x تبلیغات
نتیران

صدها نفر در پاریس دست به اعتراض زدند

 معترضان سعی کردند با استفاده از سنگ و چوب وارد دفتر مرکزی سرویس اقدام خارجی اروپا در پایتخت بلژیک شوند.

جوزپ بورل هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اورپا حمله به دفتر مرکزی سرویس اقدام خارجی اروپا را محکوم کرده است.

وی در حساب توییتری خود نوشت: تخریب و خشونت بی‌معنی در تظاهرات امروز بروکسل را به شدت محکوم می‌کنم.
استفانو سانینو دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، از افسران پلیس برای "حفاظت از ساختمان سرویس اقدام خارجی اروپا در برابر یک حمله شرم آور و نفرت انگیز" تشکر کرد.

تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهند که انبوهی از تظاهرکنندگان در خیابان‌های بروکسل با داشتن پرچم درحال شعار دادن هستند. برخی از معترضان با پلیس درگیر می‌شوند و از سوی دیگر پلیس سعی می‌کند با گاز اشک آور با تظاهرکنندگان مقابله کند.

برخی دیگر از تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که تعدادی از معترضان اقدام به آتش زدن پرچم اتحادیه اروپا می‌کنند.
روز شنبه نیز سایر شهرهای کشورهای اروپایی شاهد اعتراضات به تمهیدات کرونایی بودند.

گفتنی است، هزاران نفر روز شنبه با تجمع در پایتخت‌ کشورهای اروپایی به گذرنامه واکسن کرونا و اعمال سایر محدودیت‌های دولت‌ها برای پیشگیری از همه گیری این ویروس اعتراض کردند.

تظاهرات ضد محدودیت‌های کرونا و الزامات دشواری که روز به روز توسط دولت‌ها اعمال می‌شود در آتن، هلسینکی، لندن، پاریس و استکهلم برگزار شد.

صدها نفر در پاریس دست به اعتراض زدند زیرا قرار است از روز دوشنبه ارائه کارت تزریق واکسن کرونا در فرانسه اجرایی شود و افرادی که تا کنون واکسن دریافت نکرده‌اند با محدودیت‌هایی از جمله ممنوعیت سفر با پروازهای داخلی و حضور در رویدادهای ورزشی، بارها، سینماها و سایر مکان‌های تفریحی مواجه خواهند شد.

در سوئد نیز که برای شرکت در رویدادهای داخلی با بیش از ۵۰ نفر، گواهی واکسن مورد نیاز است، حدود سه هزار تظاهرکننده در مرکز استکهلم دست به اعتراض زدند و در میدان اصلی شهر که برای جنبش‌های آزادی سازماندهی شده بود، تجمع کردند.

حدود یک هزار تن نیز در گوتبورگ دومین شهر بزرگ سوئد تظاهرات مشابه برگزار کردند.

گذرنامه واکسن نوع جدیدی از گذرنامه است که با استفاده از آن کشورها وضعیت گردشگران و مسافران خارجی را بررسی و اجازه ورود صادر می‌کنند.

چه چیزی از سنگ کلیه جلوگیری میکند؟

توصیه می شود مصرف کربوهیدرات های ساده کاهش یابد. از آن جا که اخیراً رابطه ی دریافت کم پتاسیم در تشکیل سنگ های کلیه از طریق افزایش دفع کلسیم ادراری نشان داده شده است، لذا توصیه می شود این افراد پتاسیم بیشتری دریافت کنند کربوهیدرات های ساده (قند، شکر،شیرینی ها )، دفع کلسیم و اگزالات را افزایش می دهند. ودر گروهی هم انسولین به اندازه کافی تولید میشود اما سلولهای بدن واکنش مناسبی به ان نشان نمیدهند که در این صورت انسولین تولید شده در بدن کارایی ندارد به نظر بنده دلیل این نوع مشکل کم کاری غدد تیروئد وغدد فوق کلیوی است. آب گندم یا حاوی ترکیباتی است که باعث افزایش تولید ادرار می شود و اجازه می دهد دفع سنگ کلیه راحت تر شود و خطر ابتلا به آن را کاهش مى دهد. دردیابت نوع۲ معمولا پانکراس یا همان لوزالمعده کم کار شده وانسولین کافی مورد نیاز برای متابولیزم گلوگز را تولید نمیکند. آب تهیه شده از لوبیا سبز پخته برای بهبود کلی ادرار و کلیه استفاده میشود. داروی دیابت در دو دوره چهل روزه میباشد که بعد از اتمام دوره اول وانجام تستهای ده روزه، برای بهبودی کامل بیمار دوره دوم دارو ساخته میشود.

