مقدمه ای بر برنامه آبیاری گلدان ها و باغ ها

گلها به آبیاری منظم نیاز دارند. اگر به طور منظم آبیاری شوند به خوبی رشد می کنند. گاهی که در خانه نیستیم یا به مسافرت می رویم، برنامه آبیاری گل ها به هم می ریزد. آنها می توانند محو یا تغییر رنگ دهند. گل ها زیبایی و روح سبز خانه هستند. وقتی محو می شوند همیشه غم انگیز است. اما تایمر آبیاری خانگی مشکل شما را حل کرده است.

اکنون همه چیز هوشمند است و جهان حول محور محصولات هوشمند می چرخد. آبیاری هوشمند هم به ما کمک کرد. در حال حاضر آبیاری باغچه ها، گلدان ها و غیره. را می توان در حد اعتدال انجام داد. در ادامه با زمان آبیاری قطره ای گلدان ها و باغ ها آشنا می شوید. اطلاعات لازم در مورد آبیاری خودکار را خواهید یافت و همچنین انواع زمان آبیاری در منزل را می شناسید تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین متر را انتخاب کنید.نحوه نصب و راه اندازی تایمر آبیاری قطره ای خانگی

نصب تایمر بسیار آسان است. دارای یک ورودی که به ورودی آب وصل می شود و یک خروجی که مستقیماً به گلدان ها می رود. معمولا تجهیزاتی برای تماس مستقیم با چند ظروف در نظر گرفته می شود. یعنی می توانید شیر آبیاری را مستقیماً بعد از شیر تخلیه برای هر تعداد گلدانی که نیاز دارید نصب کنید.

این دستگاه با باتری کار می کند. همچنین فضای کمتری را اشغال می کند. هر دو مدل می توانند 3 ماه یا بیشتر با باتری 1.5 ولت کار کنند. فقط شیر را وصل کنید. باتری را داخل محفظه قرار دهید و RUN TIME را خاموش کنید تا زمانی که بعد از 30 ثانیه صدای استارت موتور را بشنوید. اکنون می توانید وارد هر برنامه ای که می خواهید تایمر را شروع کنید.

توجه: اگر هوا سرد است و احتمال سرد بودن ساعت وجود دارد، باید ساعت را بردارید. فصل به طور کلی برای زمستان توصیه نمی شود.

 


نحوه برنامه ریزی آبیاری در خانه

نسخه آنالوگ و دیجیتال از نظر تنظیمات با هم تفاوت هایی دارند. اما به طور کلی هر دو مدل دارای دو ویژگی مهم هستند.

فرکانس: به فاصله زمانی که در آن برنامه آبیاری تکرار می شود اشاره دارد. برای مثال می توانید فرکانس را روی 48 ساعت تنظیم کنید. سپس هر دو روز یک بار آبیاری کنید.

زمان اجرا: مدت زمان آبیاری را نشان می دهد. در مورد آبیاری قطره ای ابتدا باید بررسی کنید و ببینید چه زمانی برای آبیاری گلدان شما مناسب است. به عنوان مثال، ممکن است 10 دقیقه یا 5 دقیقه یا کمتر طول بکشد. بستگی به نوع گلدان و برنامه آبیاری شما دارد.هم تایمر دیجیتال و هم نسخه آنالوگ این دو دکمه را دارند.

برای تایمر آنالوگ: اگر فرکانس را روی 10 امروز صبح در ساعت 8 صبح و زمان آبیاری را روی 10 دقیقه تنظیم کنید، به این معنی است که گلدان شما 10 دقیقه بعد از 12 ساعت آبیاری می شود. این برنامه هر 12 ساعت تکرار می شود.

با توجه به برنامه آبیاری خود می توانید فرکانس را از 6 ساعت تا یک هفته تنظیم کنید. یعنی هفته ای یکبار آبیاری کنید. اگر می خواهید گل ها را به صورت دستی در ساعت یا روز خاصی آبیاری کنید، می توانید WORKING TIME را روی OFF و آبیاری قرار دهید و پس از اتمام آبیاری دستی دوباره زمان کار را تنظیم کنید.

زمان دیجیتال: زمان دیجیتال کمی پیشرفته تر است. می توانید ساعت دستگاه خود را تنظیم کنید. درست مثل یک ساعت دیجیتال است. شما می توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی برنامه خود را شروع کنید. برخلاف نوع آنالوگ، این برنامه هر زمان که آن را تنظیم کنید محاسبه می کند.

تایمر دیجیتال دارای دکمه هایی برای تنظیم ساعت، تنظیم زمان و مدت زمان تزریق است. به عنوان مثال، Orbit Water Timer دارای یک نمایشگر پیشرفته است که به شما امکان می دهد از طریق دکمه های تایمر به تمام اطلاعات لازم دسترسی داشته باشید. دو چیز جالب دیگر وجود دارد. می توانید به این فکر کنید که چقدر دیر شده است. به عنوان مثال، اگر اخیراً باران باریده است و باغ شما خودکار است، می توانید آبیاری را به تعویق بیندازید. همچنین می توان آن را به صورت دستی تنظیم کرد که به روشی ساده انجام می شود.


نکات مهم در مورد استفاده از تایمرهای آبیاری خانگی

بسته به اینکه از کدام مدل تایمر استفاده می کنید، باید چند نکته را در استفاده از آن نیز در نظر بگیرید. که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

اگر حتی کوچکترین نشانه ای از فرسودگی باتری مشاهده کردید، بهتر است آنها را تعویض کنید. احتمالاً هر 3 یا 4 ماه (بسته به عملکرد تایمر) باتری ها ضعیف می شوند و باید تعویض شوند.

این تایمرها در فصل سرما و یخبندان قابل استفاده نیستند. زیرا آب پشت تایمر راکد می ماند و احتمال یخ زدن آن بسیار زیاد است. اگر آب داخل دستگاه یخ بزند، ممکن است قطعات داخلی و سنسورهای دستگاه آسیب ببینند.

هر تایمر دارای محدودیت دمایی است. به طور کلی دمای ورودی نباید بیشتر از 40 درجه و کمتر از صفر باشد. چون هم برای گل و هم برای تایمر مضر است.

ورودی و خروجی ها را به دقت ببندید تا قبل و بعد از دستگاه نشتی نداشته باشد. خیس شدن تایمر می تواند به مدار داخلی آسیب برساند.

دریچه های ورودی آب یا دریچه های مخزن باید همیشه باز باشند. فراموش نکن. در غیر این صورت آب به گل شما نمی رسد.

هر تایمر محدوده فشار خاص خود را دارد. سعی کنید فشار آب را در این محدوده تنظیم کنید. زیرا اگر کمتر باشد مقدار آب مورد نیاز به گل نمی رسد و اگر بیشتر باشد می تواند به تایمر آسیب برساند. شما باید فشار بهینه را بررسی و تنظیم کنید.

ساعت و کرونومتر دیجیتال را به درستی تنظیم کنید. گزینه های AM و PM که وارد دستگاه می شوند به ترتیب صبح و بعدازظهر هستند. مراقب باشید که ساعت را به درستی تنظیم کنید تا آبیاری شما دقیق و به موقع انجام شود.

 

  اطلاعات بیشتر:   https://abniro.com/hose-faucet-timers/