شرکت مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت‌هایی است که در کشور ما به ثبت می‌رسد. برای ثبت این شرکت در تهران روش‌های مختلفی وجود دارد. یک شرکت در قالب نوعی تخصص به وجود می‌آید. شرکت‌های تجاری نیاز به ارائه مدارک و طی کردن مراحل مختلفی برای تاسیس هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره روش‌های تاسیس شرکت مسئولیت محدود با ما همراه شوید.

چگونگی ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران

برای ثبت این شرکت‌ها کافی است دو نفر حقیقی انتخاب شود. این دو فرد با هدف ثبت یک شرکت تجاری مدارک لازم را تهیه و اقدام به ثبت شرکت می‌کنند. در تهران ثبت اینگونه شرکت‌ می‌تواند یکی از بهترین راه‌های سودآوری باشد. این نوع شرکت‌ها یکی از پرمتقاضی‌ترین انواع شرکت‌ها در تهران هستند. مرحله اول برای ثبت این شرکت‌ها انجام استعلامات لازم برای ثبت است. پس از این استعلام باید مدارک مربوط به ثبت شرکت را فراهم کرد. پس از پرداخت هزینه برای ثبت این نوع شرکت‌ها می‌توان مدارک را ارئه کرد.

 مرحله بعد انتخاب یک نام مشخص برای شرکت است. در مرحله بعد نیز در صورت عدم نقص مدارک باید منتظر چاپ نام شرکت در روزنامه باشید. تمامی مراحل باید با دقت بسیار بالایی انجام شود تا در ثبت این شرکت مشکلی ایجاد نشود. برای ثبت این شرکت‌ها می‌توان از روش غیر حضوری نیز استفاده کرد. در این روش شما باید مدارک لازم برای برای موسسه ثبت شرکت ارسال کرده و منتظر تایید اطلاعات خود باشید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

برای ثبت این شرکت‌ها باید مدارک شناسایی تمامی اعضا مانند کارت شناسایی و کارت ملی ارائه شود. ارائه اساسنامه و شرکت‌نامه و فرم تعیین پنج نام برای تایید از سوی اداره ثبت شرکت‌ها الزامی است. برگه وکالت نامه ثبت شرکت و مجوز فعالیت شرکت از دیگر مدارک لازم هستند. برای ثبت این شرکت‌ها باید هزینه‌های لازم پرداخت شده و دو نسخه از سمت اعضا و هیئت مدیره برای ثبت ارائه گردند.

مالیات ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران

مالیات ثبت شرکت مسئولیت محدود شامل مالیات نظارت بر عملکرد شرکت است. بر اساس سود شرکت باید مالیات آن تعیین و پرداخته شود. مالیات مبنی بر ارزش افزوده نیز از دیگر مالیات‌های این نوع شرکت‌ها هستند. این مالیات باعث می‌شود که فروشنده مبلغی افزوده بر قیمت اجناس خود برای پرداخت مالیات دریافت کند.

موارد انحلال شرکت با مسئولیت محدود در تهران

اگر یک شرکت مسئولیت محدود در تهران نتواند به هدف مشخص خود برسد منحل می‌شود. برخی از شرکت‌ها برای یک دوره مشخص به ثبت می‌رسند و پس از آن زمان منحل شده و ارزشی ندارند. اگر بیشتر از سهامداران این شرکت‌ها تصمیم به انحلال بگیرند نیز شرکت منحل می‌شود. بدهی‌های کلان نیز از دیگر دلایل منحل شدن این شرکت‌ها محسوب می‌شوند.

سخن پایانی

همانطور که بیان کردیم یکی از انواع مختلف شرکت‌هایی که در تهران ثبت می‌شود، شرکت‌های مسئولیت محدود نام دارند. این شرکت‌ها نیاز به ارائه مدارک مختلفی برای ثبت داشته و باید هزینه ثبت آن‌ها به طور کامل پرداخته شود. شرکت مسئولیت محدود به روش‌های مختلف به ثبت می‌رسد‌. برای تاسیس این شرکت‌ها می‌توان از روش حضوری و غیرحضوری استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.