در این مقاله قصد داریم به بیماری سنگ کلیه و درمان آن بپردازیم و شما را با شیوه جالب درمانی این بیماری آشنا کنیم. در این مقاله، ۳۲ روش درمانی خانگی و طبیعی را برای رفع عفونت و درد کلیه خواهید دید که میتوانند به شما کمک کنند تا بیماری کلیوی را از بین ببرید. نوشیدن آب: نوشیدن ۱/۹ تا ۲/۸ لیتر آب در روز به شستشوی دستگاه ادراری کمک میکند. یک اختلال ژنتیکی نادر نیز باعث افزایش اگزالات در ادرار می شود که در نتیجه سنگ های اگزالات کلسیم عود کننده، ایجاد می شوند که نهایتاً نارسایی کلیه ایجاد می شود. مورد بعدی، کاهش اگزالات رژیم غذایی است که به خصوص با حذف آن هشت ماده ی غذایی غنی از اگزالات ( اسفناج، ریواس ، چغندر ، آجیل ، شکلات ، چای ، سبوس گندم و توت فرنگی)، تا حد زیادی اگزالات رژیم غذایی کاهش می یابد. به گونه ای که ادرار رقیق دفع گردد و غلظت مواد تشکیل دهنده ی سنگ در آن کاهش یابد یعنی حجم ادرار دفع شده به 2 لیتر یا بیشتر در روز برسد. 

این بیماران باید آب فراوانی (بیشتر از 4 لیتر در روز ) بنوشند. به طور طبیعی مقدار اسید اگزالیک دفع شده در ادرار، نباید بیشتر از 40-10 میلی گرم در روز باشد تنها 10% این میزان از رژیم غذایی حاصل می شود، بقیه ی آن، حاصل سوخت و ساز داخلی است. افرادی که به سنگ کلیه مبتلا هستند و یا در معرض این بیماری قرار دارند، بهتر است از مصرف غذاهای حاوی پورین اجتناب کنند. مصرف روزانه حدود 3 ليتر مايعات و عمدتاً آب خالص، اجتناب از مصرف شير و فرآوردههاي لبني در صورتي كه سنگ كليه از نوع كلسيمي ـ فسفري باشد. نسبت ابتلا در مردان 4 برابر زنان هست. در یک مطالعه بر روی افراد مبتلا به سنگ کلیه دیده شد، افرادی که روزانه بیش از 2 لیتر مایعات نوشیدند، نسبت به آنهایی که 1 لیتر مایعات نوشیدند، 27% عود مجدد کمتری داشتند و در مطالعه ی دیگری دیده شد، که برزو سنگ کلیه در افرادی که روزانه بیش از 5/2 لیتر مایعات می نوشیدند، 38% کمتر از آنهایی بود که روزانه 4/1 لیتر مایعات می نوشیدند.

مطالعات انجام شده بر روی افراد سالم داوطلب، نشان داده است که در مورد تمام غذاها همچنان که اگزالات غذا افزایش می یابد، دفع اگزالات ادراری به همان نسبت بالا نمی رود. اغلب لازم است در طول شب نیز بیدار شده و آب بنوشند. برخی از سنگهای کلیه خودب به خود از بین میروند، ممکن است روند درمان سنگ کلیه به این صورت تا چندین هفته طول بکشد. شما برای دریافت خواص آب ریحان جهت درمان سنگ کلیه، می بایست به مدت شش هفته به طور مداوم آن را مورد مصرف قرار دهید. به خاطر داشته باشید خواص گیاه بابا آدم برای سنگ کلیه به دلیل دیورتیک بودن و افزایش حجم ادرار است. تخم این گیاه ریز و کمی دراز است و به دو رنگ قرمز و قهوه ای وجود دارد که رنگ قرمز آن طعم تلخی دارد. مصرف مایعات: نوشیدن حداقل دو الی سه لیتر مایعات در طی روز، به رقیق کردن ادرار و دفع سنگ های ریز و پیشگیری از تشکیل و افزایش اندازه سنگ های جدید و درمان سنگ کلیه کمک می کند. حدود دوسوم افرادی که بیماری غدددرون ریز دارند، مبتلا به سنگ کلیه می شوند. سنگ کلیه چگونه تشکیل می شود؟ 

بخوانید:

https://irurology.com/دفع-سنگ-کلیه/

 

 

وضعیت ناخوش احوال و بدترین وضعیت دریاچه ارومیه

 بنا به آخرین آمارهای منتشره توسط وزارت نیرو، تراز آب دریاچه ارومیه در روز ۱۱ دی‌ماه، ۱۲۷۰.۶۵ بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۱ سانتی‌متر و نسبت به نخستین روز سال آبی "یک مهر ۱۴۰۰" یک سانتی‌متر کاهش داشته است.

