x تبلیغات
نتیران

انواع بوستر پمپ

بطور کلی این دستگاه ها بسته به اینکه موتور محرکشان چه نوعی است و نوع کاربریشان چیست به دو دسته  بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت تقسیم می شوند. موارد کاربرد نوع دور متغیر آنها، در سیستم های آبرسانی و آبیاری جهت مجتمع های مسکونی است. موارد کاربرد نوع دور ثابت آنها، در سیستم های آتشنشانی و اطفاء حریق می باشد. برای بالا نگه داشتن فشار سیستم نسبت به فشار حداقل مورد نیاز برای دبی از دور ثابت استفاده می گردد. این نوع از آنها هم در سیستم های بوستر پمپ آتشنشانی و هم آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از آنها  در بین تامین کنندگان درخواست خرید بالاتری دارند. به طور معمول بوسترپمپ‌ های کوچک و بزرگ در انتقال آب شهری و سیستم های تصفیه، انتقال آب به ارتفاعات بالاتر  استفاده می شوند.

 
دورثابت با پی ال سی و بدون پی ال سی

این دستگاه ها کاربرد بسیاری در مصارف آبرسانی ، آتشنشانی و آبیاری دارند. آن دسته بوسترهایی که با پی ال سی هستند دارای تنظیم کننده هوشمندی هستند که  در زمان های تعیین شده مشخصی پمپ ها را خاموش و روشن می کند تا میزان  استهلاک به حداقل برسد. دسته ای دیگر هستند که  بدون پی ال سی هستند که پمپ ها از طریق کلیدهای فرمان دهنده به ترتیب در مدار قرار می گیرند.

 
بوسترپمپ های دور متغیر(اینورتر دار)

این دسته از آنها عمدتا جهت مصارف آبیاری و آبرسانی استفاده می گردند. این تجهیزات مجهز به یک قطعه هوشمند الکترونیکی هستند که سرعت آنها از 0 تا 100 سرعت تعیین شده تغییر می کند. در این سیستم ها سرعت گردش پمپ با تغییر فرکانس برق ورودی تغییر می کند.که به تبع آن منحنی فشار و دبی نیز دچار تغییر می گردد. به این صورت که در یک فشار ثابت و سرعت های گردش مختلف، دبی های مختلفی خواهید داشت. در یک بوستر دور متغير عمل روشن و خامــوش شدن پمـپ ها به نرمی انجام می شود. با تغییر دبی سرعت پمپ به تدریج تغییر می کند.این  تغيير تدريجي سرعت پمپ ها باعث می شود دائما و به صورت یکنواخت فشار ثابتی داشته باشد. با توجه به الگوی مصرف آب می توان بوسترپمپ ها را بواسطه تابلو برق نصب شده روی آنها برنامه ریزی و تنظیم نمود. همچنین از یک عدد کنترلر یا PLC برای تنظیم میزان فشار مورد نیاز سیستم استفاده می شود. بواسطه کلید پرشر ترانسمیتر که در خروجی بوستر پمپ وجود دارد، زمانی که کاهش فشار را حس کند فرمان افزایش فرکانس اینورتر را صادر می کند. باعث افزایش سرعت گردش پمپ می شود تا فشار را به مقدار مشخص تنظیم شده برساند.
بوستر پمپ خانگی

بوستر پمپ خانگی وسیله‌ای است که از چند پمپ به صورت موازی تشکیل شده است. این موازی قرار گرفتن پمپ‌ها باعث افزایش قدرت و بهره وری دستگاه شده و از این رو می‌توان از آن در آبرسانی بهتر و سریع‌تر استفاده کرد. این ویژگی مشترک تمامی بو‌سترهای پمپ است. از نوع بوستر پمپ خانگی بیشتر برای افزایش قدرت انتقال آب در آپارتمان، ویلا و مجتمع‌های مسکونی بزرگ استفاده می­شود. درواقع با ساختار خاصی که دارد، بهترین گزینه برای استفاده در چنین مکان‌هایی است. احتمالاً اصطلاح بوستر پمپ خانگی را شنیده‌اید، به ویژه اگر درزمینه تأسیسات کار کرده باشید یا قصد بازسازی وسایل آبرسانی خانه خود داشتید.

بوستر خانگی یا تقویت کننده فشار دستگاه یا ماشینی جهت افزایش فشار مایع یا جهت تقویت فشار سیال استفاده می شود. این تجهیزات جهت افزایش فشار گازها نیز به کار گرفته می شوند که جزئیات ساختاری متفاوتی با بوسترهای ابرسانی دارند. این دستگاه مانند یک کمپرسور عمل افزایش فشار را با تراکم مایع انجام میدهد. وظیفه اصلی آنها این است که فشار لازم برای سیستم های آبرسانی یا آبیاری و یا آتشنشانی را تامین نماید. و همچنین هنگام نصب آن در شبکه آبرسانی هنگامی که مصرفی در شبکه وجود نداشته باشد بوستر پمپ ها به صورت اتوماتیک خاموش می شوند. و لحظه ای مصرفی در شبکه ایجاد گردد برای تامین فشار جهت جبران افت فشار در شبکه آبرسانی اولین پمپ روشن می گردد و در صورتی که این پمپ نتواند افت فشار ایجاد شده در شبکه را جبران کند پمپ های به صورت متوالی شروع به کار خواهند نمود تا فشار ثابتی را در شبکه ایجاد کنند.

https://lifevent.ir/%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%D9%85%D9%BE/

دیاگرام لاستیکی

دیافراگم چیست و چه کاربردی در صنایع دارد؟

دیافراگم های لاستیکی در کاربردهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. در مکانیک، انواع دیافراگم لاستیکی محصولی ساخته شده از مواد نیمه انعطاف پذیر است که معمولاً از لاستیک ساخته می شود و اغلب به شکل گرد است. ورق دیافراگم به طور کلی با لاستیک طبیعی یا ترکیبات لاستیک مصنوعی تولید می شود. همچنین یک ورق دیافراگم برای کاربردهای مختلف وجود دارد. دیافراگم‌ها معمولاً حاوی یک یا چند لایه لاستیکی مقاوم برای استحکام بیشتر هستند و استحکام این محصول با مقاومت آن در برابر ترکیدن اندازه‌گیری می‌شود.

شناخت و درک ویژگی های انواع دیافراگم لاستیکی، موجب می شود که بهتر با این محصول آشنا شوید و بتوانید نمونه های درجه یک و باکیفیتی را برای خود خریداری کنید. برای همین توصیه می کنیم ادامه این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید و پس از آشنایی با اصلی ترین ویژگی های این محصول، نسبت به خرید بهترین انواع آن اقدام کنید. توصیه می شود قبل از خرید به خوبی از میزان سابقه فروشنده مطلع شوید و با دانش کامل در خصوص آن، خرید خود را انجام دهید.  در مقالات آینده دربارهی نحوه ی ساخت دیافراگم از جمله دیافراگم موتور سیکلت و دیافراگم Ns توضیحات بیشتری خواهیم داد

مزایای استفاده از انواع دیافراگم لاستیکی

امروزه استفاده از دیافراگم مرغوب در صنایع گوناگون به خوبی مشاهده می شود. در واقع این محصول با کاربردهای وسیع و متنوع خود، برای استفاده های مکرر، خریداری می شود. آنها عمدتا به عنوان اصلی ترین قطعات در صنایع شیمیایی، صنایع دریایی، سایبان های محافظ و واشرهای آب بندی ضد اسید استفاده می شوند. برخی از ویژگی های مختلف، سبب محبوبیت این دیافراگم ها شده است. این ویژگی های عبارتند از:

