میوفتم!♫!

 

آهنگ جدید اشوان به نام «دلواپسم جز تو به چشمم نمیاد اصلا»

نکاتی برای شناسایی و مراقبت از انواع پوست و مو

 


نکاتی در مورد پوست و مو

پوست و مو نقش مهمی در بدن انسان و حتی حیوانات دارد.

پوست با مساحت 2 متر مربع (2.5 یارد مربع) یکی از بزرگترین اندام های بدن است. پوست یک سد محافظ بین دنیای بیرون و عضلات بدن، اندام های داخلی و عروق خونی و اعصاب است. مو و ناخن از پوست می آیند و لایه دیگری از محافظت را ارائه می دهند. پوست متفاوت به نظر می رسد. این تغییر تنها به دلیل مواردی مانند افزایش سن نیست، بلکه نشان دهنده تفاوت های عاطفی و سلامت عمومی است.

داشتن پوست و موی پستانداران

یکی از ویژگی های پستانداران مو است، اگرچه برخی از گونه ها در طول زندگی خود بدون مو هستند. برخی از آنها از بدو تولد مو دارند.

مو کارکردهای زیادی دارد. گرم کردن در برابر سرما و انواع دیگر در برابر گرما یکی از وظایف آن است. در انسان در اثر فرآیند تکامل، موهای بدن ضعیف شده و عملکرد محافظتی خود را از دست دادند. مو همچنان این عملکرد و همچنین عملکرد زیبای خود را دارد. رشد موهای بدن روشی است که به زمانی برمی گردد که افراد مو برای ایجاد سایه موهای خود را می کشیدند. تحقیقات نشان می دهد که انسان 3.3 میلیون سال پیش موهایی را که بیشتر بدن را پوشانده بود از دست داده است.چگونه نوع پوست خود را تعیین کنیم

بسیاری از افراد نوع پوست خود را نمی دانند. به خصوص که پوست دائما در حال تغییر است. برای این منظور یک تست ساده نوع پوست در نظر گرفته می شود که تا حد قابل قبولی جواب می دهد.

آموزش تشخیص نوع پوست

صبح بعد از بیدار شدن از خواب باید صورت خود را با آب و صابون بشویید سپس خشک کنید و از هیچ ماده ای استفاده نکنید. در طول روز مدام با انگشتان دست به بینی و گونه های خود می پردازیم. این باید تا ساعت 17:00 ادامه داشته باشد. اگر در یک جا احساس پوسته پوسته شدن کردید و اثری از چربی تا ساعت 5 بعد از ظهر مشاهده نشد، آن ناحیه بسیار خشک است، اگر احساس کردید چرب نیست اما پوسته پوسته نمی شود، پوست خشک است و اگر فقط کمی چرب باشد، پوست خشک است طبیعی است. است.

در مورد پوست های چرب، پوست در طول روز بسیار چرب است و اگر در عرض یک ساعت بعد از شستشو پوست چرب باشد، پوست بسیار چرب است. در پوست های مختلط ترکیب موارد فوق دیده می شود به طوری که پیشانی و بینی چرب و گونه ها خشک می شود و این امر بسیار رایج است.

طبقه بندی انواع پوست و مو و مراقبت از آنها

پوست چرب

علت چربی پوست، فعالیت بیش از حد غدد چربی و ترشح بیش از حد سبوم در پوست است. همانطور که می دانیم سبوم به دلیل تحریک هورمون های جنسی ترشح می شود و به همین دلیل پوست بعد از بلوغ چرب می شود.

تاثیر غدد چربی روی هورمون ها کاملا ارثی است، بنابراین به طور خلاصه پوست چرب می تواند ارثی باشد، اما معمولا با افزایش سن میزان سموم کاهش می یابد، بنابراین پوست چرب در بزرگسالی پر می شود. جوان مورد دوم می تواند پوست طبیعی باشد، حتی اگر تغذیه بر افزایش ترشح غدد چربی تأثیری نداشته باشد. اما فعالیت بدنی را می توان تا حدودی موثر دانست، بنابراین پوست چرب یک علت داخلی دارد.
 