 
وسعت آب دریاچه نیز با ۱۳۵۰ کیلومترمربع کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۳۵ کیلومترمربع افزایش نسبت به روز نخست مهرماه امسال به ۲۰۶۲ کیلومترمربع رسیده است.
 
همچنین حجم آب موجود این پیکره آبی به ۲.۷ میلیارد مترمکعب رسیده است که ۱.۹۸ میلیارد متر مکعب در طی یک سال کمتر شده است.
 
این شرایط نشان از وضعیت ناخوش احوال و بدترین وضعیت دریاچه ارومیه از دی‌ماه ۹۷ است.
 
این درحالیست که دریاچه ارومیه نسبت به تراز اکولوژیک خود ۳.۴۶ متر، نسبت به وسعت اکولوژیک خود ۲۵۷۳ کیلومتر مربع و نسبت به حجم آب اکولوژیک خود ۱۲.۸ میلیارد مترمکعب فاصله دارد.
 
ادامه این روند و سرعت کاهش تراز و وسعت و حجم آب دریاچه، گمانه‌زنی‌های خشکی کامل این دریاچه را با بی‌بارشی‌های اخیر ایجاد کرده است و این دریاچه نیازمند توجه جدی برای احیا با راه‌حل‌های تکمیلیست.

سئو در گیلان

وقتی سایتی طراحی می‌کنید، این سایت نیاز به بازدید داره تا بتونه به اهدافی که تعیین کرده برسه. شاید بپرسید چطوری میشه به سایت بازدید کننده فرستاد؟ باید خدمتتون عرض کنیم که با کمک سئو (SEO) میتونید به بهترین شکل این کار رو انجام بدید. به همین خاطر تیم نشونت خدمات سئو در گیلان رو به کلیه هم استانی‌های عزیز ارایه میده و شما در هر شهری همچون رشت، آستارا، لاهیجان، لنگرود و… که باشید می‌تونید از همراهی نشونت با کسب و کارتون بهره مند بشید.

سئو در گیلان

سئو یک علم تجربی هست، بنابراین یک کارشناس سئو لازم هست آشنای کامل به مباحث سئو باشه. شاید در استان‌های کوچک‌تر، پیدا کردن تیم یا کارشناسان و متخصصان سئو کار آسونی نباشه. به همین دلیل نشونت تصمیم گرفته در این زمینه قدم برداره و خدمات سئو رو در استان گیلان ارائه بده.

سئو چه مراحلی داره؟

برای اینکه بتونید سایتتون رو سئو کنید باید یک مسیر مشخصی رو طی کنید. این مسیر معمولاً از زمان طراحی سایت آغاز میشه. البته اگر قبلا سایتتون رو طراحی کردید و مطمئن نیستید که مطابق با اصول سئو طراحی شده یا نه نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا سایتتون رو به طور کامل بهینه کنیم تا بتونید رتبه خوبی در نتایج گوگل کسب کنید.

اطلاعات بیشتر:

https://neshoonet.ir/seo-in-gilan/

برنامه جدید تغییر در نحوه پرداخت بنزین سهمیه‌ای

هادی بیگی‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا، درباره برنامه جدید تغییر در نحوه پرداخت بنزین سهمیه‌ای اظهار داشت: این برنامه در حد ایده بوده و هنوز نه هیچ طرحی از سوی مجلس و نه لایحه‌ای از سوی دولت ارائه شده است.

وی افزود: در خصوص تغییر سهمیه بنزین یک ایده مطرح شده مبنی بر اینکه بنزین به جای خودرو به فرد و هر کد ملی تعلق بگیرد یعنی کسانی هم که خودرویی ندارند بتوانند از یارانه بنزین برخوردار شوند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: اکنون با توجه به اینکه تعداد افراد بیش از خودروها است قرار بر این شد که فعلا به صورت پایلوت در دو منطقه از کشور اجرا شود تا اشکالات اجرای ایده مشخص سپس در کل کشور پوشش داده شود.

وی خاطرنشان کرد: با این طرح به تمامی مردم یارانه بنزین تعلق می‌گیرد بنابراین توزیع یارانه نسبت به گذشته افزایش می‌یابد و به همین دلیل دولت و مجلس به‌راحتی نمی‌توانند تصمیم بگیرند، زیرا هزینه‌بر است.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه دولت برنامه‌ای برای گران کردن بنزین و تغییر سهمیه آن ندارد، گفت: هنوز در مورد نحوه فروش بنزینی که به خانواری که خودرو ندارد چیزی مطرح نشده است، اما احتمالا یا پول آن را پرداخت می‌کنند و یا اینکه خود فرد می‌تواند سهمیه بنزین خود را بفروش برساند.