  • مقاومت مکانیکی بسیار خوب
  • مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون خورشیدی، ازن، محیط دریایی، اشعه UV.
  • مقاومت بسیار خوب در برابر عوامل شیمیایی تهاجمی مختلف.
  • استحکام نسبتا بالا در برابر بخار، گازها، فریون ها و بخارهای اسیدی.
  • محدوده دمایی آن از -20 تا +130 درجه سانتیگراد است

 


دیافراگم لاستیکی

کاربرد اصلی انواع دیافراگم لاستیکی چیست؟

با وجود اینکه بسیاری از صنایع از انواع دیافراگم لاستیکی استفاده می کنند، با این حال این محصول کاربرد ویژه ای دارد که آن را از سایر کاربردها متمایز می کند. معمولا زمانی از انواع دیافراگم لاستیکی استفاده می کنند که می خواهند دو محصول جداگانه، در یک محیط ادغام نشوند. شاید به خوبی این مسئله را درک نکنید. در واقع صنایع نفت و گاز، بسیار حساس هستند و در مراحل تولید، کوچک ترین اشتباهی نباید به وجود بیاید. در این صورت، استفاده از دیافراگم کمک می کند که مواد اولیه مختلف، به خوبی از یکدیگر جدا بمانند و با هم ترکیب نشوند. این مزیت، سبب شده است که استفاده از دیافراگم در صنایعی نظیر نفت و گاز افزایش یابد.

آشنایی با بهترین فروشنده دیافراگم

معیار شما برای خرید دیافراگم مرغوب چیست؟ فکر می کنید کدام مراکز بهترین دیافراگم را به شما عرضه می کنند؟ مناسب ترین قیمت برای خرید این دیافراگم ها چقدر است؟ جواب این سوالات، همه و همه در مقاله آمده است. کافی است با دقت و حوصله بالا، این مطالب را مطالعه کنید. اصولا یک محصول زمانی با کیفیت بالا تولید شده و به دست مشتری می رسد که فروش دیافراگم و تولیدکننده ای حرفه ای و کاربلد داشته باشد. تولیدکنندگانی که با تجربه و تخصص در حوزه تولید دیافراگم فعالیت می کنند، محصولات خود را با قیمت های مناسب تر و همچنین کیفیت بالاتر در اختیار مشتریان قرار می دهند.

 


دیافراگم لاستیکی

http://kar-andish.ir/i-17395/%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%AF%D9%85-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9%DB%8C

ویلچر پله رو چیست؟

علت هم این است که ویلچر پله رو توانبخشی کوشا و اصولا هر وسیله دیگری در حال به روز شدن است و عمدتا با وجود تکنولوژی و با استفاده از نیروی برق قرار است کارها آسان تر شوند به همین علت کمتر به محصولات دستی و مکانیکی خصوصا در چنین مواردی پرداخته می شود. همانطور که می دانید هر چیزی در جای خودش بسیار مورد پسند و کارآمد است نظافت نیز از جمله مواردی است که اگر بخواهیم در آن زیاده روی کنیم امکان بروز مشکلاتی در ما را افزایش خواهد داد ازجمله این مشکلات افسردگی و مهمتر از ان می توان خطرات کار با مواد شیمیایی را نام برد. علاوه بر این مواردی که گفته شد امروزه بسیاری از خانهها نیز به صورت آپارتمانی هستند و یا به صورت کلی به شکل دو طبقه هستند. «پریچهر» مادرِ «مهرسام» تندتر صحبت میکند: «وقتی سر خانه و زندگیمان بودیم و تشخیص اوتیسم گرفتیم، دنیا روی سرمان خراب شد. شاید پدرش در مجموع، 10 بار هم پسرش را سر کلاس یا نوبت پزشک همراهی نکرد. کمربند ایمنی: کمربندهای ایمنی این دستگاه کمک می کند تا زمانی که صندلی پله پیما در حرکت است، استفاده کننده با این خیال راحت روی صندلی بنشیند. در حالت عادی صندلی بیمار بر بوده و در حالت مواجه شدن با سطح شیبدار و یا پله ، به حرکت دادن یک اهرم به حالت پله رو برقی تبدیل می گردد.

 
به هر میزان که توانایی حرکت و عبور از موانع برای آنها بیشتر شود، روحیه و ذهن آنها نیز تقویت میشود. مرکز تجهیزات توانبخشی کوشا یکی از مطمئن ترین مکان ها برای سفارش انواع صندلی پله است که شما میتوانید با خیالی آسوده به آنها سفارش دهید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با یکی از کاربردی ترین و مفید ترین وسیله های جا به جایی آشنا شوید. آموزش بچهها با چالشهای فراوانی همراه است. من هیچ ادعایی ندارم که مادر موفقی بودم، اما هر کاری برای پسرم انجام دادم به تنهایی، با سختی و چالشهای فراوان بود، در حالی که پدرش کمترین همکاری و همدلی نداشت. همسرم بعد از تشخیص اختلال که روزهای بسیار باورنکردنی و سختی بود، دو ماه کامل ناپدید شد. من حساس شدم که باید جدیتر پیگیری کنیم که همسر سابقم میگفت وسواس داری؛ اما حدود سه ماه بعد، کلام پسرمان قطع شد. در پاسخ باید بگوییم که بالابر دستگاهی است که برای جابجایی، حمل و انتقال بار و نفرات در شرایط و زوایای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.علاوه بر آن بالابر به منظور هم سطح سازی دو سطح مختلف درخطوط تولید نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این در صورتی است که صندلی پله پیمای طراحی و تولید شده شرکت هیچ گونه آسیبی به دیوارها وارد نمی کند زیرا ریل صندلی توسط براکت به پله ها متصل است نه دیوارها.
 
زیرا نشیمن راحتی ندارد و فرد توانخواه نمی تواند زمان زیادی را روی این ویلچر باشد و چرخ های این مورد مناسب برای خیابان نیستند. ویلچر پله رو دستی این ویلچر یک ویلچر ایرانی است که در آن از آلیاژ های سبک استفاده شده تا وزن را در حد امکان کاهش داده شود. این بازی یکماه قبل باید در قالب سوپرجام فوتبال ایران برگزار می شد اما به دلیل فشردگی برنامه ها این مسابقه به بعد از جام جهانی و آغاز نیم فصل دوم موکول شد تا دو تیم در هفته سوم لیگ برتر مقابل هم قرار بگیرند و سوپرجام غیر رسمی را شاهد باشیم. رفتوآمد ما به کلاسهای توانبخشی و کاردرمانی شروع شد و همسر سابقم برای اینکه ما را همراهی نکند، ماشینی در اختیارم گذاشت و پیشنهاد کرد که کلاس رانندگی ثبتنام کنم. کارهای توانبخشی را مدتهاست که شروع کردهام. وجدان من راحت است که توانستم تمام تلاش ممکن را برای بچه انجام دهم تا او را به جامعه و واقعیتها نزدیک کنم و بتواند از عهده کارهای روزانهاش برآید. ما حتی کارهای ساده ای داریم که به شما امکان می دهد وسایل را بین طبقات خانه خود حمل کنید. بالابر خانگی هیدرولیک با توجه به ابعاد و ساده بودن یا نبودن آن می تواند دارای قیمت های مختلفی باشد؛ جهت دریافت قیمت یا مشاوره قبل از خرید و یا سفارش بالابر خانگی متحرک می توانید به سایت ما مراجعه کنید.
 
