برای رسیدن قله مارکوه که با شهر رامسر، ۱۰٫۶ کیلومتر فاصله دارد، ابتدا باید از طریق خیابان شهید باهنر و شهید بهشتی رامسر خود را بهجاده تلاسر برسانید و به مسر خود به سمت قلعه تاریخی مارکوه در جاده کتالم ادامه دهید. آکوالیون و نمایش شیر دریایی: یکی دیگر از جاذبه های گردشگری نمک آبرود که در شمال ایران تک و منحصر به فرد است هنرنمایی دلفینها در پارک دلفینهاست. با دلفینها و شیرهای دریایی از نزدیک آشنا میکند و هرگونه تفریح آبی را در اختیار شما میگذارد. پل معلق ساحل نمک آبرود امکان تماشای طبیعت زیبا و جنگلی این ساحل را از بالا برای شما فراهم میکند. نمک آبرود در دو ارتفاع مختلف برای گردشگران دو خط تله کابین فراهم کرده است. پس از رسیدن به ارتفاعات، تمام شهر نمک آبرود زیر پاهایتان قرار دارد و شما از چشم انداز فوق العاده ای که مقابلتان قرار دارد، متحیر می شوید. خط یک تله کابین ساحل نمک آبرود شما را به مدت تقریبی ۱۵ دقیقه تا بلندی ۱۰۵۰ متری بالا میبرد. این طرح در نهایت باعث شد نمک آبرود به وجود بیاید. این رودخانه از کوه های مرتفع اطرف دشت سرچشمه می گیرند و باعث سرزندگی و زیبایی هرچه بیشتر این دشت شده است. به اعتقاد مردم روستا این دریاچه محل عبور حضرت خضر نبی بوده و انتخاب نام خضر نبی برای این دریاچه ریشه از همین باور مردم کندلوس دارد. پس اگر به دنبال جایی هستید که جنگل و دریا را با هم ببینید، پارک جنگلی گیسوم یک انتخاب مناسب برای شماست. جنگل و دریا در گیسوم با فاصله کمی از هم قرار دارند و بعد از جنگل و ساحل سیسنگان در نوشهر که به هم متصل هستند، گیسوم را میتوان در مقام دوم جای داد. در ایستگاههای بالای تله کابین میتوانید پیاده شوید و در آلاچیقهای زیبای آنجا بنشینید و قهوهای بنوشید، یا ناهاری نوش جان کنید و از زمان بودنتان در این فضا بیشترین لذت را ببرید.

تصاویر مناظر بهاریِ سوباتان- اخبار رسانه ها تسنیم - Tasnim با دیدن نمک آبرود رویایی انگار که به بهشت رفتهاید و با ورود به آنجا اصلا دلتان نمیخواهد به جای دیگری بروید. ولی اگر تا به حال به نمک آبرود سفر نکردهاید و این شهرک توریستی را از نزدیک ندیدهاید، بگذارید بهتان چند دلیل خیلی خوب بدهیم که چرا این بار باید همین که به تابلوی نمکآبرود در جاده چالوس رسیدید فرمان را کج کنید و یک راست به این منطقه بروید. هوای روستای فیلبند در فصل پاییز سرد است و تحمل این سرما برای مردم عادی و گردشگران کمی مشکل است تا جایی که در این فصل آرام آرام این روستا خالی از سکنه می شود. مشاهده خواهید کرد که به نوبه خودشان گزینه مناسبی برای سوغات بودن هستند. اگر اهل ماجراجویی هستید و نیروی بدنی مناسبی دارید به بالای آبشار صعود کنید و مناطق بکر و بینظیر این منطقه را ببینید. منبع عکس: register724.comهتل اپارتمان پردیس زیارت در منطقهای ییلاقی و جنگلی واقع شده است و دسترسی مناسبی به جاذبههای طبیعی این منطقه دارد. خزر ختم می شوند می توان رودهای قره سو، کفشگیری و زیارت را نام برد. هنگام وارد شدن به جاده جنگل دالخانی در همان ابتدا به سه راهی شستا بر می خورید که با رفتن به مسیر سمت راست این سه راهی به یکی از زیباترین سدهای ایران با طبیعتی تماشایی به نام سد میجران می رسید. بعد از گذر از پرهسر و وقتی که در حدود ۱۴ کیلومتر از آن دور شدید، در جاده رشت به آستارا، به جاده منتهی به جنگل گیسوم خواهید رسید.