 

نحوه مراقبت از پوست:

صورت خود را روزی 2 بار با پاک کننده ملایم و آب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شود، همیشه از شوینده ملایم و بدون چربی با الکل یا ژل برای پوست های چرب استفاده کنید، توصیه می شود از صابون های اسیدی یا خنثی استفاده کنید. pH برای حفظ pH. از پوست، و پس از خشک شدن از تونیک برای پوست های چرب استفاده کنید.

تونیک ها بیشتر جنبه درمانی دارند و مکمل پاک کننده ها هستند و همچنین خاصیت ضد براقی و چربی دارند. پوست های چرب نیز می توانند از شیر پاک کننده استفاده کنند. پاک کننده های پوست چرب استفاده از تونرهای پوست چرب (لوسیون) را توصیه می کنند که چربی کمی دارند اما حاوی الکل یا اسید هستند پس از استفاده از پاک کننده.

مراقبت از پوست چرب و مو

افرادی که پوست چرب دارند نباید برای مدت طولانی زیر نور خورشید بمانند زیرا هم آفتاب و هم تعریق باعث بدتر شدن آکنه می شود. فیلترها و لوازم آرایشی مورد استفاده باید کم چرب و ترجیحاً بدون چربی باشند. استفاده از ضد آفتاب های روغنی روی پوست های چرب می تواند باعث زوال پوست، عرق کردن، جوش های سرسیاه و آکنه شود. با توجه به ضخامت پوست چرب، استفاده از لایه بردارهای مکانیکی (لایه برداری) و شیمیایی (اسیدی و کراتولیتیک) توصیه می شود.پاک کننده عالی برای پوست های چرب

پوست های چرب باید به طور مرتب تمیز شوند. در نظافت سالن به کمک مواد و تجهیزات مخصوص، چربی پوست از عمق پوست خارج شده و محصولات لازم به آن داده می شود. فرآیند پاکسازی آکنه را از بین می برد و کاهش می دهد. همچنین از ایجاد لک جلوگیری می کند. همچنین باعث پیدایش کومدون ها یا جوش های سر سیاه می شود. پوست های چرب نیز به رطوبت نیاز دارند، بنابراین با مرطوب کننده های فاقد چربی که حاوی مرطوب کننده هستند، آن را هیدراته نگه دارید. کمتر غذای سرخ شده و شکلات بخورید.

ماسک های مناسب برای پوست های چرب در درجه اول ماسک های جاذب چربی (ماسک خاک رس) هستند که چربی های اضافی سطح پوست را از بین می برند. برای پوست های چرب ساده بخور هیچ محدودیتی ندارد و می توانید تا زمانی که سلول های لایه شاخی کاملا نرم شوند بخور دهید و سپس از اسکراب استفاده کنید.

لوازم آرایشی مناسب برای پوست های چرب

لوازم آرایشی مناسب برای پوست های چرب بیشتر بر پایه پودر هستند. لوازم آرایشی پودری در دو نوع فشرده (پنکیک) و غیر فشرده در بازار موجود است و نوع غیر فشرده آن به دلیل توانایی بیشتر در جذب چربی مناسب تر است. علاوه بر این، پودر ظاهر براق پوست را بیشتر مات می کند و در این زمینه نیز مفید است.خشکی پوست و مراقبت از آن

باید در نظر داشته باشید که خشکی پوست به دلیل کمبود آب است یا ترشح کم غدد چربی پوست.

معمولا بیشتر پوست ها خشک می شوند. همانطور که پوست در معرض آفتاب و باد قرار می گیرد، آب بافت ها را از دست می دهد. فضاهای بسته و گرم مانند آشپزخانه یا محل کار غیر استاندارد باعث خشکی بیشتر پوست می شود.

