یک فرستنده هوا به عنوان رابط بین سنسور هوا و دستگاه کنترل یا نشانگر عمل می کند. مبدل دما سیگنال خروجی سنسور دما را که یک سیگنال میلی ولت خطی است به سیگنال میلی آمپر خطی تبدیل می کند. این سیگنال ها می توانند در فواصل طولانی تری بدون تغییر یا تغییر برای اندازه گیری های دقیق تر و ارتباطات دیجیتالی منتقل شوند. در ادامه این مقاله به بررسی سه سنسور دما از زیمنس، ABB و Rosemont می پردازیم.

 

سنسور دما زیمنس
فرستنده دما زیمنس SITRANS TF
فرستنده دمای زیمنس SITRANS TF یک فرستنده میدان IP67 برای اکثر کاربردهای صنعتی است. فرستنده دما زیمنس مدل SITRANS TF سیگنال های دماسنج های مقاومتی، ترموکوپل ها، سیگنال های اهم و mV را به جریان مستقیم مستقیم متناظر با مشخصه سنسور یا سیگنال دیجیتال مطابق با استاندارد فیلدباس تبدیل می کند.
 
مزایای فرستنده دما زیمنس مدل SITRANS TF
استفاده انعطاف پذیر - مقادیر اندازه گیری شده توسط فرستنده دمای زیمنس SITRANS TF روی صفحه نمایش دیجیتال نمایش داده می شود.
محفظه - فرستنده دما مدل SITRANS TF زیمنس دارای دو محفظه ناهموار ساخته شده از آلومینیوم دایکاست یا فولاد ضد زنگ است.
کنترل آسان - سیگنال را برای خواندن مستقیم بدون شکستن حلقه فعلی بررسی می کند
عملکرد مداوم - یک سنسور نصب شده از راه دور از گرم شدن بیش از حد فرستنده جلوگیری می کند. فرستنده دمای زیمنس سیترونز TF با یک لوله بلند عایق در برابر لرزش و نوسانات به دست می آید.
فرستنده دما زیمنس TR300
فرستنده دمای نوکیا مدل TR300 با پروتکل HART برای پشتیبانی از تمام سنسورهای استاندارد دما و مقاومت طراحی شده است. راه اندازی فرستنده دمای نوکیا هم به صورت دیجیتال و هم به صورت دستی سریع و آسان است. جزئیات خروجی را می توانید به صورت مولتی متر مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر به سایت تیور مراجعه کنید.
 
مزایای سنسور دما زیمنس TR300
سنسور دما زیمنس TR300 دما را اندازه گیری می کند و سیگنالی را ارسال می کند
فرستنده دما با عملکرد پایدار دارای دقت بالا در محدوده دمایی گسترده است
هشدار خرابی سنسور وجود دارد.
فرستنده دما مدل TR300 زیمنس دارای عایق گالوانیکی است که دقت و ایمنی را در کاربردهای ترموکوپل ارائه می دهد.
فرستنده دما زیمنس TR300 اندازه گیری دقیقی دارد
بخاری های زیمنس طیفی از خروجی های مفید دارند
همچنین فرستنده دمای زیمنس TR300 دارای نسخه های ضد انفجار برای اروپا می باشد
 
ترموستات زیمنس TR300 برای اروپا دارای طراحی قوی و تجهیزات الکترونیکی است
انتقال دهنده حرارت ABB
فرستنده دما ABB دستگاهی است که سیگنال تولید شده توسط سنسور دما را به سیگنال ابزاری تبدیل می کند که دمای متغیر فرآیند اندازه گیری و کنترل شده را نشان می دهد. رایج ترین سیگنال خروجی از یک ابزار تخلیه، مانند فرستنده دمای ABB، 4 تا 20 میلی آمپر است. این محصول در داکت اسپلیت میدیا استفاده می شود.
سیگنالی از فرستنده دمای ABB به کنترل کننده ارسال می شود که تعیین می کند چه اقدامی لازم است و سیگنال خروجی مناسب را تولید می کند. امروزه کنترلرها یا PLC یا DCS در کنترل فرآیند هستند.
مبدل حرارتی ABB HART
شاید اصطلاح فرستنده دمای دیجیتال را شنیده باشید. فرستنده SMART یک فرستنده هوشمند با خروجی آنالوگ 4-20 میلی آمپر است که اطلاعات سیگنال ارتباطی دیجیتال مانند نام دستگاه، داده های کالیبراسیون و تشخیص سنسور را نیز ارائه می دهد. فرستنده های دما ABB نیز از این نوع هستند.
این فرستنده های SMART از پروتکل HART یا FOUNDATION FIELDBUS یا PROFIBUS استفاده می کنند. یک فرستنده دمای ABB مجهز به این فناوری معمولاً نسبت به انواع دیگر ترجیح داده می شود زیرا فناوری پیشرفته کار را برای کاربر آسان می کند.
 