وی یادآور شد: سهمیه ۶۰ لیتر و قیمت کنونی بنزین به قوت خود باقی است و قرار نیست تغییری اعمال شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به اعتقاد بنده نه تنها یارانه بنزین بلکه یارانه اقتصادی باید به تمامی افراد جامعه تعلق گیرد و در این خصوص نباید هیچگونه دسته‌بندی قائل شد.

بک لینک سازی دائمی به کمک پلتفرم رپورتاژ آگهی seocell.ir

سعی کنید کمتر روی کلمه کلید مورد نظر با انکرتکست اصلی لینکسازی کنید و با کلمه هم خانواده و یا آدرس صفحه (url) لینکسازی کنید که لینکسازی شما طبیعی تر به نظر برسد و تاثیر بیشتری از رپورتاژ دانشگاهی خود کسب کنید. وقتی نوبت به سئو خارجی سایت می رسد، اکثر ذهنیت ها به سمت بک لینک و رپورتاژ می رود که البته طبیعی است.

یکی دیگر از تکنیک های رایج برای فریب شما استفاده از عباراتی مثل خرید بک لینک خارجی یا خرید بک لینک معتبر است که موجب میشود تصور کنید برای سایت شما مفید خواهند بود. وب سایتهایی که دارای سئو مناسب هستند میتوانند به عنوان وب سایتهای معتبر شناخته شوند چرا که این گونه سایتها دارای ورودی مناسب بوده و رتبه ی الکسای بهتری نسبت به سایر سایتها دارند. و سایتهای خلاف قوانین کشور به هیچ عنوان پذیرفته نمی شوند. سوال من از این عزیزان این است: شما از کجا می دانید که در این مدت رقیب جدید و قدرتمندی ظهور نمی کند؟ 

از آنجائیکه نوع لینک های ایجاد شده در تمامی پکیج‌ها، رپورتاژی خواهد بود، در رابطه با رپورتاژها و انواع آن و پکیج های مستقل و تعرفه ها در صفحه خرید رپورتاژ آگهی به تفصیل توضیح داده شده است. چنانچه قصد دارید در مورد خرید بک لینک های رپورتاژی بیشتر بدانید، به این صفحه مراجعه نمائید. به طور خلاصه، رپورتاژ خبری مجله ای ارائه شده توسط سئوسل به رپورتاژهایی اطلاق می‌شود که در شبکه‌ای از وب سایتهای خبری مجله‌ای اختصاصی درج می‌گردند. همچنین رپورتاژهای وبلاگی نیز به رپورتاژهایی اطلاق می‌گردد که در وبلاگ‌های ایرانی، یعنی سرویس‌های وبلاگدهی ایرانی درج می‌گردند (این رپورتاژها در شبکه‌ای از وبلاگ‌های ایجاد شده در سابدامنه سرویس‌های وبلاگی درج خواهند شد).

در داخل رپورتاژ تمام متن فارسی بوده و ثبت لینک فارسی در بین یک متن فارسی با عنوان فارسی هیچ مشکلی برای سایت بوجود نمی آورد. رپورتاژ آگهی توسط موتورهای جستجو به عنوان یک متن خبری مناسب شناخته شده که موتورهای جستجو نظیر گوگل حساسیت کمتری نسبت به آن نشان میدهد و از طرف دیگر خطر ایجاد مشکلات لینک سازی در شیوه خرید رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روشها کمتر است. یعنی آقای ب در طول 6 ماه دوم که اقای الف هیچ درامدی ندارد، به صورت ماهیانه درآمدی داشته و پس از یک سال نه تنها هزینه های طراحی سایتش درآمده، بلکه کلی سرمایه از آن خود دارد. به عنوان مثال اگر یک سایتی محتوای یکی از صفحات شما را کپی و آن را در سایت خود منتشر کند، نوعی برند منشن برای شما ایجاد شده است. مهمترین آنها این است که مقاله شما باید کاملا بر اصول سئو و برندینگ منطبق باشد. به عنوان نکتهی پایانی در مورد وب سایت خود، باید اظهار داریم که وب سایت ما دارای یک بخش تحت عنوان مقالات است و در آن بخش بسیاری از مباحث مربوط به سئو و بهینهسازی وب سایت را به صورت کاملا رایگان آموزش دادهایم.