افرادی که پوست خشک دارند باید از پاک کننده های مخصوص پوست خشک برای پاکسازی پوست استفاده کنند، روزی دو بار از مرطوب کننده ها استفاده کنند و مرتب مرطوب کنند. در آبرسانی سالن، مواد مرطوب کننده لازم به پوست شما می رسد.

پوست های خشک مستعد چین و چروک هستند اما اگر دقت کنید افرادی که پوست خشک دارند همیشه چین و چروک های زیادی روی پیشانی یا لب های خود دارند. بعد از جوانی، حتی در سن 35 سالگی، مراقب پوست خود باشید تا هیچ چین و چروکی روی صورت شما وجود نداشته باشد.

کرم را روی پوست و موی چرب استفاده کنید

اگر پوست کمی چرب است، باید از کرم های چرب استفاده کنید. این کرم ها معمولا حاوی امگا 3 و امگا 6 هستند. لازم به ذکر است که استفاده از صابون ها و مواد شوینده باید محدود شود و دفعات استفاده کاهش یابد. بهتر است از صابون با روغن بیشتر مانند گلیسیرین یا صابون کرم استفاده کنید. زیرا محیط قلیایی برای پوست های خشک بسیار خطرناک است. بهتر است به جای صابون معمولی، صابون اسیدی را جایگزین کنید.

نکات مهم در استفاده از کرم های مخصوص پوست های چرب

به جای استفاده از صابون، بهتر است از پاک کننده های مناسب دیگری مانند شیر پاک کن و کرم های پاک کننده استفاده کنید. هر چه پوست خشک تر باشد، پاک کننده روغن موثرتر است. برای پوست های خشک می توانید از تونر پوست های خشک که حاوی الکل کمتر و رطوبت بیشتر است با آب گرم استفاده کنید. پس از دوش گرفتن، به مدت 3 دقیقه از مرطوب کننده استفاده کنید. زیرا استحمام و رطوبت باعث از بین رفتن رطوبت پوست می شود. و بعد از 3 دقیقه پوست کاملا خشک می شود. شستن صورت با روغن بادام یا زیتون بسیار موثر است، یک سیب را برش بزنید و مدتی در یخچال بگذارید و به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بمالید.تمام پوست و مو را خشک نگه دارید

پوست خشک نیاز به استفاده از کرم مرطوب کننده حاوی چربی های لازم دارد که به صورت کرم شب و روز موجود است.

کرم ضد آفتاب برای پوست خشک باید دارای SPF30 کافی باشد تا به راحتی روی پوست پخش شود. اگر روغن کمتری باشد، ضد آفتاب به خوبی روی پوست پخش نمی شود و باید از مرطوب کننده زیر نور آفتاب استفاده کرد.

استفاده از اسکراب

برداشتن پوست خشک باید حداقل باشد، مگر زمانی که لایه شاخی ضخیم است (مثلاً پوست خشکی که در معرض نور خورشید قرار گرفته است). استفاده از محصولات لایه بردار برای پوست های خشک نیز بسیار محدود است، مگر زمانی که لایه شاخی ضخیم باشد، توصیه نمی شود. از روغن های حاوی هیدروکسی اسید استفاده کنید. این ماده باعث لایه برداری ملایم پوست های خشک و مرده می شود، بنابراین استفاده از مرطوب کننده برای چنین پوستی پس از پاکسازی ضروری است.اثرات عطر بر روی پوست

کندر پوست را خشک می کند. بنابراین، بخور باید محدود باشد، اما در مراحل مراقبت از سالن، چون بعد از بخور کارهایی مانند هیدرودرما و استفاده از مواد مرطوب کننده انجام می شود، می توان زمان بخور را کاهش داد.

ماساژ برای پوست های خشک مفید است زیرا جریان خون را افزایش می دهد و بهتر است با کرم های چرب بیشتری ماساژ دهید.

