بسیاری از افرادی که مشکل خاصی با دندان های ناهماهنگ یا نامرتب دارند معمولا نیاز به درمان ارتودنسی دارند. در این میان برخی مشکلات جدی دارند که نیاز به توجه ویژه و فوری دارد. این افراد از ضعف و مشکلات مال اکلوژن متوسط ​​تا شدید رنج می برند و علاوه بر زیبایی فک، دهان و لبخند با مشکلات عملکردی نیز روبرو هستند.

و همچنین افرادی هستند که فقط یک فک دارند.در این مقاله به بررسی امکانات تک فک بند می پردازیم. اگر چنین مشکلاتی دارید لطفا این مقاله را بخوانید.معاینه ارتودنسی فک پایین

در سه تا پنج درصد افراد، فک پایین کمی جلوتر از فک بالا بیرون زده است. علائم این مشکل باعث می شود که دندان های جلویی پایینی بیشتر از دندان های جلویی بالا بیرون بزنند و باعث روی هم زدن آن ها شوند. یعنی دندان های بالا به صورت لینگوال در داخل دندان های پایین قرار می گیرند. قطع شدن دندان های جلو و عقب منجر به گاز گرفتن زبان، جویدن و غیره می شود. می تواند باعث شود که معمولاً در مراحل اولیه قابل اصلاح است.

بیرون زدگی فک پایین می تواند در خانواده ها اتفاق بیفتد، جایی که یک فک پایین بزرگ و یک فک بالا کوچک به ارث می رسد. برجستگی درمان نشده فک پایین علاوه بر ایجاد مشکلات زیبایی که می تواند اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار دهد، می تواند منجر به ساییدگی مینای دندان های عقبی نیز شود.

بریس ها روشی رایج برای اصلاح فک پایین بیرون زده هستند. زمانی که برای مشاوره اولیه به متخصص ارتودنسی مراجعه می کنید، متخصص ارتودنسی حفره دهان را به طور کامل معاینه می کند و بهترین روش درمانی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی فک پایین، بیماران جوان و جوان تر است.
 

 

آیا هر دو مفهوم باید برای همه روش های ارتودنسی ارتودنسی باشد؟

ما از روش های مختلفی برای تراز کردن دندان ها و فک ها استفاده می کنیم. برای تمامی روش های فوق که از مهم ترین روش های ارتودنسی هستند، لازم است هر دو فک را به طور همزمان درمان کنید:

بریس های ثابت معمولی

ارتودنسی نامرئی با اینولین

بریس های دیمون

ارتودنسی فانکشنال

ارتودنسی لینگوالاگر فقط برای یک فک ارتودنسی بخواهیم چطور؟

حال فرض کنید شما فقط فک پایین خود مشکل دارید و نوعی نقص دندانی در این فک دارید، اما فک بالایی شما خوب است. شما استدلال می کنید که فک بالا شما نیازی به درمان ندارد و بنابراین فقط به درمان ارتودنسی فک پایین فکر می کنید. اگر فک بالا را ترک کنید، اثرات آن هم در فک بالا و هم در فک پایین ظاهر می شود. به عبارت دیگر درمان ارتودنسی فک پایین خود به خود جواب نمی دهد، حتی ممکن است برگردد و بدتر شود.بهترین روش ارتودنسی برای یک یا چند دندان کج با نامنظمی جزئی چیست؟

اگر ناهماهنگی دندان‌های شما در یک فک خفیف یا متوسط ​​است، می‌توانید ارتودنسی نامرئی با الاینرها یا پلاک‌های متحرک انجام دهید. با این روش دیگر نیازی به سیم و براکت نیست و در مدت کوتاهی تخلف برطرف می شود.چه چیزی باعث اختلالات فک پایین می شود؟

ژنتیک عامل اصلی بیماری است. خبر خوب این است که اگر بیمار در اسرع وقت و در سنین پایین به مراکز ارتودنسی مراجعه کند، متخصصان پزشکی می توانند به اصلاح رشد دهان کمک کنند تا از اعمال جراحی پیچیده و پیچیده در آینده جلوگیری شود.صافی درمان نشده فک پایین چه عوارضی دارد؟

مشکل در بلع

دندان درد و وضعیت نامناسب.

درد مداوم فک یا مفصل (TMJ) و سایر مشکلات مفصلی

مشکل در تنفس، به خصوص هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن به پشت

آپنه خواب، خروپف و سایر مشکلات تنفسی شبانه
اعتماد به نفس پایینهزینه ارتودنسی فک پایین چقدر است؟

اگر تشخیص متخصص ارتودنسی این باشد که ارتودنسی دندان های پایین به صورت جداگانه انجام می شود و مشکلی در هر دو فک ایجاد نمی کند. بیماران یک سوال دارند که قیمت ارتودنسی فک پایین چقدر است؟

در این صورت برخلاف آنچه به نظر می رسد; پیچیدگی ارتودنسی فک پایین از هر دو فک بیشتر است! اما چرا؟ در واقع، در این حالت، متخصص ارتودنسی با چالش‌های دیگری مواجه خواهد شد، یعنی مشکل تنظیم فک درمان شده با فک درمان نشده. بنابراین، اگر متخصص ارتودنسی شما می گوید که هزینه ارتودنسی تک فک تفاوت زیادی با هزینه ارتودنسی دو فک ندارد. تعجب نکنیدآخرین کلمه

در این مقاله با ارتودنسی فک آشنا می شوید. همچنین با عوارض ارتودنسی تک فک آشنا شده اید. اگر سوال یا نظری دارید در نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.
 

مشاهده متن کامل: https://realtimedentist.com/1399/03/بهترین-متخصص-ارتودنسی-شیراز-آدرس-و-تلف/