در این سرویس ما برای شما 40 بک لینک دائمی از دامنه هایی با پسوندهای EDU و gov ایجاد می کنیم. همانطور که می دانید داشتن لینک از سایت های دانشگاهی با پسوند edu یکی از بهترین بک لینک های موجود در اینترنت است و می تواند تا حد زیادی رتبه سایت شما را بهبود ببخشد! اگر تا به حال لینکی خریداری میکردید و بی تاثیر بوده ویدیوی زیر را ببینید تا بدانید لینک سازی چند نوع است و با چه روشی ساخته میشوند. این ایده اگرچه کاملا بی ریسک و بی خطر است، اما متاسفانه زمان نتیجه گیری بسیار بسیار طولانی داشته و هزینه ای فوق العاده زیاد خواهد برد. متخصصبن سئو میدانند که رپورتاژ از سایت های مرتبط برای افزایش رتبه عالی عمل میکند اما برای افزایش هرچه بیشتر رتبه شما بایستی حتماً بتوانید در سایت های دانشگاهی و بین المللی که برای گوگل بسیار مهمتر از سایت های معمولی هستند لینک بگیرید. 7. زمان انتشار حداقل 4 ساعت تا حداکثر 48 ساعت می باشد که بعد از انتشار برای شما در واتساپ یا ایمیل ارسال خواهد شد. متن رپورتاژ از 700 کلمه تا 1200 کلمه می تواند باشد.

لینک سازی در چند مرحله یا لینک سازی لایه ای بهترین و طبیعی ترین نوع لینک سازی می باشد که مطابق نقشه ها و مپ های متنوع و چند لایه ای ایجاد می شوند. چنانچه قصد دارید با این متد به طور کامل آشنا شوید پیشنهاد می کنیم به صفحه لینک سازی چند مرحله ای مراجعه نمائید. پس از ایجاد بک لینک های لایه اصلی در تمامی پکیج‌ها، تعدادی بک لینک چندلایه ای تقویتی نیز برای آنها ایجاد خواهد شد.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که اگرچه این گونه بک لینک ها از دامنه های گوناگون و با ارزش ترین دامنه های ایرانی هستند، اما با آزمایش درخواهید یافت که ارزش آنچنانی زیادی نیز نداشته و برای به دست آوردن بک لینک قوی بایستی اقدام به خرید بک لینک فرمایید. هزینه رپورتاژ در یک سایت قدرتمند ایرانی با آتوریتی ۴۹ زومیت ۱۳۵۰۰۰۰ تومان است! در این روش یک عبارت یک یا چند کلمه ای با لینک شما در سایت مورد نظرتان منتشر می شود و به این ترتیب به مرور زمان ، سایت شما در عبارت لینک شده جایگاه بهتری در گوگل کسب خواهد کرد.

یعنی اگر ما پنلی تحت وب طراحی کنیم که به صورت خودکار و اتوماتیک به شما لینک دهد، شک نکنید که گوگل تشخص داده و این گونه لینک ها هیچ گونه ارزشی برای گوگل نخواهند داشت. عموماً سئوکاران از سایت های دانشگاهی به صورت کامنتی لینک دریافت میکنند اما وب سایت ما این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده است که بتوانید از دانشگاه های مطرح جهان رپورتاژ همراه با لینک فالو دریافت نمایید. باید بگویم که با این کار انگار شما دارید به گوگل سیگنال میفرستید که گوگل عزیز، من دارم بکلینک پولی ایجاد میکنم. چیزی که در این صفحه از سایت سئوسل به طور کامل توضیح داده شده است.

قیمت هر کیلو مرغ تنظیم بازاری ۲۷هزار و۷۷۰ تومان

 به نقل از ایسنا، براساس مشاهدات میدانی و گزارش های رسیده از محله های شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم آماده طبخ به زیر نرخ مصوب یعنی ۳۱ هزارتومان رسیده است. البته همچنان در برخی مغازه ها با نرخ بیش از ۳۱ هزار تومان هم به مصرف کنندگان عرضه می شود.

در میادین میوه و تره بار نیز قیمت هر کیلو مرغ تنظیم بازاری ۲۷هزار و۷۷۰ تومان و هر کیلو مرغ منجمد نیز ۲۰ هزارتومان است.

پیش تر یعنی در آبان ماه و ابتدای آذرماه مرغ گرم کامل در مغازه ها با نرخ هر کیلو ۳۴ تا ۳۷ هزار تومان و مرغ تنظیم بازاری در میادین نیز با قیمت ۳۱ هزار تومان عرضه می شد.