ماسک های آبرسان باید روی پوست های خشک استفاده شود.

برای افرادی که پوست خشک دارند، لوازم آرایشی با چربی (کرم پودر با محتوای چربی بالا) و لوازم آرایشی پودری (پنکیک) توصیه می شود و لوازم آرایشی مبتنی بر آب توصیه نمی شود و همیشه از لوازم آرایشی ملایم بدون الکل استفاده کنید.

پوست معمولی و مراقبت

هنگام مراقبت از پوست معمولی خود، همیشه باید به خاطر داشته باشید که پوست را با مراقبت های غیر ضروری خشک نکنید و از شوینده های خشن و نامناسب استفاده نکنید. از ضدآفتاب مناسب استفاده کنید و در صورت لزوم مثلا در فصل زمستان از مرطوب کننده برای جلوگیری از خشک شدن پوست استفاده کنید.

رنگ هر شخصیتی به چیزی نیاز دارد. یک مرطوب کننده خوب، مرطوب کننده خوب و ضد آفتاب. در سنین بالا ضد چروک برای پوست مفید است. این کمترین مراقبتی است که می توانیم برای پوست خود انجام دهیم. دو بار در روز صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید و از آب خنک استفاده کنید.پوست مختلط و مراقبت از آن

روش مراقبت باید مخلوط شود. مثلاً استفاده از کرم سفید کننده روی صورت مهم است یا در ناحیه T.zone بیشتر تمیز شود. به این افراد توصیه می شود از ضد آفتاب بدون روغن استفاده کنند، اما قبل از استفاده از آفتاب باید از مرطوب کننده کافی در ناحیه گونه ها استفاده کنند. صورت خود را دو بار در روز با یک پاک کننده ملایم بشویید، گلاب برای طراوت پوست عالی است.

پوست حساس:

تمام پوست های ذکر شده ممکن است حساس باشند. آنها به هر عامل خارجی مانند محصولات مختلف، آب و هوای مختلف واکنش نشان می دهند و در نهایت به خشکی می روند. به راحتی تحریک می شود و باعث خارش، سوزش، قرمزی و ساییدگی پوست می شود. گهگاهی می جوشد.

بافت پوست

پوست، بزرگترین عضو بدن زنده، در واقع یکی از پیچیده ترین، جالب ترین و مولدترین اندام هاست. دستاوردها و تحقیقات دهه اخیر در شناخت ساختار و عملکرد پوست در بدن همیشه قدرتمندتر از مجموعه مطالعات دو قرن اخیر است.عملکردهای پوست

از بدن در برابر آسیب های مکانیکی، گرما و نور شدید محافظت می کند.

از ورود مواد شیمیایی و ورود میکروب ها و میکروارگانیسم ها به بدن جلوگیری می کند.

برخی از مواد مضر را از فعالیت متابولیک دستگاه گوارش و کبد حذف می کند.

هورمون ها و آنزیم ها را در بدن حفظ می کند.

به عنوان یک عضو تماس خارجی، پیام های حسی را از مغز و مرکز عصبی از طریق اعصاب ارسال کنید.

با کمک سلول های لانگرهانس نقش مهمی در سیستم ایمنی ایفا می کند.
 

 

ادامه: https://payju.ir/content/لیست-پزشکان-متخصص-پوست-و-مو-در-شیراز

همه چیز درباره انواع کابینت

 


ساخت کابینت چوبی

درب‌های ساده به روش‌های مختلفی مانند درب‌های کابینت ساخته می‌شوند و نحوه ساخت آن‌ها بر هزینه خانه تأثیر می‌گذارد. این درب ها بدون قاب بوده و تنها از یک تخته تشکیل شده اند.دقیقا سه

گران ترین و در عین حال مقاوم ترین نوع کابینت که لایه های مختلف چوب را به هم متصل می کند. این نوع در کابینت ها بسیار رایج است.پوشش درختی کلاس A