جنگل گیسوم با مساحتی بالغ بر 80 هکتار، پوشش گیاهی متنوعی را در خود جای داده است. که گونههای گیاهی و جانوری متعدد و متنوعی را در خود جای داده است. آس چارتر بهترین مرجع ارائه دهنده بلیط هواپیما تهران رشت در مشهد می باشد. برای رسیدن به این جاذبهی تماشایی باید ابتدا خود را به استان گیلان و مرکز این استان، شهر رشت برسانید. در این جاده مسافتی کوتاهتر تا چمستان پیش روی شما قرار دارد و پس از رسیدن به آن ادامه مسیر بهسمت روستای لاویج از پارک جنگلی کشپل است. همچنین مسیر رسیدن به آبشار لوه یکی از مسیرهای تورهای پیادهروی جنگلهای هیرکانی است، آبشار لوه در شمال این جنگلها و استان سمنان و دشتهای زیبای شاهرود در در جنوب آنها قرار دارد. اگر از علاقهمندان به کوهنوردی هستید، جواهردشت یکی از مسیرهای آغازین برای صعود به قله سماسوس است. پارک جنگلی کشپل یا تفرجگاه جنگلی کشپل چمستان در شهرستان نور مازندران در شهر چمستان در مسیر ییلاقی لاویج و در حد فاصله دوونیم کیلومتری از چمستان با موقعیت جغرافیایی از شمال به جاده نور ـ. صید بیرویه ماهی قزل آلا توسط گردشگران، اینگونه بومی دریاچه و رود لار را در خطر انقراض قرار داده است.چرای بیش از حد دام نیز موجب از بین رفتن پوشش گیاهی منطقه و وارد شدن سیلابها به داخل دریاچه و در نتیجه گلآلود شدن آب میشود.

بنابراین ترجیحا فصول سرد به این منطقه سفر نکنید، زیرا سرمای بیش از حد و بارشهای پی در پی اجازه لذت بردن از جاذبههای گرشگری نمک آبرود را به شما نمیدهد. این تله کابین یکی از مشهورترین تله کابینهای ایران است و شما در طول مدتی که سوار بر تله کابین هستید میتوانید منظرهای بینظیر از طبیعت را تماشا کنید. یکی از مناطقی که بسیار مورد دیدنی و مورد استقبال همه قرار گرفته است، شهرک تفریحی و گردشگری نمک آبرود مازندران است. هزینه تهیه بلیط زیپ لاین نمک آبرود ۲۵ هزار تومان است. اگر حال و حوصله سفر با ماشین شخصی را ندارید، میتوانید بلیط هواپیما رامسر را تهیه کرده و با اولین پرواز خودتان را به رامسر برسانید. میتوانید مواد غذایی موردنیازتان را از این روستا تهیه کنید. با توجه به اینکه در نقاط مختلفی از ایران قلعه های تاریخی همچون این بنا می بینید، می توان گفت که تمام این قلعه ها دارای ارزش نظامی و دفاعی بوده اند. در واقع شاید بشود گفت که زیپلان میتواند برادر جوانتر و سرکش تر پل معلق باشد. علاوه بر همه امکانات گردشگری که به آنها اشاره شد، برکه فلامینگو، آکواریوم نمک آبرود، امکانات دوچرخهسواری و اسبسواری، پینت بال، فروشگاهها، مراکز خرید، رستورانها و کافههای دنج بسیاری در این مکان انتظار شما را میکشند.

در اطراف جنگل و دشت روستای الیمستان گله اسب های زیادی را خواهید دید که سوژه بسیار مناسب و خوبی برای عکاسی شما خواهند بود، و شما را برای لحظاتی به فضای متفاوتی منتقل می کنند فقط حتماً مراقب باشید که آرامش اسبها را به هم نزنید چراکه آنها وحشی هستند و ممکن است آسیبی به شما برسانند بنابراین تنها کاری که میکنید این است که فقط از عکاسی منظره لذت ببرید. با تله کابین شما را به بالای جنگل و بلندای کوه میبرد تا لحظاتی برفراز طبیعت بیاسایید. زیرا که در این فصل سردی هوا به شما فرصت تفریح، گردش و لذت از سفر را نخواهد داد. در زمستان نیز این منطقه بدون توجه به سرما و بارش های متوالی برخی از افراد را به سمت خود می کشاند. اما در زمستان سفر به نمک آبرود را پیشنهاد نمی کنیم. شهربازی: از دیگر جاهای دیدنی نمک آبرود میتوان به شهربازی آن اشاره کرد. از این رو آغاز جنگ در کوه و شهر با کمی تقدم زمانی در شهر بهطوری که زمینه ذهنی آماده شود، بهترین اثر تبلیغی را ایجاد میکند. پروژه احداث نمک آبرود در سال ۱۳۶۷ آغاز شد و در ابتدای دهه ۷۰ به بهرهبرداری رسید. شما پس از طی یک مسیر به اندازه ۲۱۰۰ متر توسط خط یک تله کابین نمک آبرود، به ارتفاع ۱۰۵۰ متری قله مدوبن می رسید.