بهترین شارژر ایفون 12

 

این پاوربانک از هر سه پورت USB-C، USB-A و Micro USB پشتیبانی می کند، به این معنی که می توانید هر وسیله ای را شارژ کنید. البته باید توجه داشته باشید که گوشی شما نیز باید از این توان پشتیبانی کند در غیر اینصورت این شارژر گوشی شما را با توانی که نیاز دارد شارژ می کند. در نتیجه به راحتی می توانید استفاده کامل و بهتری از شارژر وایرلس داشته باشید و نیازی نیست همیشه نگران باشید که شاید گوشی خود را به درستی روی شارژر وایرلس نگذاشته باشید. قیمت خرید شارژر وایرلس ایفون با توجه به مدل گوشی و مدل شارژر متفاوت می باشد. شارژرهای سری گوشی های ایفون 11 قیمت های متفاوتی دارند. قیمت آن تنها 16 دلار است. اگر شما کمی به استفاده از لوازم جانبی ترد پارتی از سازندههای سوم شخص به جز اپل مشکوک هستید و میخواهید که حتی شارژر خود را نیز در اکوسیستم اپل نگه دارید و فقط و فقط از محصولات این شرکت استفاده کنید تنها گزینهای که در اختیارتان قرار دارد، آداپتور قدرت ۲۰ واتی شرکت اپل است که اپل برای همه مدلهای گوشیهای لاین آپ iPhone خود پیشنهاد میکند که کاربران فقط از همان استفاده کنند. با این حال کاربران برای شارژ کردن گوشی های خود خصوصا هنگامی که بیرون از منزل هستند، از پاور بانک استفاده می کنند. مدل های پرو از طراحی فولاد ضد زنگ (به جای آلومینیوم در آیفون 12) در چهار رنگ خاکستری، استیل ضد زنگ، طلایی و آبی جدید استفاده میکنند. البته با توجه به سیستم شارژ وایرلس جدید آیفون 12، این شارژرها با سری جدید آیفونها سازگاری بیشتری داشته و آنها را سریعتر شارژ میکنند. گرچه درحال حاضر انواع غیر معمولتر تلفنهای همراه مانند Windows Mobile و Blackberry و سایر تلفنهای اندرویدی مثل Sony Xperia X و Huawei Honor 6X هم از درگاه میکرو USB استفاده میکنند. بهترین شارژر در این زمینه برند Anker PowerCore است که می تواند برای انواع مختلف گوشی، کابل، اسپیکر بلوتوث، هدفون و حتی ساعت های هوشمند خود را شارژ کنید. در طول چند سال گذشته، گوشی های هوشمند مدرن تر شده و پیشرفت های قابل توجهی به خود دیده اند. فراتر از مالکیت معنوی بخش مودمهای اینتل، اپل طی چند سال گذشته استعدادهای مهندسی را از کوالکام و دیگر بازیگران اصلی صنعت استخدام کرده است. درواقع هرنوع گوشی یا دستگاهی که دارای شارژر وایرلس باشد چند سیم پیچ فلزی در قسمت داخلی خود دارد که باعث می شود بتوانید از مگ سیف روی آن استفاده کنید. شارژر وایرلس Apple MagSafe Wireless Charger از یک دایره کوچک طراحی شده است که در قسمت پایینی آن یک سیم متصل می باشد. در نتیجه اپل یک کابل تایپ سی همیشه متصل در قسمت زیرین مگ سیف قرار داده است باید برای دریافت توان بالا آن را به یک شارژر با پورت تایپ سی و توان 20 وات متصل کنید. سعی کنید جای مناسبی را در کیف خود در نظر بگیرید تا شارژر از پیچ و تاب خوردن بین وسایل در امان باشد. اگر به دنبال پاور بانکی ارزان تر برای گوشی آیفون خود می گردید، پاور بانک اومارس می تواند با قدرت 10 هزار میلی آمپری پاور بانک خوبی برای شما باشد. کاربران گوشی های اندرویدی که تعداد زیادی از کاربران را نیز شامل می شوند، نیز می توانند انتخاب های خوبی برای بهترین برند پاور بانک برای اندروید باشند. پیش از اینکه به این مسئله بپردازیم باید به این نکته اشاره کنیم که با توجه به حذف شارژر از جعبه ی گوشی های اپل کمپانی های چینی مانند شیائومی نیز بیکار ننشسته اند و دست به تولید یک شارژر 20 واتی با پورت USB-C زده است که با برخی از محصولات اپل از جمله آیفون 12 سازگاری دارد. یکی از بارزترین این مشکلات استفاده از کابل شارژ است که آیفون از درگاه اختصاصی خود یعنی کابل لایتنینگ استفاده میکند، البته لازم به ذکر است که این نوع کابل سرعت بیشتری نسبت به USB 3.0 را در انتقال اطلاعات فراهم می کند.ااحتمالا اگر شما هم یکی از طرفداران اپل هستید به خوبی میدانید که دارندگان گوشی آیفون مخصوصا در ایران با دو مشکل عمده و مهم روبه رو هستند: کابلهای تقلبی و ماندگاری پایین کابلهای اصلی آیفون. به لطف فناوری Dynamic Detect که در این شارژر به کار برده شده است، قدرت و سرعت آن به صورت خودکار بین دو درگاهی که در آن وجود دارد، تقسیم خواهد شد و با توجه به این موضوع، میتواند طیف وسیع و گستردهای از دستگاههای مختلف را به سرعت شارژ کند. بر اساس آزمایشی که اخیراً برای مقایسه آداپتور اپل با سایر آداپتورهای موجود در بازار صورت گرفته است، مشخص شد که آداپتور ۲۰ واتی اپل قادر به تامین ۱۵ وات لازم برای سرعت کامل شارژر مگ سیف می باشد در صورتی که شارژرهای دیگر قادر به ارائه این سرعت نبود. این پیشرفت ها در زمینه هایی مانند طراحی، سخت افزار و نرم افزار گوشی انجام رسیده است، و عمر باتری نیز با سرعت کندی در حال بهبود است. ترجمه شده از: https://www.imore.com/best-iphone-12-chargers 