شرکت فنی مهندسی آسانسور و بالابر سروش با یک دهه فعالیت در زمینه نصب و راه اندازی آسانسور هیدرولیک و کششی ، ساخت بالابر کارگاهی ، فروشگاهی ، نفر بر و هوم لیفت با استفاده از بهترین متریال و با بهره گیری… بالابر هیدرولیکی باعث صرفه جویی در زمان و انرژی می شود. بالابر خانگی به عنوان بالابر ثابت که با نام بالابر هیدرولیکی نیز شناخته می شود جا به جایی را به وسیله جک هیدرولیکی و ریل و به کمک نیروی پاور یونیت هیدرولیکی که جزء اصلی این نوع بالابر به حساب می آید، انجام می دهد. همچنین بالابر خانگی دارای خدمات و پشتیبانی فنی نامحدود می باشد و تیم پشتیبانی شرکت در کمتر از 24 ساعت برای انجام خدمات در محل حاضر می شوند. میشود موتور رو به بالای سقف نصب کرد ابعاد و فضای بین پله ۸۰ در ۱۱۰ هستش . توجه به ظرافت، زیبایی، کیفیت بالای قطعات و استانداردهای ایمنی روز دنیا، این بالابر پله خارجی را در کلاس جهانی و بین المللی مطرح و شناخته شده کرده است. در محل کار صحبت میکند. «حدیثه» حرفهای زیادی دارد و گاهی فراموش میکرد که قرار بود درباره چه موضوعی صحبت کند: «همسر سابقم موضوع بیماری بچه و مشکلات جدی فرزندش را باور نکرد.

آجر نمای قرمز

 

یکی از رایج ترین نوع آجر نما برای استفاده در ساخت و ساز آجر قرمز است. از این نوع آجر برای نمای بیرونی و نمای داخلی ساختمان استفاده می شود. آجر قرمز دارای طیف های رنگی بالایی است. رنگ آجر از لحاظ تیرگی یا روشنی بستگی به نوع خاک معدن و نوع پخت و حرارت کوره دارد. قیمت آجر نما قرمز به شکل متری حساب می شود. استفاده از آجر قرمز باعث می شود نور خورشید به طور مستقیم به خانه نتابد و دمای هوای داخل معتدل باشد.

آجر قرمز به خاطر داشتن اکسید آهن در مواد اولیه ساخت آن، رنگ طبیعی دارد. آجرهای قرمز به شکل پلاک، ال، حصیری، لفتون و … تولید و عرضه می شوند. یکی از روشهای درست کردن آجر قرمز استفاده از خاک شیل است. روش دیگر برای درست کردن این آجرها ترکیب خاک با رنگ است. خاک شیل مقاومت آجرها را زیاد می کند. رنگ آجر قرمز با استفاده از خاک شیل روشن می شود.

انواع آجر قرمز نمای ساختمان

 

انواع آجر قرمز نمای ساختمان در کارخانه ها تولید و در بازار عرضه می شوند.

پلاک ۷ انگلیسی تیره

آجر قزاقی پلاک رستیک

آجر پرسی کف سمیرم شش ضلعی نسوز

آجر تزئینی

آجر لفتون قرمز

 

ویژگی های انواع آجر قرمز نمای ساختمان

بسیاری از ویژگی های انواع آجر قرمز نمای ساختمان در این قسمت به صورت جداگانه بیان شده اند.

پلاک ۷ انگلیسی تیره:

از این نوع آجر قرمز برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان استفاده می شود. این آجر استحکام و ثبات حجم بالایی دارد. میزان تخلخل در این نوع آجر پایین است و در برابر ضربه بسیار مقاوم است. این نوع آجر جزو آجرهای نسوز است. این آجرها در برابر حرارت و فشار بسیار مقاوم است. قیمت آجر نسوز برای نما چندین برابر سایر آجرهای نسوز است. آجرهای نسوز همچنین دارای استاندارد ثبات رنگ و ضد شوره بودن هستند.

آجر قزاقی پلاک رستیک:

آجر قزاقی پلاک رستیک یکی از بهترین انواع آجر قرمز نمای ساختمان می باشد. این آجر از خاک رس طبیعی بدون شن تولید می شود. نزدیک به ۱۲ ساعت در کوره قرار دارد تا خوب پخته شود. از این آجرها برای دادن نمای سنتی به ساختمانها استفاده می شود.

آجر تزئینی:

این آجرها هارمونی و هماهنگی فراوانی در فضا می سازند. از این آجر قرمز برای ساخت دیوارهای داخل خانه، دیوارها و تزیینات داخل آشپزخانه، تزیین اتاق خواب، ساختن شومینه و آلاچیق استفاده می کنند. از این آجرها برای نمای ویلاها و قسمت هایی از ساختمان که زیبایی آنها خیلی مهم است استفاده می شود.

آجر پرسی کف سمیرم شش ضلعی نسوز:

آجر قرمز می تواند با شکل های هندسی نیز مورد استفاده قرار گیرد. آجر شش ضلعی به خاطر اشکال هندسی که دارد باعث می شود، نمای ساختمان سنتی و کلاسیک نشان داده شود. آجر هایی که می توان از آنها هم در کف و هم در نمای ساختمان استفاده کرد دارای دو ضخامت ۲ و ۴ سانتی متری می باشند. این نوع آجر دو رنگ قرمز اخرایی و قرمز متمایل به نارنجی دارد. این نوع آجر استحکام و کیفیت بالایی دارد. همچنین میتوان همزمان در کف و نمای ساختمان از آن استفاده کرد.

آجر لفتون قرمز:

این نوع آجر قرمز دارای ۱۰ سوراخ می باشند. آجر لفتون قرمز از خاک شیل ساخته می شود. خاک شیل هنگام تولید زیر پرس زیادی قرار می گیرد. آجر لفتون قرمز دارای مقاومت بالایی است. در طول سالها استفاده این آجرها همچنان شکل خود را حفظ می کنند. این آجرها به صورت کامل پخته می شوند و دارای کیفیت خوب و رنگ های بسیار زیبا و مناسبی هستند.

مزایای استفاده از آجر قرمز

استفاده از آجر قرمز مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

1. بهترین گزینه برای به کارگیری در مناطق سردسیری هستند. چون در مقابل سرما مقاوم می باشند.

2. در مناطق شرجی هم به خاطر مقاومت بالا در برابر رطوبت قابل استفاده هستند.

3. قابل استفاده در شهرهای پر جمعیت با درصد آلودگی هوای بالا، چون آلودگی را جذب نمی کنند.

4. دارای مقاومت فشاری بالا و همچنین طول عمر و استحکام بالا می باشد.

5. دارای مقاومت در برابر سایش و لب پر شدن.

6. بالا بردن جلوه و زیبایی نمای ساختمان و تغییر نکردن رنگ و شکل آنها با گذشت زمان از امتیازات مثبت این آجرها هستند.

7. آجر قرمز یک نوع عایق حرارتی قوی است که از هدر رفتن دمای داخل جلوگیری می کند.