پیشنهاد ویژه: اگراهل سفر و ایرانگردی هستید، پیشنهاد میکنیم حتما از تخفیفات و شرایط ویژه ای که کارتهای اعتباری تخفیف هتل شرکت توسعه هتل سازی دریا، در اختیار شما عزیزان قرار میدهد، استفاده نمایید. این هتل دو طبقه در جاده چالوس به نوشهر قرار داشته و با فرودگاه نوشهر 3 کیلومتر فاصله دارد. در شهر پلور بعد از گذشتن از مجسمه طلایی کوهنورد، در سمت چپ جادهای فرعی را مشاهده خواهید کرد و ۵ کیلومتر در این جاده فرعی حرکت کنید تا به دریاچه برسید. اگر برای رفتن به نمک آبرود میخواهید از جاده چالوس بروید کافی است در طول جاده چالوس به تنکابن، تابلو نمک آبرود را پیدا کنید و مسیر خود را به سمت آن منحرف کنید. سورتمه نمک آبرود از سطح مبدآ ۹۰ متر بالاتر می رود و نهایت سرعتشان ۲۵ کیلومتر بر ساعت است. خط 1 آن تا ارتفاع ۱۰۵۰ متری از سطح دریا و قله مدوبن بالا میرود و طول مسیر آن ۲۱۰۰ متر است. خط دوم تله کابین مسیری به طول یک هزار و 700 متر را با سرعتی بیشتر از خط اول طی میکند و شما را به ارتفاع ۷۰۰ متری در قله دیوحمام میبرد. از دیگر جاذبههای این روستای زیبا این است که شما سرتاسر این سد خاکی را با قایق پارویی که در اختیار شما قرار داده می شود، می توانید زیر پا بگذارید یا با پای پیاده دور تا دور آن را قدم بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. زیر کشت بردن بی رویه این زمین ها، باعث نابودی گونه های گیاهی و متعاقبا خیلی از گونه های جانوری می شود. وجود کاهگِل باعث میشود این خانهها در برابر رطوبت عایق باشند و در رطوبت بالای گیلان و مازندران به وسایل خانه آسیبی وارد نشود. جنگل شصت کلا در ٦ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان واقع است.

دو رود سپیدرود و شیرود نیز مرزهای غربی و شرقی این منطقه تا قرن ششم بودند. نیز وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. این جاده کاملاً آسفالت، اما پرپیچوخم است و از ابتدا تا انتهای جنگل ادامه دارد. با توجه به قدمت بالای این مکان که به گفته مورخین مربوط به زمان حکومت اسماعیلیان در ایران است، این سازه در سال ۱۳۷۹ شمسی با شماره ۳۴۸۴ به فهرست میراث ملی ایران افزوده گشت، اسماعیلیان که در طول حکومتشان قلعه های مرتفع زیادی ساختند، با ساخت مارکوه قصد تسلط بر جاده ابریشم و بخشهای شمالی ایران داشتند که در این امر موفق هم شدند. دافسار، ماسوله و موزه میراث روستایی از جمله جاذبه های نزدیک به این روستای گردشگری است. میراث فرهنگی مرمت و آماده سازی حمام را انجام داده است. خط دو تله کابین نمک آبرود تا بلندی ۷۰۰ متری از سطح دریا بالا میرود و به قله دیو حمام میرسد. مجتمع پروازی: یکی دیگر از جاذبه های گردشگری نمک آبرود مجتمع پروازی هیجان انگیز و منحصر به فرد آنجا است. این روستا بهعلت قرار گرفتن در منطقهای سردسیر، تنها در چند ماه تابستان سال قابل سکونت است و بیشتر از آن بهعنوان ییلاق و تفریحگاه تابستانی استفاده میشود. بهطورکلی گردشگران میتوانند در فصلهای مختلف سال از دشت لار بازدید کنند. از راسته خفاشها تاکنون ۱۸ گونه در این پارک شناسایی شدهاست. در حدودالعالم، ناتل به همراه چالوس و کلار از کورهٔ رویان و جزئی از خاک طبرستان معرفی شدهاست که پادشاه جدا داشت که به آن «استندار» میگفتند. چادر شب و جورابهای بافته از جمله مهمترین سوغاتیهای اینجاست.