کالیبراسیون انتقال دما ABB
مانند تمام فرستنده های ابزار، فرستنده دمای ABB باید به گونه ای نصب یا تنظیم شود که جریان خروجی 4 تا 20 میلی آمپر محدوده دمای متغیر فرآیند اندازه گیری را نشان دهد. نوع فرستنده دما
 
انتقال حرارت Rosemount
فرستنده دما Rosemont 248H
فرستنده دمای Rosemount یک بسته کامل پروب دما برای هر کاربرد اندازه گیری نقطه ای است. فرستنده دمای Rosemount 248H برای برآورده کردن الزامات رایج اندازه گیری یک نقطه طراحی شده است. این فرستنده دما با پروتکل HART® را می توان به راحتی با سنسورهای مختلف (RTD و ترموکوپل) و ترموکوپل سفارش داد.
مبدل حرارتی Rosemount مدل 248H در پیکربندی هد پایه مناسب برای نصب بر روی انواع سرهای اتصال و محفظه ها عرضه می شود. یک رابط قابل برنامه ریزی کامپیوتری در دسترس است که پیکربندی آسانی را برای استفاده در هر رایانه ای فراهم می کند.
فرستنده دمای پایه پاسخ قابل اعتمادی را به نقاط نظارت دما ارائه می دهد. هزینه نصب نسبتاً پایینی را در مقایسه با سنسورهای سیم مستقیم تجربه کنید و نیاز به کابل‌های گران‌قیمت و چندتایی را کاهش دهید.
 
مشخصات سنسور دمای Rosemont 248H
دقت: 0.36 درجه فارنهایت (0.20 درجه سانتیگراد) یا 0.1٪ از دهانه
ورودی 2، 3، 4 سیم RTD، ترموکوپل، میلی ولت، اهم
دمای کارکرد: -40 تا 185 درجه فارنهایت (40- تا 85 درجه سانتیگراد)
عایق ورودی/خروجی انتقال حرارتی Rosemount تا 500 Vac rms آزمایش شده است
پایه ریلی یا پایه ریلی به سبک DIN B
زمان به روز رسانی کمتر از 0.5 ثانیه است
هشدار و سطوح اشباع سفارشی برای سنسورهای دمای Rosemount
پروتکل ارتباطی HART/4-20mA
 
Rosemount 248R. فرستنده دما
فرستنده دما Rosemount 248R برای برآوردن نیازهای رایج برنامه های اندازه گیری تک نقطه ای طراحی شده است. فرستنده دمای Rosemount با پروتکل HART با انواع سنسورها (RTD و ترموکوپل) و پوشش محافظ به راحتی قابل سفارش است. فرستنده دمای Rosemount 248R در پیکربندی پایه ریلی ارائه می شود. یک رابط کامپیوتر قابل برنامه ریزی موجود است که یک روش پیکربندی آسان را برای استفاده با هر رایانه ای ارائه می دهد.
 
ویژگی های ترانسمیتر دمای Rosemount 248R
نوع مبدل مانت ریلی
دقت: 0.20 درجه سانتیگراد (0.36 درجه فارنهایت) یا 0.1٪ از دهانه
ورودی های 2، 3، 4 سیم RTD، ترموکوپل، میلی ولت، اهم.
دمای کارکرد: -40 تا 185 درجه فارنهایت (40- تا 85 درجه سانتیگراد)
جداسازی ورودی/خروجی روی 500 Vac rms تست شده است
زمان به روز رسانی کمتر از 0.5 ثانیه است
هشدارهای سفارشی و سطوح اشباع