 

https://alborznama.ir/i-16349/%D8%A2%D8%AC%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B2-rak1

اگر از ردیاب آهنربایی استفاده میکنید بخوانید

ما به پشتوانه سالها تجربه و تحقیق در بررسی نیازهای مشتریان خود، محصولاتی را ارائه داده ایم که علی رغم پاسخگویی به نیازهایشان، از کیفیت مطلوب و دقت بالایی برخوردار بوده و با اطمینان کامل محصولات برند تلتونیکا را با تضمین ۲۰ ماهه تعویض ارائه دهیم. کدام برند از ردیاب های خودرو دارای پشتیبانی بهتری هستند ؟ برخی از ماشین ها زمانی خودشان مجهز به جی پی اس هستند و برخی دیگر که قدیمی تر هستند و مدل بالایی ندارند، از این قابلیت محروم هستند اما می توانید خودتان این مدل ماشین ها را به جی پی اس مجهز کنید. انواع GPS خودرو، با شکل ها و قیمت های مختلف در بازار وجود دارند که می توانید هر یک از آن ها را تهیه کنید و بهترین اقدام جهت تامین امنیت ماشین را انجام دهید. همچنین به خاطر داشته باشید اگر از ردیاب آهنربایی استفاده میکنید آن را در محلی بچسبانید که دسترسی به آن مشکل نباشد تا بتوانید هنگام نیاز به شارژ باتری آن را برداشته و شارژ کنید. 

 
این مدل از دستگاه ها دارای تنوع بسیار بالایی از لحاظ مصرف شارژ هستند که پرفروش ترین آن را جی پی اس های ده روزه یک ساله تشکیل می دهد. در نهایت اگر با توجه به قابلیت هایی که یک جی پی اس خودرو برای شما فراهم می کند، این تصمیم را گرفته اید که برای خرید آن اقدام کنید، در این قسمت به معرفی چند نمونه از بهترین ردیاب های خودرو می پردازیم. حال با توجه به این که خرید جی پی اس خودرو می تواند راهی مطمئن برای آسوده شدن خیالتان از بابت امنیت ماشین باشد، شاید سوالات متفاوتی درباره این موضوع در ذهنتان شکل گرفته باشد. با استفاده از ردیاب میتوانید از راه دور خودرو را خاموش کنید. همان طور که می دانید ردیاب های خودرو به دو شکل آنلاین و آفلاین کار می کنند و سبب می شوند که شما به وسیله ی تلفن همراه موقعیت مکانی خودرو را پیدا کنید و درصورت دزدیده شدن آن را خاموش کنید و به سارق ماشین خود اجازه ی پیش روی ندهید. در مجموع میتوان گفت، اگر میخواهید اتومبیل خود را بهتر مدیریت کنید و بر آن نظارت داشته باشید، استفاده از یک ردیاب بهترین و موثرترین کار است. 
 
امروزه در بازار تعداد زیادی از ردیابهای خودرو با قیمتها و ویژگیهای متفاوت موجود است که کار خرید ردیاب را سختتر از گذشته میکند. بهترین ردیاب خودرو برای مراقبت از افراد سالمند و فرزندان خانواده ردیابهای مجهز به دکمه اضطراری هستند. برای ردیابی افراد و یا حیوانات که معمولا ساعت ها , گردنبند ها و یا اپلیکیشن ها معرفی می شوند که در مقالات قبل بحث نمودیم و انواع آن را معرفی کردیم , اما در این مقاله بیشتر به محل نصب ردیاب بر روی خودرو می خواهیم توضیح دهیم . اما قابلیت های انواع جی پی اس تنها به این مورد محدود نمی شود بلکه به واسطه سیم کارتی که درون جی پی اس قرار می گیرد، شما می توانید کنترل کاملی روی خودرو خود داشته باشید و بدون نگرانی از دزدیده شدن آن، در شلوغ ترین یا خلوت ترین خیابان ها به کارهایتان رسیدگی کنید. اگر بخواهیم کمی ساده تر توضیح بدهیم باید بگوییم که امنیت واقعی باید به گونه ای باشد که اگر شرایط از حالت عادی خارج شد، هنوز هم امیدی وجود داشته باشد. شاید تعداد کمی هم هنوز در انبار موجود باشه . همانطور که گفتیم، مشاهده لوکیشن خودرو در نقشه، مهم ترین قابلیت جی پی اس خودرو است.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید ردیاب موردنظر میتوانید به صفحه اصلی سایت جی پی اس خودرو مراجعه کنید و یا با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۶۳۸۳ تماس بگیرید. امروزه برخی از شرکت ها هستند که با تولید محصولات فیک و غیر استانداردی، سود زیادی را به دست بیاورند که بایستی توجه زیادی را در هنگام خرید این محصول داشته باشید. خرید و نصب دستگاه ردیاب خودرو یکی از بهترین و موثرترین کارهایی است که می توانید با هدف افزایش امنیت ماشین خود انجام بدهید. البته مدل سوم جی پی اس های خودرو که بسیار محبوب تر از دو مدل دیگر هستند را انواع ردیاب آهنی تشکیل می دهند که با مراجعه به صفحه بررسی ردیاب آهنربایی می توانید متوجه دلیل محبوبیت این مدل شوید. دیابت ها به دودسته آنلاین و آفلاین تقسیم می شوند، استفاده از ردیاب های آنلاین بیشتر از ردیاب های آفلاین است، زیرا ردیاب آنلاین خودرو سیم کارت را می خورد و هر از گاهی می توانید به راحتی از موقعیت مکانی خودرو خود مطلع شوید. قبل از خرید ردیاب خودرو باید بدانید که این سخت افزار کوچک از نظر استفاده از جی پی اس در ابتدا شاید شباهت بسیار زیادی به رهیاب داشته باشد اما در عملکرد بسیار متفاوت هستند و از نظر ابعاد و وزن نیز کوچکتر و سبکتر است.

طرح توسعه کسب و کار چیست؟

 در سال­های اخیر، پیشرفت­های زیادی در زمینۀ موضوع حاکمیت شرکتی در جهان صورت گرفته است و کشورهای پیشرو در این زمینه، همچنان به تقویت نظام حاکمیت شرکتی خود ادامه می­دهند و در این راستا، به مشارکتکنندگان در حاکمیت شرکتی و موضوع­هایی از قبیل سهامداران و روابط آنها، مسئولیت پاسخگویی، بهبود عملکرد هیأتمدیره، کمیتههای هیأتمدیره، حسابرسان و نظام­های حسابداری و کنترل داخلی، توجه ویژهای مبذول میدارند. این حقیقت که اگر غذای عالی سرو کنید، رستوران شما قادر خواهد بود در رقابت بازار دوام بیاورد، به صورت عمومی در بین کسانی که خدمات راه اندازی رستوران انجام می دهند، پذیرفته شده است. برای موفق شدن در راه اندازی رستوران باید ارتباط منطقی بین محل رستوران، ایده رستوران و مشتریان هدف برقرار باشد. در ابتدای راه اندازی رستوران میزان درآمد پایین است و باید با احتیاط عمل کنید. با رشد رستوران شما محل مورد نظرتان باید ظرفیت پرسنل، میز جدید، پارکینگ و محل فرآوری و آماده سازی بزرگتر را داشته باشد. اگر نیاز باشد تا رسیدی برای مشتری ارسال کنید و سپس مشتری ۳۰ تا ۶۰ روز بعد رسید را پرداخت کند، در لحظه فروش، پولی در اختیار شما قرار ندارد؛ اما شما این فروش را در صورت سود و زیان خود در نظر گرفتهاید و سودی را در لحظه انجام فروش نشان دادهاید.

https://www.narbonbd.com/business-management-service/

 
چهچیزی را میخواهید به صورت متمایز انجام دهید؟ و توانست از آن تجربه و احساس استفاده کرده و آن را به درسی قدرتمند بدل کند که بیش از هر زمان دیگری برای خلق چیزی جدید و تکامل مهارت رهبری خود استفاده کند. اول از همه اینکه من هم مثل محمدامین (زیر همین درس)، به نتیجه رسیدم که E از S و همینطور S از G مهمتر بوده. هزینه های عملیاتی را باید با توجه به پیش بینی هایی که در مورد کارکرد رستوران داشته اید، تخمین بزنید. این بخش طرح کسب و کار شامل گزارش گردش مالی، پیش بینی درآمد و آنالیز هزینه است. باید قالب و طراحی رستورانتان در طرح کسب و کار ذکر شود. قالب و طراحی باید با ماهیت و ایده رستوران هماهنگ باشد. باید رستوران هایی با ماهیت مشابه را شناسایی و لیست آن ها را در طرح کسب و کار داشته باشید. فرض بر این است که اگر کسب و کار ایده خوبی نداشته باشد، هم برای صاحب آن و هم برای حمایت کنندگان مالی آن، باید این موضوع را در مرحله برنامه ریزی و قبل از هدر رفتن مقدار زیادی از زمان و هزینه، شناسایی کنند.
 