از جمله جذاب ترین تفریحات نمک آبرود، پرهیجان ترین جای دیدنی نمک آبرود و لذت بخش ترین تجربه گردشگران بازدید از مجتمع پروازی نمک آبرود است. علاوه بر چالوس و نوشهر از شهرهای نسبتا نزدیک به نمک آبرود رامسر، تنکابن، عباسآباد و سلمانشهر(متل قو) را میتوان نام برد. شهرهای شمالی ایران به لطف طبیعت بکر و دیدنی، آبوهوای خوش و جاذبههای گردشگری متنوع همیشه جزء اولین مقصدهای سفر به شمار میروند. ایران به عنوان کشوری چهار فصل پر از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری می باشد که با وجود تنوعی که دارد می تواند تمام سلیقه ها را در برگیرد و گردگشران را با رضایتی کامل بدرقه کند، از کویر گرفته تا جزیره و آبشار و جنگل همه و همه در این سرزمین پهناور به چشم می خورد و هر کدام به نحوی می توانند آدمی را مجذوب خود کنند، این بار می خواهیم به شمال کشور سفر کنیم، به یکی از شهرهای سر سبز و بسیار دیدنی که به نام عروس شهرهای ایران شهرت دارد، رامسر شهری که در خود دیدنی ها و جاذبه های طبیعی بسیاری جای داده است و سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود می کشاند، یکی از مناطق گردشگری رامسر که به خصوص در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است جنگل دالخانی رامسر می باشد، این جنگل بسیار زیبا یکی از رویایی ترین مناطق ایران می باشد که هر ایرانی تبار باید یک بار هم که شده از آن دیدن کند و این همه زیبایی و شگفتی را در کنار هم به تماشا بنشیند. این هتل که در کیلومتر ۲ جاده چالوس به نوشهر قرار دارد، با امکانات مناسب و پرسنلی مجرب پذیرای مسافران شمال است. علاوه بر زیباییهای طبیعی و هیجان تلهکابین وقتی به بالای کوه میرسید با کافه، رستوران و هتل هم مواجه میشوید که برای خدماتدهی به گردشگران تاسیس شدهاند.

بسیاری از حیواناتی که در پارک ملی گلستان زندگی میکنند به دلیل برخورد با ماشینهایی که از جاده گلستان میگذرند قربانی شدهاند. درختان سبز و باشکوه اطراف آبشار که دستهای سبزشان را به یکدیگر دادهاند و جنگلی متراکم ساختهاند، سنگهایی که به دلیل رانش زمین، از بالای کوهها، در مسیر آب پری انباشته شدهاند و حالا بعد از چندین سال آب پری با خزههایی زیبا تزئینشان کرده است، صدای پرنشاط آب که با نوای دلنشین جنگل میآمیزد و آب و هوای خنک و لطیف اطراف همه از دلایلی است که باید دست آبشار آب پری را بگیرید و به دل جنگلهای رویان بزنید. باران وصلهای جداییناپذیر در این شهر است و با آسمان سیاهکل پیوند خورده است؛ بنابراین در سفرتان به این شهر در نیمه اول سال علاوه بر لباس بهاره حتماً یک بارانی نیز به همراه داشته باشید. این جاذبه طبیعی و زیبا بهدلیل موقعیت جغرافیاییاش، آبوهوایی معتدل، مرطوب و گاهی نیمه مرطوب دارد. با وجود اینکه مقصد ما در یکی از زیباترین مناطق توریستی خاورمیانه قرار دارد و چشماندازی از ساحل زیبا و تلاقی آن با جنگلهای انبوه را برایتان به نمایش می گذارد، اما قرار است کمی از ساحل فاصله بگیریم و به سمت کوه پیش برویم. چند سالی است که پل معلق نمک آبرود افتتاح شده و امکان راه رفتن بر روی آن برای ما فراهم است. با دیدن این آبشار از نزدیک و خوردن قطرات آب بر روی صورتتان، آنقدر ذوق زده و شاد میشوید که تا مدتها انرژی دارید. جادهای که پیش روی شماست، جذابترین بخش سفر خواهد بود. طبق روایت اشرف، تا پیش از جمعه ۹ بهمن ۱۴۳۹ کسی جز اکبر صفایی از هویت واقعی او خبر نداشت. آبوهوای معتدل و مناسب، چشماندازی بینظیر از شهر لاهیجان و طبیعت بکر، این منطقه را به مکانی بسیار تماشایی و فوقالعاده تبدیل کرده است.