توصیه می شود مصرف کربوهیدرات های ساده کاهش یابد. از آن جا که اخیراً رابطه ی دریافت کم پتاسیم در تشکیل سنگ های کلیه از طریق افزایش دفع کلسیم ادراری نشان داده شده است، لذا توصیه می شود این افراد پتاسیم بیشتری دریافت کنند کربوهیدرات های ساده (قند، شکر،شیرینی ها )، دفع کلسیم و اگزالات را افزایش می دهند. ودر گروهی هم انسولین به اندازه کافی تولید میشود اما سلولهای بدن واکنش مناسبی به ان نشان نمیدهند که در این صورت انسولین تولید شده در بدن کارایی ندارد به نظر بنده دلیل این نوع مشکل کم کاری غدد تیروئد وغدد فوق کلیوی است. آب گندم یا حاوی ترکیباتی است که باعث افزایش تولید ادرار می شود و اجازه می دهد دفع سنگ کلیه راحت تر شود و خطر ابتلا به آن را کاهش مى دهد. دردیابت نوع۲ معمولا پانکراس یا همان لوزالمعده کم کار شده وانسولین کافی مورد نیاز برای متابولیزم گلوگز را تولید نمیکند. آب تهیه شده از لوبیا سبز پخته برای بهبود کلی ادرار و کلیه استفاده میشود. داروی دیابت در دو دوره چهل روزه میباشد که بعد از اتمام دوره اول وانجام تستهای ده روزه، برای بهبودی کامل بیمار دوره دوم دارو ساخته میشود.

در این مقاله قصد داریم به بیماری سنگ کلیه و درمان آن بپردازیم و شما را با شیوه جالب درمانی این بیماری آشنا کنیم. در این مقاله، ۳۲ روش درمانی خانگی و طبیعی را برای رفع عفونت و درد کلیه خواهید دید که میتوانند به شما کمک کنند تا بیماری کلیوی را از بین ببرید. نوشیدن آب: نوشیدن ۱/۹ تا ۲/۸ لیتر آب در روز به شستشوی دستگاه ادراری کمک میکند. یک اختلال ژنتیکی نادر نیز باعث افزایش اگزالات در ادرار می شود که در نتیجه سنگ های اگزالات کلسیم عود کننده، ایجاد می شوند که نهایتاً نارسایی کلیه ایجاد می شود. مورد بعدی، کاهش اگزالات رژیم غذایی است که به خصوص با حذف آن هشت ماده ی غذایی غنی از اگزالات ( اسفناج، ریواس ، چغندر ، آجیل ، شکلات ، چای ، سبوس گندم و توت فرنگی)، تا حد زیادی اگزالات رژیم غذایی کاهش می یابد. به گونه ای که ادرار رقیق دفع گردد و غلظت مواد تشکیل دهنده ی سنگ در آن کاهش یابد یعنی حجم ادرار دفع شده به 2 لیتر یا بیشتر در روز برسد. 

این بیماران باید آب فراوانی (بیشتر از 4 لیتر در روز ) بنوشند. به طور طبیعی مقدار اسید اگزالیک دفع شده در ادرار، نباید بیشتر از 40-10 میلی گرم در روز باشد تنها 10% این میزان از رژیم غذایی حاصل می شود، بقیه ی آن، حاصل سوخت و ساز داخلی است. افرادی که به سنگ کلیه مبتلا هستند و یا در معرض این بیماری قرار دارند، بهتر است از مصرف غذاهای حاوی پورین اجتناب کنند. مصرف روزانه حدود 3 ليتر مايعات و عمدتاً آب خالص، اجتناب از مصرف شير و فرآوردههاي لبني در صورتي كه سنگ كليه از نوع كلسيمي ـ فسفري باشد. نسبت ابتلا در مردان 4 برابر زنان هست. در یک مطالعه بر روی افراد مبتلا به سنگ کلیه دیده شد، افرادی که روزانه بیش از 2 لیتر مایعات نوشیدند، نسبت به آنهایی که 1 لیتر مایعات نوشیدند، 27% عود مجدد کمتری داشتند و در مطالعه ی دیگری دیده شد، که برزو سنگ کلیه در افرادی که روزانه بیش از 5/2 لیتر مایعات می نوشیدند، 38% کمتر از آنهایی بود که روزانه 4/1 لیتر مایعات می نوشیدند.

مطالعات انجام شده بر روی افراد سالم داوطلب، نشان داده است که در مورد تمام غذاها همچنان که اگزالات غذا افزایش می یابد، دفع اگزالات ادراری به همان نسبت بالا نمی رود. اغلب لازم است در طول شب نیز بیدار شده و آب بنوشند. برخی از سنگهای کلیه خودب به خود از بین میروند، ممکن است روند درمان سنگ کلیه به این صورت تا چندین هفته طول بکشد. شما برای دریافت خواص آب ریحان جهت درمان سنگ کلیه، می بایست به مدت شش هفته به طور مداوم آن را مورد مصرف قرار دهید. به خاطر داشته باشید خواص گیاه بابا آدم برای سنگ کلیه به دلیل دیورتیک بودن و افزایش حجم ادرار است. تخم این گیاه ریز و کمی دراز است و به دو رنگ قرمز و قهوه ای وجود دارد که رنگ قرمز آن طعم تلخی دارد. مصرف مایعات: نوشیدن حداقل دو الی سه لیتر مایعات در طی روز، به رقیق کردن ادرار و دفع سنگ های ریز و پیشگیری از تشکیل و افزایش اندازه سنگ های جدید و درمان سنگ کلیه کمک می کند. حدود دوسوم افرادی که بیماری غدددرون ریز دارند، مبتلا به سنگ کلیه می شوند. سنگ کلیه چگونه تشکیل می شود؟ 

بخوانید:

https://irurology.com/دفع-سنگ-کلیه/