در واقع نقشه مالی رستوران است و نه تنها نشان می دهد که از کجا پول وارد سیستم شده و به کجا رفته است، بلکه برای برنامه ریزی برای آینده رستوران حیاتی است. پر واضح است هر زمان منابع ارزی مناسب بود واردات هم انجام شد به عبارتی هیچ زمانی در قالب یک برنامه توسعهای مدون از صنعت خودرو حمایت نشد تنها مطلبی که همواره صنعت خودرو را متهم به حمایت از خودش میکند همین نرخ تعرفه است که من در سوالهای قبل پیشنهادم را در مورد روش محاسباتی آن مطرح کردم. اینکه آیا شرکت در افشای روش های حسابداری صادق و دقیق است؟ شما باید تصویر واضحی از روش های بازاریابی داشته باشید و همواره بخشی از درآمد خود را صرف تبلیغات بازاریابی کنید. ایجاد شغل از دغدغههای دولتها میباشد، از این رو شرکت هایی که نیروی کار زیادی را جذب مینمایند، در واقع بخشی از فشار وارده به دولت را کاهش میدهند. یک طرح کسب و کار خوب باید شامل هزینههای پیش بینی شده و مشکلات احتمالی ناشی از هر تصمیم اتخاذ شده باشد. افشای اطلاعات مالی شفاف، مشکلات و مسائل نمایندگی را با کاهش عدم تقارن اطلاعاتی بین مدیریت و سهامداران به حداقل میرساند.
 
 
راه های پرهیز: تهیه فهرست موانع احتمالی که ممکن است بوجود آید و راه های مشخص برای غلبه بر هر یک از مشکلات. باید وضعیت مالی سرمایه گزار یا مالک رستوران و گردش مالی معمول مشخص شود. این بخش بودجه سرمایه گزار یا مالک را مشخص و تعیین می کند که برای راه اندازی رستوران صفر تا صد تا چه اندازه می خواهید سرمایه گزاری کنید. طرح رستوران شما باید با توضیحی مختصری در مورد ماهیت رستورانی که می خواهید افتتاح کنید شروع شود. با توجه به استراتژی بازاریابی که در نظر گرفته اید، ویژگی های رستوران را تعریف کنید و منحصر به فرد بودن را نمایش دهید. به عنوان یک وسیله ارتباطی: این طرح در زمینه تعریف اهداف، رقابت، مدیریت و کارکنان به شما کمک میکند. اگر عناصر مهمی از طرح کسب و کار وجود دارد که فضای زیادی را اشغال میکند (مانند درخواستهای ثبت اختراع) باید در طرح اصلی ارجاع داده شود و به عنوان ضمیمه گنجانده شود.

اگر یک فرد بتواند وزن سگ عقیم شده اش را کنترل کند

در این سال، شهرداری کابل با مؤسسهی بین المللی (مایهیو انیمل هوم) تفاهمنامهای را به امضا رساند که بر اساس آن، سگهای ولگرد بعد از واکسین شدن، عقیم شوند تا از تولید مثل آنها جلوگیری صورت گیرد. این برنامه به همکاری وزارت زراعت آبیاری و مالداری، شهرداری کابل، مؤسسهی «Mayhew» و دانشکدهی وترنری دانشگاه کابل راهاندازی شده و قرار است که ۱۰ هزار سگ در نواحی مختلف شهر کابل عقیم شود. این شمار سگ در شهر کابل نه تنها سبب ترس مردم شده، بلکه مشکلات زیادی صحی را نیز به میان آورده است. از سویی هم مختار محسنی، رییس صحت حیوانی وزارت زراعت میگوید که حضور و گشت و گذار سگها، سبب به میان آمدن ۵۶ نوع مرض میشود. منابع توضیح میدهند که ساکنان شهر کابل، به پیمانهی وسیع، موادغذایی را به بیرون از خانهیشان انتقال میدهند و سبب تجمع سگها و زاد وولد آنها میشوند. به بنابرگفتهی مسؤولان در شهرداری کابل و نهاد«Mayhew»، شمار سگها در شهر کابل به دلیل تجمع غذا در این شهر افزایش یافته است. براساس آمار ادارهی شهرداری و نهاد «Mayhew»، در کابل ۳۵ تا ۴۰ هزار سگ ولگر وجود دارد. 

اما باز هم یک مشکل کوچک وجود دارد: وزن بدن. اما سوال به قوت خود باقی می ماند: اگر یک فرد بتواند وزن سگ عقیم شده اش را کنترل کند، هنوز هم خطر ابتلا به مشکلات لگن وجود دارد؟ مطالبی هم راجع به ضررهای عقیم سازی در سنین کم وجود دارد. اما درباره اینکه قبل از عمل عقیم سازی گربه آیا باید مواردی را رعایت کرده و یا کاری انجام دهید در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زمانی که تصمیم گرفتید گربه خود را عقیم کنید ابتدا باید به دامپزشک مشورت کرده و هماهنگ شوید. وی با بیان اینکه پیمانکاری در این راستا انتخاب شده است و با تیم کارشناسی نسبت به جمعآوری سگها اقدام میکند، گفت: سگهای مریض تحت درمان قرار گرفتهاند و مابقی سگها نیز عقیم میشوند. قبل از پاسخ به این سوال، دقت کنید که کیفیت زندگی، تغذیه، رژیم غذایی و عقیم سازی گربه به شدت روی سلامتی و طول عمر اونها تاثیر میزاره و دقیقاً مثل ما آدمها، برای اونها هم سن فقط یک عدده.

این کار برای نژادهایی که مستعد ابتلا به بدشکلی لگن و یا بیماری های رباط صلیبی هستند انجام می شوند، و نه فقط نژادهایی که در این تحقیق معرفی شده اند. داده ها فقط از یک کلینیک بزرگ گرفته شده اند و قصد دارند نمرات مربوط به سگ های دارای شرایط یکسان را مقایسه کنند. اگر در آینده تحقیق انجام شود و سگ های هم وزن را با هم مقایسه کند، این پرسش پاسخ داده می شود. وقتی یک مفصل کاملا رشد می کند، هورمون ها نباید تغییری کنند. از جولای سال 2018 عقیم سازی در 6 ماهگی در استرالیای جنوبی اجباری شد و گاهی لازم است دامپزشک ها برای بعضی سگ ها مجوز به تعویق انداختن این کار تا بلوغ را صادر کنند. برای کسانی که سگ ماده دارند و مایلند هورمون های ماده ها طی زندگی شان همراهشان باشد، عقیم سازی به روش برداشتن تخمدان یک راه حل جایگزین است. تأسیس و راه اندازی شده است؛ این کلینیک با بهرمندی از اساتید ممتاز دانشگاه ،دانش روز دنیا و تجهیزات مدرن آماده خدمات رسانی به تمامی پت های نازنین می باشد. تکنسین در این عمل جراحی وظیفه آماده سازی بیمار را در آغار جراحی بر عهده دارد و از زمان قبل از بیهوشی تا بهبود پس از بیهوشی در کنار اوست.