در این نوع کابینت ها یک لایه روکش چوبی درجه A روی لایه هایی از چوب ارزان قیمت گذاشته می شود. لبه های چوب با چسب روکش چوب پوشانده شده است.روکش ام دی اف

روکش ام دی اف روکشی بادوام و استاندارد است که روی درب ها به صورت رنگ آمیزی یا لمینت نصب می شود و روکش فیلم حرارتی روی آن ها قرار می گیرد.زیبایی طراحی کابینت

درب های تخت بدون طرح در حمام یا آشپزخانه ظاهری مدرن و ساده ایجاد می کنند. اگر می خواهید دکوراسیون آشپزخانه یا سرویس بهداشتی خود را به روز کنید، می توانید از درهای تخت یا لایه های ورق فلزی استفاده کنید. از سوی دیگر، درهای ساخته شده از ام دی اف و ترموفویل (اغلب سفید) ارزان ترین هستند. می توانید از این روکش در ساخت کابینت برای حمام یا اتاق لباسشویی که به ندرت استفاده می شود یا زمانی که بودجه شما محدود است استفاده کنید.معایب درب های کمد طرح دار

یکی از نگرانی های استفاده از این طرح، ترس از کنده شدن آن است. اگرچه ممکن است این مشکل در برخی ساختمان ها باشد، اما در شرایط عادی مشکلی ایجاد نمی کند. درهای ساخته شده از چوب به طور کلی بادوام هستند و حتی درب های ام دی اف نیز تا زمانی که روکش ترموفویل لمینت آسیب ندیده مشکلی ایجاد نخواهد کرد. درهایی با تخته های چوبی که در صورت رنگ آمیزی و لکه شدن پوسته نمی شوند.درب آرایه منبع

معمولا تمامی تولیدکنندگان کابینت درب های تخت را نیز تولید می کنند. به عنوان مثال، Kraftmaid درب های ترموفویل، روکش و تخته ای را ارائه می دهد که در رنگ ها و طرح های مختلف عرضه می شوند.

اما اگر یک کابینت از پیش ساخته شده بخرید، چند گزینه دارید.

27estore یک تولید کننده لاس وگاس است که کابینت های آشپزخانه و حمام معاصر فقط برای تخت را ارائه می دهد.

شرکت بارکر درب های چوبی صاف را ارائه می دهد.

IKEA کشوها و درهای تخت می سازد، اما معمولاً باید یک کابینت کامل بخرید.

در صورت امکان می توانید خودتان کابینت هایی با درهای تخت خریداری کنید. حال بیایید چند نمونه از درب های تخت را بررسی کنیم.کابینت آینه ای براق

یکی از مزایای درب های تخت این است که بسیار سبک هستند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، هنگام انتخاب رنگ می توانید یک کابینت مدرن با ظاهری شفاف داشته باشید.کابینت ارزان

درب های معمولی مدرن اما گران هستند. ولی همیشه موضوع این نیست. برای مصارف خانگی می توانید با انتخاب متریال و طرح های ارزان تری درب های معمولی ساده و مقرون به صرفه داشته باشید. کمی هزینه کنید و طراحی مدرن و اروپایی داشته باشید.رنگ عالی

کابینت های تخت در رنگ های چوبی یا رنگ های تند مانند قرمز، بنفش و مشکی که در تصاویر مشاهده می کنید ارائه می شوند. این درب های زیبای چوب افرا به رنگ قرمز طراحی شده اند.رنگ طبیعی افرا

این درب های چوب افرا در رنگ چوب موجود هستند و ظاهری طبیعی و مدرن ایجاد می کنند. این کابینت چوب افرا به جلوه ای چشمگیر و زیبا در نمای استیل دست یافته است.
 

 

مشاهده متن کامل: https://decoration-and-design.com/دکوراسیون-داخلی/کابینت-در-شیراز

صفحه قبل 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 صفحه بعد