منبع: https://imeenkharid.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%D8%B1-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-12/    

تزریق دوز سوم واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال

 کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تمام افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند با رعایت همین فاصله زمانی برای تزریق دوز سوم به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند.

 
او افزود:تمهیدات لازم برای تزریق دوز سوم واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال اندیشیده شده و همکاران ما در مراکز و پایگاه‌های واکسن تزریق دوز سوم افراد بالای ۱۸ سال با شرایط اعلام شده را انجام می‌دهند.
 
حیدری در پاسخ به این سوال که آیا لازم است در دوز سوم واکسن‌های متفاوت از واکسن‌های قبلی تزریق شده برای افراد در نظر گرفته شود تا ایمنی‌زایی بیشتری حاصل شود؟ گفت: این که دوز سوم مانند دوز‌های اول یا متفاوت از آن‌ها باشد هر دو از نظر علمی مورد تایید است.
 
بر اساس دستورالعمل اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت برای تزریق دوز یادآور، کسانی که در نوبت اول و دوم، اسپوتنیک‌وی، سینوفارم، آسترازنکا و کووایران برکت تزریق کرده باشند، بهتر است دوز سوم را هم از همان نوع اول تزریق کنند. البته با توجه به واردات کم بهارات و اسپوتنیک‌وی، واکسن‌های آسترازنکا یا پاستوکووک پلاس به عنوان دوز سوم در نظر گرفته شده است.

هنگام استفاده از واکس لاستیک به طرز استفاده واکس روی لیبل واکس توجه کنید

هنگام استفاده از واکس لاستیک به طرز استفاده واکس روی لیبل واکس توجه کنید، زیرا برخی از واکس های مایع و اسپری ها به صورت غلیظ آماده شده اند و لازم است جهت استفاده با آب رقیق شوند، این امکان وجود دارد در صورت استفاده نا درست باعث از بین رفتن لاستیک های خودرو شوید. زیرا تکنولوژی ساخت تولید لاستیک در ایران چندان حرفه ای و جدید نیست و امکان دسترسی به اطلاعات به روز اروپاییها به دلیل مسائل منطقهای چندان آسان نیست. لاستیک مصنوعی نقطه عطفی در تولید تایر به شمار میرود. عمده تولیدات فعلی شرکت پیروزی در حال حاضر در بخش خودروهای تجاری سبک و سنگین قرار گرفته و به عقیده بسیاری از رانندگان خودروهای سنگین، محصولات این شرکت به عنوان بهترین لاستیک ایرانی برای کامیون، بخصوص برای محور عقب به شمار می آید. همانطور که گفته شد ، تولیدکنندگان لاستیکهای پریمیوم بهترین ترکیب بهره وری و عملکرد سوخت را در محصولات خود ارائه می دهند. شرکت های مرسدس بنز و ب ام و نیز از این تایر در محصولات خود استفاده می کنند. طراحی این لاستیک ها به گونه ایست که چسبندگی خوبی با جاده های برفی ایجاد می کنند و تقریباً مشابه لاستیک های زمستانی می باشند. 