این در حالی است که تمایل به شخصی سازی هر چیز که در مالکیت انسان است و یا تغییر آن به هر نحو که مورد پسند مالک باشد، امری توجیه شده در افکار عمومی است، سودهای بسیاری از ارائه خدماتی غیر قابل تصور نظیر جراحی تارهای صوتی حیوانات و یا اعمال جراحی زیبایی و عقیم سازی بر روی آنها، به قیمت آزار آنها و تضییع حقوق طبیعی شأن، به جیب مافیای این صنعت میرود. بررسی هایی که توسط دامپزشکان متخصص به روی بیماری های گربه ها انجام شده نشان داده که دلیل و یا زمینه ساز بسیاری از بیماری های دوست بازیگوش شما از جمله انواع سرطان ها ، بارداری های ناخواسته ، جفت گیری های ناخواسته ، نا آرامی ها ، عفونت ها و بیماری های خطرناک رحمی ، عفونت ها و بیماری های دستگاه ادراری ، عفونت ها و بیماری های دستگاه تولید مثلی گربه نر و گربه ماده و مشکلات زمان فحلی و رفتارهای ناخوشایند جنسی آنها و…

https://nikpetclinic.com/sterilization/

نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات

این کار شامل تمیزکاری و روغنکاری منظم، که از الزامات سلامت تجهیزات است، میباشد. نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر (TPM) استراتژیای براساس این ایده است، که بهجای تیم نگهداشت همه در یک سازمان باید در نگهداری و تعمیرات مشارکت کنند. مشارکت مدیریت در نت بهره ور فراگیر باید به صورت ترویج آن به عنوان یکی از سیاستهای سازمان باشد. با توجه به یکپارچگی و وسعت بانک اطلاعاتی سیگمای سبز ابزار گزارشساز امکان استخراج هر نوع گزارش ترکیبی از بانک اطلاعاتی و تغییر واسط کاربر سیگمای سبز جهت نمایش دلخواه گزارش را فراهم میکند همچنین ابزاری است برای تولید فرمهای خاص سازمان استفاده کننده که امکان توسعه سیستم سیگمای سبز را برای تامین نیازهای خاصی که به شکل عمومی در سیگمای سبز پیشبینی نشدهاند را فراهم میکند. اما برای بهره برداری از بهترین کیفیت و به دست آوردن بالاترین عملکرد نگهداری و تعمیرات ، استفاده از ابزار مناسب به اندازه استفاده از خود فرایند نگهداری و تعمیرات حائز اهمیت است. ـ امکان ایجاد همکاریهای تجاری، سرمایه گذاریهای مشترک، ادغام و .. برای سازمانها با هزینه کمتر و بازدهی بیشتر و نتیجه بهتر. تعمیر و نگهداری جفت بهتر است به یک تکنسین مجرب سپرده شود تا از هزینه های اضافی و آسیب های جبران ناپذیر به دستگاه جلوگیری شود.

 
تکنسین های سشوار به سرعت مشکل دستگاه شما را برطرف می کنند. این مرکز دارای شبکه گسترده ای از تعمیرکاران متخصص و مسئولیت پذیر است که هرگونه ایراد و خرابی لوازم خانگی را برطرف می کنند. آبگرمکن گازی یا برقی در هر صورت و با هر ایرادی تعمیرکاران با دو سوت آن را تعمیر می کنند. تیم تعمیرات دو سوت با سابقه چندین ساله تعمیر انواع مدل های آبگرمکن آماده ارائه خدمات در سراسر کرج می باشد. در هر کجای کرج که هستید می توانید تنها با یک تماس با مرکز از تعمیرکار آبگرمکن بخواهید. چگونه می توان نظارت بهتری بر عملکرد پرسنل سازمان داشت؟ تمامی نرم افزارهای آرپا به صورت خودکار از اطلاعات سازمان پشتیبان گیری می کند و دیگر نیازی به پشتیبان گیری دستی نمی باشد، همچنین این قابلیت در نرم افزار وجود دارد که بسته به نیاز سازمان در هر زمانی که تعریف می کنید نرم افزار به صورت خودکار پشتیبان گیری کند.
 
بر اساس فلسفه نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر، همه از مدیریت ارشد سازمان گرفته تا اپراتورهای تجهیزات باید در فرایند نگهداشت شرکت کنند. تحقیقات و بررسی محصولات موجود مشابه در بازارهای خارجی نیز گواه بر همسو بودن سیستم ERP تولیدی شرکت سبزدادهافزار و سیستمهای ERP خارجی میباشد. نواحی کدینگ شده در سیستم CMMS به شکل قابل توجهی، جمعآوری داده ها را تسهیل کرده و گزارشدهی یکپارچة خرابیها را با محدود کردن انتخابها، میسر میسازد. “اصل بودن کالا ( تأیید مجوز بهداشت ) ” ، ” ارسال سریع” از ویژگی های مهم و اساسی در داروخانه بابک بوده و تمام سعی خود را کرده تا به آن پایبند باشد. بد نیست بدانید که مدیریت این مجموعه به لطف تعهد و تجربه کارشناسان شاغل در این مجموعه کلیه تعمیرات تبلت های ساخته شده در این مرکز را تضمین کرده است. کاربران تبلت با هر برندی می توانند با مراجعه به مرکز تعمیر تبلت از بهترین خدمات تعمیر بهره مند شوند. نمایندگی تعمیرات دو سوت در هر نقطه از تهران شعبه دارد و در هر کجای تهران که هستید می توانید با نمایندگی مجاز آن مرکز تماس گرفته و در صورت خرابی آبمیوه گیری آدرس و مشخصات کامل خود را ارائه دهید.
 
آیا اتلاف ساعت کاری تعمیراتی پرسنل خود را می دانید؟ تعمیر تجهیزی که بیشترین مشکلات را برای اپراتورها ایجاد میکند به صورت مستقیم بر روی پرسنل تاثیر گذاشته و باعث استقبال بیشتر از برنامه نت بهره ور فراگیر میشود. شاید اولین اشتباه این باشد که همیشه به دنبال جدیدترین ها و به روز ترین نرم افزارها و گجتها باشیم چون معمولا در زمینه مدیریت نگهداری و تعیمرات ، بسیاری از پرسنل از شیفتگان تکنولوژی اند و همواره به دنبال آخرین اپلیکیشنهای بازار، البته این موضوع نکته بد یا اشتباهی نیست. از اولین ابزاری که توسط انسانهای اولیه تولید شد تا پیشرفته ترین ابزار تکنولوژی عصر حاضر ، هدف از ابتدا تا انتها یکسان بوده است. اما مشکل جدیدی که امروزه به وجود آمده است این است که با وجود تنوع تجهیزات سخت افزاری و نرم افزار و با گسترش روز افزون تکنولوژی ، به راستی استفاده از کدام ابزار یا تجهیز یا روش به سود ماست؟ شناسنامه تجهیز مهمترین بخش یک نرمافزار نگهداری و تعمیرات استاندارد است. یک نرمافزار انبارداری کامل است که کلیة عملیات ثبت ورود و خروج و انبارگردانی کالاها را انجام میدهد.

ماکارونی برای گربه خوبه یا نه؟

مگر چند نفر در دنیا وجود دارد که از ماکارونی خوشش نیاید؟ ماکارونی احتمالاً یکی از محبوب‌ترین غذاهاست، غذایی که معمولا در خانواده‌ها یک بار در هفته تهیه می‌شود. از طرفی خیلی از ما عادت داریم به حیوان خانگی خود غذای خانگی بدهیم چرا که از مزایای غذای خانگی برای سگ و گربه باخبر هستیم. اما آیا ماکارونی هم برای گربه مفید است و میشود به او داد؟

به گفته متخصصان جواب این سوال شاید است. پاستا برای بسیاری از گربه‌ها بی‌خطر است. با این حال، مثل بیشتر غذاهای انسانی برای حیوانات خانگی باید نکات مختلفی را رعایت کرد تا از خطرات احتمالی  پیشگیری کنید.

در این مقاله خواهیم گفت که می‌توانیم به گربه‌تان ماکارونی بدهیم یا نه و اگر می‌توانیم، چگونه باید به او ماکارونی بدهیم.

آیا گربه‌ها می‌توانند پاستا بخورند؟

مانند بسیاری از وعده‌های غذایی انسانی که گربه شما ممکن است به آن‌ها علاقه داشته باشد، ماکارونی هم برای گربه بی خطر است اما تا حد زیادی بستگی به نحوه تهیه آن دارد. ماکارونی برای گربه بی خطر است اما ارزش غذایی خیلی زیادی هم ندارند. گربه‌ها گوشتخوار هستند، پس باید بیشتر برنامه غذاییشان از منابع پروتئینی مثل ماهی یا مرغ باشد. در واقع کمبود دریافت پروتئین در بدن گربه می‌تواند منجر به بیماری جدی شود ومشکلات سلامتی زیادی را در پی داشته باشد. در نتیجه بهتر است به هیچ وجه ماکارونی تبدیل به غذای اصلی گربه نشود.

ماکارونی مملو از غلات است و این ماده، هیچ ارزش غذایی برای این دوستان چهارپای ما ندارند. ماکارونی همچنین حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای گربه نیست و بیش از حد دادن این غذا به گربه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

چگونه با خیال راحت به گربه خود ماکارونی بدهیم؟

قبل از دادن هر نوع غذای انسانی به حیوان خانگی اعم از گربه یا سگ یا هر حیوان دیگری، بهتر است قبل از آن با دامپزشک صحبت کنید. دامپزشکتان به خوبی نیازهای غذایی گربه شما را می‌داند و به شما توصیه‌های لازم برای دادن یا ندادن این غذا را به گربه می‌دهد.

در صورتی که دامپزشکتان موافق کرد، بهتر است ابتدا مقدار خیلی کمی به گربه‌تان بدهید و در صورت ظاهر نشدن هیچ گونه علائم مشکلات گوارشی در گربه، متوجه خواهید شد که گربه‌تان قابلیت هضم این غذا را دارد. ولی در صورتی که کوچک‌ترین علائم مشکلات گوارشی را در گربه‌تان دیدید، بهتر است کلا این غذا را از برنامه غذایی او حذف کنید.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که هرگز و هرگز به گربه خود ماکارونی خام ندهید. بدن آن‌ها برای هضم رشته ماکارونی یا نودل توانایی ندارد و امکان خفگی نیز در آن‌ها وجود دارد. در صورتی که گربه‌تان رشته‌های خام ماکارونی خورد با دامپزشک صحبت کنید و مراقب علائم ناراحتی معده او باشید.

خطرات ماکارونی برای گربه

خب تا اینجا گفتیم که خوردن ماکارونی برای گربه خوب نیست ولی از طرفی خیلی هم بد نیست و می‌شود هر از چند وقت یک‌بار این غذا را به گربه داد؛ به شرطی که ماکارونی ساده باشد و افزودنی دیگری به آن اضافه نشده باشد مثل سس، کره یا هر ماده‌ی اضافی دیگری. برخی از مواد دیگر همانند سیر، پیاز یا نمک می‌توانند هم برای گربه‌ها و هم برای سگ‌ها سمی هستند، پس وجود این مواد در ماکارونی یا هر غذایی برای گربه می‌تواند به شدت برای او مشکل زا باشد. 

اینا البته همه نکات نیستند و باید حواستان باشد که خوردن ماکارونی برای گربه می‌تواند منجر به چاقی و اضافه وزن او شود. طبق گفته سایت cattime.com غذای ماکارونی مملو از مولکول‌های نشاسته و گلوتن است که وظیفه تولید انرژی را دارند. برخی از گربه‌ها نمی‌توانند این ماده غذایی را هضم کنند چون گوشتخواران اجباری هستند و در نتیجه، این مواد به جای متابولیزه شدن به چربی تبدیل می‌شوند و منجر به افزایش وزن گربه می‌شوند و از طرفی خوردن این غذا برای آن‌ها منجر به مشکلات گوارشی همانند اسهال هم می‌شود. در صورتی که گربه شما هم جزو این دسته از گربه‌ها هستند، کلا باید ماکارونی را از برنامه غذایی گربه حذف کنید.

آلرژی به گلوتن موجود در ماکارونی برای گربه‌ها

عدم تحمل گلوتن در گربه‌ها یک عارضه گوارشی نادر است که با مصرف غذاهای غنی از گلوتن مانند رژیم‌های غذایی مبتنی بر گندم (مثل ماکارونی) ایجاد می‌شود. گربه‌ها گوشتخواران اجباری هستند و نمی‌توانند گلوتن را تجزیه کنند زیرا فاقد آنزیم‌های خاص مورد نیاز برای هضم این مولکول‌ها هستند. در نتیجه وجود گلوتن در رژیم غذایی گربه‌ها چندان مفید نیست و مصرف بیش از حد آن می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک در گربه‌ها شود.

علائم آلرژی به گلوتن در گربه‌ها

اگر گربه شما نسبت به گلوتن آلرژی داشته باشد، این آلرژی با علائم زیر خود را نشان می‌دهد:

·        کاهش وزن: آلرژی به گلوتن ممکن است باعث کاهش وزن در برخی از گربه‌ها شود زیرا جذب مواد مغذی تقریباً در سیستم گوارش آن‌ها متوقف می‌شود.

·        اسهال مزمن: همانطور که گفتیم عدم تحمل گلوتن در گربه‌ها نادر است. اما از طرفی حساسیت به گلوتن در میان این حیوانات شایع‌تر است و عمدتاً این حساسیت خود را با اسهال مکرر و مزمن نشان می‌دهد. اسهال هم از طرفی می‌تواند منجر به بی‌حالی حیوان شما شود. اسهال مزمن نیاز به مراجعه فوری به دامپزشک دارد چرا که از دست رفتن مقدار زیادی آب برای گربه می‌تواند خطرناک باشد.  

·        آسم گربه: آسم یک بیماری آلرژیک تنفسی است. این بیماری با افزایش سن گربه پیشرفت می‌کند و گربه‌های مسن نسبت به این بیماری بیشتر مستعد هستند و متاسفانه هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. مصرف ماکارونی که مملو از گلوتن است ممکن است گاهی باعث ایجاد آسم گربه در گربه‌های مسن‌تر شود و این بیماری نیز منجر به خس‌خس سینه، تنفس سخت و سرفه شود.

·        خارش و خشکی پوست: مصرف غذاهای غنی از گلوتن مثل ماکارونی برای گربه ممکن است باعث خارش و خشکی پوست شود که نه تنها برای او آزاردهنده است بلکه منجر به خاراندن بیش از حد می‌شود که می تواند به ایجاد زخم‌های باز و عفونت‌های باکتریایی منتهی شود.