 
اغلب مردم لاستیک های چهار فصل خریداری می کنند چون این روش آسانتر و ارزانتر از خرید و نگهداری دو دست تایر یکی برای تابستان و دیگری برای زمستان است. بر اساس این تحقیق لاستیکهایی پر شده از باد نیتروژن طی یک دوره ثابت 2.2 psi از فشار باد خود را از دست دادند درحالیکه این رقم برای لاستیکهایی با باد معمولی به 3.5 psi افزایش یافت. لاستیکهایی که از کره یا تایوان وارد ایران میشود، درجه دو بوده و این لاستیکها اروپایی هستند که با بالاترین کیفیت عرضه میشوند. فاکتورهای تعیین کننده در انتخاب لاستیک مناسب علاوه بر مشخصات فنی و قیمت می تواند شامل کیفیت یا به زبان ساده تر میزان تکنولوژی به کار رفته در تولید لاستیک نیز باشد. حتی در بسیاری از مواقع لاستیکهای ایرانی نسبت به لاستیکهای خارجی عملکرد بهتری دارند؛ دلیل این مطلب معمولا تاریخ تولید نزدیک تر است که به معنی تازه تر بودن لاستیکهای ایرانی است! در کشور ایران به دلیل داشتن چهار فصل سال معمولا توصیه می شود لاستیک چهارفصل بخرید.
 
 
لاستیکهای چهار فصل چند منظوره که معمولا در کامیونت ها، کامیونها و وانت ها استفاده می شوند، اغلب در سایزهای بزرگ ارائه شده و مشخصاً به منظور حمل بار، بکسل کردن و همچنین استفاده در خودروهای SUV طراحی شده اند. ردهبندی پیاسآی در تایرها معمولا حداکثر فشار باد توصیهشده برای آن تایر است. تایرها برند یوکوهاما مانند بسیاری دیگر از شرکت ها ذکر شده در بازار ایران موجود بود. آج متقارن : همان گونه که در اسم آن مشخص است ، آج های این لاستیک به صورت متقارن و یکسان هستند و در بیشتر خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد و علت این استفاده عمر زیاده آن ها است ، از دلایلی که این لاستیک ها عمر طولانی تری دارند قابلیت جا به جا یی آن ها در قسمت جلو و عقب خودرو است. این لاستیک برای اولین بار در مسابقه اتومبیل پاریس-بوردو- مورد استفاده قرار گرفت. کارخانجات تولید لاستیک در رقابتی تنگاتنگ و استفاده از تکنولوژی های برتر همواره می کوشند تا از یکدیگر پیشی بگیرند از این رو در هنگام خرید در مورد تکنولوژی ساخت لاستیک مورد نظر بسیار کنجکاو باشید. لاستیک های بدون لوله در سال 1947 به منظور کاهش هزینههای قیمت نفت تولید شد. از نقاط ضعف اصلی این تایر می توان به قیمت بالاتر نسبت به رقبا اشاره نمود.
 
این لاستیکها برای حرکت بر روی انواع سطوح خاکی طراحی شده اند، عمدتاً دارای سطحی زبر و خشن هستند تا توان حرکت در مسیرهای خارج از جاده و آفرود (Off-Road) را داشته باشند. این شرکت چندین برند دیگر را نیز زیر پوشش خود داشته که از مشهورترین آنها می توان به برند فایر استون (Firestone - بخش تولید بریجستون در ایالات متحده که خود نیز یکی دیگر از بهترین شرکت های تولید تایر جهان به حساب می آید)، Bandag (بخش تایرهای با قابلیت روکش دوباره) و CFNA (شرکت خدمات بانکی و کارت های اعتباری برای خرید قطعات مربوط به اتومبیل) اشاره نمود. به دنبال آن انجمن تولید کنندگان لاستیک اشاره کردهاند که نمیتوان طول عمر برای تایر خودرو مشخصی را برای تایر درنظر گرفت؛ چون عواملی چون حرارت، نحوه انبارداری، شرایط استفاده و غیره میتوانند بر طول عمر تایر تاثیر بگذارند! در حال حاضر تایرها در انواع مختلف و برای کاربردی های متنوع تولید شده و یکی از صنایع اساسی کشورهای پیشرفته به حساب می آیند. لازم است بدانید که دیواره کناری تایر دارای برخی اعداد و ارقام است که به کمک آن میتوانید عمر تایرها را مشخص نمایید. اگرچه همین نکته تا حد زیادی تکلیف شما را روشن می کند اما سوالی که ذهن بیشتر خریداران لاستیک را به خود مشغول می کند این است که لاستیک جدیدی که برای خودروی خود خریده اند چقدر عمر می کند؟
صفحه قبل 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 صفحه بعد