·        استفراغ: استفراغ اولین واکنش قابل مشاهده بدن گربه در برابر مواد حساسیت‌زاست.

جمع بندی

در نهایت در جواب این سوال که ماکارونی برای گربه خوب است یا نه، باید گفت که بهتر است که غذا را به گربه خود ندهید چرا که احتمال دارد که گربه شما نتواند این غذا را به خوبی هضم کند. اگر گربه بتواند این غذا را هضم کند باز هم نباید این غذا را به مقدار زیاد به او داد چرا که گربه یک گوشتخوار اجباری است و انرژی مورد نیاز بدنش را از منابع پروتئینی دریافت می‌کند و دادن مقدار زیاد این غذا منجر به چاقی می‌شود و ارزش غذایی خوبی برای گربه ندارد.

لیست بهترین اتاق فرارهای شهر شیراز

 

لیست بهترین اتاق فرارهای شهر شیراز

 

اتاق فرار شیراز

 

یکی از تفریح های هیجان انگیز در شهر شیراز است که تقریبا از سال 1396 در این شهر شروع شد

شاید درمورد اتاق فرار شنیده باشی، شاید هم نشنیده باشی ..

پیشنهاد میکنم حتما برای یکبار هم که شده این تفریح متفاوت رو امتحان کنی و لذت ببری

در ادامه لیست بهترین اتاق فرارهای شیراز رو بهت معرفی میکنم که میتونی به صورت آنلاین از طریق سایت و یا اپلیکیشن مای اسکیپ اون ها رو رزرو کنی ...

 

اتاق فرار فوبیا

اتاق فرار فوبیا یکی از اتاق فرار های مجموعه اتاق فرار ژوپ گیم در شهر شیراز میباشد .

این اتاق فرار در ژانر ترسناک و دلهره است .

داستان اتاق فرار فوبیا :

شما به عنوان دانشجویان رشته روانشناسی مدتی در یک آسایشگاه روانی مشغول به کار میشید،صداهای عجیب و ترسناکی نظرتونو جلب می کند،از روی کنجکاوی صداها را دنبال میکنید و متوجه شیوه درمان غیر انسانی بر روی بیماران میشوید اما این کنجکاوی شما به قیمت جونتون تموم شده وباید هر چه سریعتر از این آزمایشگاه مخوف خارج شید.

اطلاعات اتاق فرار فوبیا را میتوانید در زیر مشاهده کنید :

تعداد نفرات بازی : از 4 تا 6 نفر

مدت زمان بازی : 75

 

اتاق فرار اشک

اتاق فرار اشک یکی از اتاق فرار های مجموعه اتاق فرار Raddepa در شهر شیراز میباشد .

این اتاق فرار در ژانر ترسناک و دلهره است .

داستان اتاق فرار اشک :

آنه لیز میشل، دختری که حمله های عصبی و کابوس های هولناک رهایش نمی کرد. وقتی که تنها 12 سال سن داشت، تشنج های وحشتناک و معالجه های بی نتیجه، زمین گیرش کرده بود تا اینکه یک کشیش با دیدن اون متوجه شد که بیماری آنه لیز یک بیماری عادی نیست و اون جن زده شده. 22 سال شیطان رهایش نکرد و در نهایت درست در روز تولدش، جان اون رو گرفت اما داستان آنه هیچوقت فراموش نخواهد شد، چون تاحالا هرکس داستان تلخ زندگی اون رو میخوانه، به سرنوشت اون دچار میشه !

اطلاعات اتاق فرار اشک را میتوانید در زیر مشاهده کنید :

تعداد نفرات بازی : از 4 تا 6 نفر

مدت زمان بازی : 60

 

اتاق فرار کوانتوم

اتاق فرار کوانتوم یکی از اتاق فرار های مجموعه اتاق فرار Quantum در شهر شیراز میباشد .

این اتاق فرار در ژانر ترسناک و دلهره است .

داستان اتاق فرار کوانتوم :

در اواسط جنگ جهانی دوم ( سال ۱۹۴۲ ) خانم اسمورل به همراه دو فرزند خود از لندن به یکی از روستاهای اسکاتلند فرار کردند تا از جنگ جهانی در امان باشند. وقتی به این روستای خالی از سکنه رسیدند در خانه ای نزدیکی جنگل شب را به صبح رساندند. صبح پی به عجیب بودن خانه و وسایل داخل آن بردند. میز وسط خانه با حروف و المان های عجیب آنها را بشدت ترسانده بود. اما فعلا چاره ای جز ماندن نداشتند. بعد از چند روز صداهای عجیبی از دیوارهای خانه شنیده شد. آنها نمیدانستند دیگر به کجا میتوانند پناه ببرند. وسایل خانه به اطراف پرتاب می شد ودربها باز و بسته میشد. خانم اسمورل تصمیم به فرار از خانه گرفت ...

سالها گذشته ولی خبری از آنها در دست نیست. افرادی که وارد خانه شدند گویا باز نگشتند ولی ظاهرا همچنان در آن خانه کسی زندگی میکند که چراغهایش هر شب خاموش و روشن میشود!!

شما به عنوان یک گروه توریست کنجکاو وارد این خانه می شوید تا پرده از راز این خانه بردارید و متوجه شوید که چه بر سر خانواده آمده. امیدواریم شما در آن خانه ماندگار نشوید ...

اطلاعات اتاق فرار کوانتوم را میتوانید در زیر مشاهده کنید :

تعداد نفرات بازی : از 3 تا 8 نفر

مدت زمان بازی : 70

 

اتاق فرار فال نحس

اتاق فرار فال نحس یکی از اتاق فرار های مجموعه اتاق فرار ژوپ گیم در شهر شیراز میباشد .

این اتاق فرار در ژانر ترسناک و دلهره است .

داستان اتاق فرار فال نحس :

شایعاتی مبنی براینکه جن هایی که با باد سفر میکنند اهالی روستا را به وحشت انداخته، هرکس سعی کرده راز نفرین هزارساله این خزینه جهنمی را کشف کند به طرز وحشتناکی تسخیر و پس از مدتی به آتش کشیده شده، شما و دوستانتان 60دقیقه فرصت دارید خودتان را از این خزینه جهنمی نجات بدید.

اطلاعات اتاق فرار فال نحس را میتوانید در زیر مشاهده کنید :

تعداد نفرات بازی : از 4 تا 7 نفر

مدت زمان بازی : 60

 

اتاق فرار ردپا

اتاق فرار ردپا یکی از اتاق فرار های مجموعه اتاق فرار Raddepa در شهر شیراز میباشد .

این اتاق فرار در ژانر ترسناک و دلهره است .

داستان اتاق فرار ردپا :

در شب کوهستان های تبت غاری وجود داره که از اعتبار بدی برخورداره و بومیان آن غار را هیولا می نامند و معتقدند که این غار، یکی از خطرناکترین نقاط روی زمین هست و هیچکس نباید حتی به این غار نزدیک بشه، چه برسه به اینکه به اون غار قدم بذاره !

حال شما به عنوان گروهی ماجراجو، سعی دارین با وارد شدن به اون، رازهای پشت پرده این غار رو کشف کنید ...

ردپا ها رو دنبال کنید و مواظب قدم هایی که بر می دارید باشید ...

اطلاعات اتاق فرار ردپا را میتوانید در زیر مشاهده کنید :

تعداد نفرات بازی : از 4 تا 6 نفر

مدت زمان بازی : 90

صفحه قبل 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعد